Přeposlat Hyundai i30 se systémem STOP & Go

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Hyundai i30 se systémem STOP & Go

27.05.2009 | Tisková zpráva - Hyundai | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Ekologická studie i30 Blue přivádí do sériové výroby koncepci Blue DriveTM společnosti Hyundai se systémem Idle Stop and Go.

kologická studie i30 Blue přivádí do sériové výroby koncepci Blue DriveTM společnosti Hyundai se systémem Idle Stop and Go. Úspěšnou modelovou řadu vozů Hyundai i30 doplnila nová varianta. První vozy i30 Stop & Go již vyjely z bran výrobního závodu Hyundai v Nošovicích. Modely i30 Stop & Go vybavené inovativním systémem ISG (Idle Stop and Go) nabízejí sníženou úroveň spotřeby paliva a emisí CO2. Jsou to první vozy Hyundai navržené v duchu ekologické iniciativy Blue DriveTM. Modely i30 Stop & Go vznikají spolu s běžnými verzemi i30 v moderním výrobním závodě firmy Hyundai v Nošovicích. Vysoce hospodárné modely i30 Stop & Go vypadají navenek stejně jako běžné varianty i30 vybavené zážehovým motorem Gamma o zdvihovém objemu 1,4 resp. 1,6 litru, avšak díky systému ISG dosahují v oficiálně uznávaném kombinovaném režimu o sedm procent nižší spotřebu paliva. Současně se také podařilo snížit emise CO2 ze 145 g/km na pouhých 135 g/km resp. 152 g/km na pouhých 142 g/km u verze hatchback. „i30 Stop & Go je prvním plodem naší strategie Blue Drive, jež směřuje k vývoji cenově dostupných vozidel, která jsou obzvlášť ohleduplná k životnímu prostředí. Systém ISG se brzy rozšíří do dalších modelových řad. Náš tržní podíl v Evropě výrazně vzrostl od začátku roku 2009 a i30 Stop & Go naše postavení dále posílí, neboť evropští zákazníci požadují stále častěji vozidla s nízkými emisemi a malými provozními náklady. Pod značkou Blue Drive představíme celou řadu nových technických řešení, která zlepší hospodárnost provozu a omezí emise na minimum,“ vysvětluje Allan Rushforth, viceprezident společnosti Hyundai Motor Europe. Systém ISG je ideální pro hustý městský provoz, v němž vozidla často zastavují a následně se rozjíždějí. Tento inteligentní systém automaticky vypíná motor, jakmile je vůz v klidu, a okamžitě ho opět spustí, když řidič projeví záměr znovu se rozjet. Elektronická řídicí jednotka propojená se spouštěčem používá různé senzory rozmístěné po celém vozidle, aby určila vhodný okamžik pro vypnutí motoru. Je také zárukou toho, že motor naskočí ještě dřív, než řidič zařadí první převodový stupeň. „Očekáváme, že o nový model i30 Stop & Go bude obzvlášť velký zájem ze strany zákazníků v evropských zemích, v nichž je zdanění vázáno na množství emisí CO2. Tento model navíc pomůže snížit celkové zatížení globálního klimatu emisemi skleníkových plynů. V tomto duchu jsou vyvíjeny I další produkty společnosti Hyundai, což platí i pro budoucí vozidla připravovaná v rámci strategie Blue Drive,“ doplňuje Rushforth. První modely i30 Stop & Go se objevují u autorizovaných prodejců Hyundai v těchto dnech. Zákazníci mají na výběr zážehové motory 1,4 litru a 1,6 litru v karosářských provedeních pětidveřový hatchback nebo kombi (cw.)

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Hyundai i30 se systémem STOP & Go


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.