Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Mercedes-Benz SLS AMG GT3 oficiálně

24.03.2010 | Michal Fokt | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Byla to jen otázka času, z nového supersportu Mercedes-Benz SLS AMG prostě závodní auto nemohlo nevzniknout. Teď ho tady máme, Mercedes jej oficálně představil v Mexiku společně s legendárním závodním modelem 300 SL Gullwing, jehož je novinka dědicem.

Mercedes-Benz SLS AMG GT3 je stejně jako základní model poháněn 6,2 l osmiválcem, jehož výkon Mercedes tají. Sílu pak přenáší na zadní kola šestistupňová sekvenční převodovka (sériové auto má sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku). Závodní speciál odpovídá regulím FIA pro kategorii GT3 a Mercedes ho bude nabízet soukromníkům. Určitě ho tak příští sezónu uvidíme i na vytrvalostních závodech, například na Nürburgringu.

Mercedes-Benz SLS AMG GT3 má ve výbavě všechno, co závodní speciál kategorie GT3 potřebuje. Vedle nutných bezpečnostních prvků v podobě přípravy pro systém HANS, ochranné klece či hasícího systému, je tu i nastavitelné ABS, nastavitelný podvozek a aerodynamické prvky, multifunkční displej se všemi důležitými údaji, vysílačka a také například připojení pro sběr dat z telemetrie.

Mercedes SLS AMG GT3 navazuje na slavný Mercedes 300 SL z roku 1952, který zvítězil například v náročném vytrvalostním závodě Carrera Panamericana. Mercedes při této příležitosti do Mexika přivezl právě tento legendární stroj, který třetí ročník závodu vyhrál. Vůz byl pilotován dvojicí Karl KlinkHans Klenk, která trať dlouhou 3111 km zvládla průměrnou rychlostí 165,011 km/h. Druhý dojel také vůz Gullwing pilotovaný dvojicí Hermann LangErwin Grupp.

Vítězná posádka se zapsala do historie strašidelnou kolizí s kondorem v rychlosti kolem 250 km/h. Následky si můžete prohlédnout na fotografiích. V důsledku toho mechanici Mercedesu urychleně vybavili závodní vozy ochranou mřížkou před čelním sklem, což se ihned stalo charakteristickým rozpoznávacím znakem závodního speciálu 300 SL Gullwing.