Přeposlat Fiat vyrobil 10 milionů vozidel

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Fiat vyrobil 10 milionů vozidel

18.06.2009 | Tisková zpráva - Fiat ČR | Ostatní články | Komentářů: 0 |

Společnost Fiat oslavila výrobu deseti milionů automobilů v brazilském výrobním závodu Betim. Kromě tohoto úspěchu se také Fiat v měsíci květnu vrátil do čela brazilského automobilového trhu.

Fiat vyrobil 10 milionů vozidel a umístil se na vedoucí příčce brazilského automobilového trhu Společnost Fiat oslavila výrobu deseti milionů automobilů v brazilském výrobním závodu Betim. Kromě tohoto úspěchu se také Fiat v měsíci květnu vrátil do čela brazilského automobilového trhu. O tomto úspěchu informovala společnost Anfavea (asociace brazilských výrobců aut), která rovněž oznámila, že Fiat současně zaujal vrcholné postavení mezi nejprodávanějšími automobilovými značkami v Brazílii. V květnu zde Fiat prodal 60 628 automobilů, což činí 25,5 % z jeho celkového prodeje. Volkswagen například prodal 55 000 a General Motors 47 000 vozů. Fiat Automobiles zahájil výrobu v Betimu roku 1976 a od té doby zde vyrobil neuvěřitelných deset milionů lehkých užitkových vozidel. Model, díky kterému bylo dosaženo čísla 10 000 000 vyrobených vozů, byl Fiat Palio 2010 MY. Roční produkce vozidel ve výrobním závodu v Betimu, který je největším na světě, vzrostla z 63 000 výrobků v roce 1976 na 713 000 v roce 2008. V roce 2009 bude výroba pravděpodobně ještě vyšší. Brazilský závod dnes vyrábí 15 různých modelů ve stovkách rozdílných verzí, denní produkce se blíží 3 000 výrobků.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Fiat vyrobil 10 milionů vozidel


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.