Přeposlat Escape6 Prague Car Festival opět nabídne exkluzivní vozidla

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Escape6 Prague Car Festival opět nabídne exkluzivní vozidla

08.08.2019 | Redakce | Komentářů: 0 |

Escape6 Prague Car Festival již osm let představuje návštěvníkům to nejlepší nejen z oblasti tuningu a performance vozidel. Za dobu své existence se zařadil mezi nejprestižnější evropské výstavy s touto tematikou. A tak jsme se zeptali ředitele výstavy Martina Apeltauera, na co se letos mohou návštěvníci těšit.

Escape6 Prague Car Festival opět nabídne exkluzivní vozidla

Martine, většina exponátů z celé Evropy jsou zcela naprosté unikáty a originály. Jak je těžké dostat je do Prahy právě na tuto výstavu?

Dnes už mnohem méně než v počátcích. Byl to vždy náš sen vidět v České republice ta nejlepší vozidla z výstav v Německu, nebo třeba i Polsku a Maďarsku. Po několika letech doslova přemlouvání to byly první vlaštovky a dnes i zahraniční auta pečlivě vybíráme a zdaleka ne všechna přihlášená se mohou výstavy zúčastnit.

Sice jsme uvedli, že Escape6 Prague Car Festival je prioritně zaměřen na tuning a performance vozidla, mohou se ale návštěvníci těšit i na další zajímavosti ze světa automobilů?

Jistě. Tuning je sice originální, ale ne pro každého. Proto si přijdou na své také fanoušci závodních a historických automobilů, supersportů, elektromobility, amerických korábů nebo třeba špičkových simulátorů.

Escape6 Prague Car Festival opět nabídne exkluzivní vozidla

Tedy nejedná se jen o tuningem upravená a vylepšená auta, ale třeba i o supersportovní a jiné vozy, co z nich uvidíme letos?

V loňském roce jsme rozšířili venkovní program o sraz majitelů sportovních modelů značky Ford. Sešlo se přes pět desítek krásných a hlavně výjimečných automobilů, a tak jsme letošní rok udělali zásadní změnu. Omezení značkou padlo a součástí nedělního venkovního srazu bude například oficiální sraz vozů Porsche ve spolupráci s Porsche Classic Clubem ČR nebo sraz majitelů moderních elektromobilů. To samozřejmě nic nemění na tom, že tematicky různorodé exponáty opět zaplní především čtyři vnitřní haly a na akci tak bude téměř 800 exponátů.

Tuning bezpečně! je jednou z aktivit, kterou podporují vybrané státní instituce i komerční společnosti a média, a má také velmi blízko k výstavě Escape6 Prague Car Festival. Uvidíme i letos nějakou zajímavost, která se v rámci tohoto projektu rýsuje?

Slovo tuning bohužel někomu může znít dost negativně. Málokdo si představí technické zdokonalování automobilů a slušné řidiče, ale spíš nedodržování pravidel všeho druhu. Tuning bezpečně! přináší informace o tom, jak se k úpravám automobilů správně technicky i legislativně postavit. Na svých webových stránkách nebo na akcích poskytuje informace a ukazuje výsledky práce profesionálů, kteří k tomuto oboru jistě patří. Novinkou v letošním roce je také seriál akcí Track&Safety, kde se účastníci školí v lepším ovládání svých automobilů, a to je práce, které není nikdy dost. Ve své expozici v rámci naší výstavy bude například k vidění upravený vůz pro každodenní používání v podobě VW Caddy. Ten získal díky několika úpravám mnohem vyšší výkon i točivý moment, lepší jízdní vlastnosti i atraktivnější vzhled.

Escape6 Prague Car Festival opět nabídne exkluzivní vozidla

Escape6 Prague Car Festival je ale nejen o autech. Setkáváme se zde i s výrobci doplňků, komponent, případně všeho, co se točí okolo aut. Jak na tom bude letošní ročník v tomto ohledu?

Jedním z největších vystavovatelů bude opět společnost Escape6, která připravuje pro návštěvníky již několik let v hale 2D zajímavou audiovizuální show a představuje svůj kompletní sortiment značek dílů a doplňků doslova z celého světa. Nově bude obsazena také hala č. 6, ve které společnost CarMedia představí unikátní automobily z ČR i ze zahraničí, výsledky práce renomovaných úpravářských firem, špičkovou autokosmetiku i car audio. Ale to jsou jen dva jmenovaní z celé plejády zajímavých vystavovatelů. Takže nejlépe bude výstavu navštívit a vše si osobně prohlédnout.

Již tradiční součástí výstavy jsou také exponáty odkazující na naši i zahraniční minulost. Uvidíme tedy i letos něco exkluzivního?

Sekce Classic Cars je od loňského roku stabilním bodem vnitřního programu a představí zhruba dvě desítky historických automobilů. Konkrétní modely budeme ale zveřejňovat až v posledních dnech před akcí.

A nejen minulostí je člověk živ. Vaší výstavy se zúčastňují také mladí nadšenci a budoucí profesionálové z oboru. V loňském roce to byli například studenti z Mladé Boleslavi, kteří předvedli veřejnosti svou přímo exkluzivní práci při přeměně sériové škodovky ve zcela unikátní automobil. Představí se i letos s nějakým svým studentským vozem?

Ano, představí, a možná dokonce se dvěma. Popravdě řečeno, i pro nás je to ale zatím tajemství. Jisté je, že se jedná o novinku, a tak se máme všichni na co těšit.

Escape6 Prague Car Festival opět nabídne exkluzivní vozidla

A co naši nejmenší, myslí pořadatelé třeba i na to, že na výstavu vyrazí celé rodina s menšími dětmi?

Jistě, vše je připravené opravdu pro každého. Na venkovním prostoru budou k dispozici dětské motokáry, šlapací dráha, dopravní hřiště, buggyny, jízdy s běžnými automobily i elektromobily a další aktivity. Uvnitř je možné vyzkoušet zajímavé simulátory a velké množství herních konzolí, zúčastnit se tomboly, workshopů v leštění a polepování automobilů, pozorovat vystoupení v rámci volby Miss Tuning, která letos vzejde z finalistek Miss České republiky a další body programu. Zajímavá bude také sekce magazínu Drift&Tuning, ve které proběhnou besedy se závodníky a soutěže o věcné ceny.

Taková monstrakce, pokud to tak mohu nazvat, se samozřejmě neobejde bez spolupráce celé řady lidí i partnerů. S kým vším při přípravě veletrhu spolupracujete?

Základem celé akce je samozřejmě výstaviště PVA Expo Praha, jsme rádi za vstřícnost a podporu městské části Praha Letňany, Policie ČR i dalších složek. Kromě českého týmu pořadatelů dnes spolupracujeme také se zahraničními partnery, kteří jezdí po akcích a komunikují s majiteli zajímavých aut. Právě od nich máme ty nejlepší kontakty a zájemce o účast, kteří dělají akci opravdu zajímavou a posouvají ji stále dál. V neposlední řadě jsou to i pořadatelé jiných českých akcí, například Mothers ShowCase, jejíž finále se bude letos poprvé konat právě v rámci naší výstavy.

Děkujeme za rozhovor, ať se vám daří a Escape6 Prague Car Festival stále nabízí zajímavou podívanou a zábavu.

 

Více informací na www.praguecarfestival.cz.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Escape6 Prague Car Festival opět nabídne exkluzivní vozidla


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.