Přeposlat Inovované Volvo S80 – prvotřídní exkluzivita a jízdní vlastnosti

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Inovované Volvo S80 – prvotřídní exkluzivita a jízdní vlastnosti

02.03.2009 | VOLVO | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Inovované Volvo S80 je výsledkem intenzivního dialogu mezi projektovým týmem společnosti Volvo Cars a náročnými majiteli vozidel ze segmentu prémiových sedanů.

Inovované Volvo S80 je výsledkem intenzivního dialogu mezi projektovým týmem společnosti Volvo Cars a náročnými majiteli vozidel ze segmentu prémiových sedanů. „Jsme připraveni zasadit konkurenci tvrdý úder. Nové Volvo S80 posouvá laťku exkluzivity, kvality a jízdních vlastností na nejvyšší úroveň,“ říká Stephen Odell, prezident a generální ředitel společnosti Volvo Cars. Inovované Volvo S80 bude poprvé představeno počátkem března na autosalónu v Ženevě a jeho prodej bude zahájen v průběhu jara 2009.

Inovované Volvo S80 – prvotřídní exkluzivita a jízdní vlastnosti

Vzhledem k velkému úspěchu na klíčových trzích, mezi které patří například Rusko, přichází velký sedan společnosti Volvo Cars na scénu v dosud nejatraktivnější podobě, která je výsledkem výraznějšího a elegantního designu, exkluzivnějšího interiéru, vylepšeného podvozku a modernizované řady motorů. „Z vnějšku dnes působí S80 větší a elegantnějí. Zároveň jsme se však snažili vtisknout jí výraznější rysy. V Německu se těmto rysům říká „böser blick“, což znamená, že příď vozu by měla vyplňovat zpětné zrcátko vozidla vpředu a současně vypadat majestátně,“ vysvětluje Steve Mattin, ředitel pro design ve společnosti Volvo Cars. Dodává: „Inovované Volvo S80 však nestačí pouze spatřit, je třeba ho vyzkoušet. Atmosféra uvnitř je komfortnější a luxusnější, na první dojem zaujme také kvalitou řemeslného zpracování. Interiér je nově více orientovaný na řidiče, v neposlední řadě díky novému volantu a vylepšeným přístrojům. Naši odborníci na motory a podvozky si dali záležet, aby zážitek z jízdy byl stejně atraktivní jako interiér.“

Inovované Volvo S80 – prvotřídní exkluzivita a jízdní vlastnosti

Detaily, preciznost a kvalitní materiály Steve Mattin a jeho tým zvýšili elegantní charisma exteriéru celou řadou detailů, díky kterým se Volvo S80 zdá být nižší, delší a širší. Příď je výraznější s novou mřížkou chladiče nesoucí větší logo „iron mark", které je součástí extrovertní DNA současných modelů Volvo. Vstupní vzduchový otvor na přídi, spodní část dveří a plochu pod zadními světly navíc esteticky dotvářejí nové ozdobné lišty. Uvnitř vozidla byla věnována pozornost zvýšení exkluzivity a komfortu. Měkká, luxusní kožená sedadla s barevně ladícími švy jsou doplněna panely dveří čalouněnými stejným materiálem. Volně umístěná supertenká středová konzola byla doplněna jemným kovovým rámečkem zdůrazňujícím její původní design a exkluzivitu, který však zároveň vytváří designové propojení s nedávno představeným Volvem XC60. Přístrojový panel získal exkluzivní hliníkové číselníky a společnost Volvo Cars také přichází s novou generací volantů. Hedvábně matné kovové dekorační prvky na čtyřpaprskovém volantu se nacházejí také na řadicí páce a v blízkosti tlačítka startéru. „Tato kombinace celé řady pečlivě promyšlených detailů společně vytváří celkovou auru. Vzhledem k tomu, že osm z deseti zákazníků si objednává kožené čalounění, jsou sedadla dobrým příkladem. Zaměřili jsme se na komfort tím, že jsme nejprve vytvořili špičková sedadla s vynikající boční oporou, ke kterým jsme následně přidali vynikající kvalitu skandinávské usně," říká Steve Mattin. Zákazníci s vybraným vkusem si budou moci vybírat čalounění z exkluzivní řady Executive, která se vyznačuje klasickým a střídmým stylem.

Inovované Volvo S80 – prvotřídní exkluzivita a jízdní vlastnosti

Nové pětiválcové dieselové motory a nové podvozky Zážitek z jízdy zvyšuje nový 2,4-litrový turbodieselový motor přeplňovaný dvěma turbodmychadly. Nový motor D5 disponuje výkonem 205 k a točivým momentem 420 Nm ve velmi širokém rozmezí otáček. Kombinovaná spotřeba podle norem EU je pouze 6,2 l/100 km (164 g CO2/km), což je rekordně nízká hodnota pro automobil této velikosti a výkonnostních parametrů. Tento nejmodernější motor vám nabídne spoustu zábavy bez kompromisů. S80 je nabízena také s inovovaným 2,4-litrovým dieselovým motorem s výkonem 175 k a točivým momentem 420 Nm, který splňuje emisní limity stanovené normou Euro 4, a vyznačuje se spotřebou (v kombinovaném cyklu podle norem EU) 5,8 l/100 km a emisemi CO2 154 g/km (předběžné hodnoty). Co se týče výběru podvozku, vyvinula společnost Volvo Cars dvě různé alternativy – jeden podvozek nabízející pocit maximálního komfortu a druhý skutečně dynamický, který potěší srdce sportovněji založených řidičů. Komfortní podvozek bude nabízen ve standardní výbavě a snížený sportovní jako volitelný.

Inovované Volvo S80 – prvotřídní exkluzivita a jízdní vlastnosti

Neporazitelná nabídka Inovované Volvo S80 vstupuje do segmentu, kterému dominují mužští zákazníci se zájmem o automobily a s velmi vysokými očekáváními, pokud jde o exkluzivitu, jízdní vlastnosti a image značky. Výběr automobilu je často založen na osobním vkusu a preferencích jednotlivce, automobil však musí posloužit také jako rodinný vůz.

Inovované Volvo S80 – prvotřídní exkluzivita a jízdní vlastnosti

„Zákazníci v tomto segmentu jsou často věrní jedné značce. Aby se Volvo dostalo do povědomí těch, kteří v současnosti řídí konkurenční vůz, musí jim nabídnout něco skutečně mimořádného. O to se snažíme kombinací exkluzivity, komfortu a jízdních vlastností na nejvyšší úrovni. V kombinaci se špičkovou bezpečností se Volvo S80 stává těžko porazitelným. Jedná se o dokonalý výrobek pro dnešní životní styl,“ říká Stephen Odell a dodává: „Rád bych dal radu všem, kteří o Volvu S80 vědí, ale nikdy je neřídili. Podívejte se na tento automobil podrobněji a vezměte jej na důkladnou zkušební jízdu. Budete ohromeni tím, čeho se nám podařilo dosáhnout.“ Více informací na: ~1

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Inovované Volvo S80 – prvotřídní exkluzivita a jízdní vlastnosti


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.