Přeposlat Expandovat do celého světa je dnes stále jednodušší

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Expandovat do celého světa je dnes stále jednodušší

15.03.2018 | Redakce | Komentářů: 0 |

Už dávno neplatí, že například firma založená v České republice musí svůj byznys vykonávat výhradně na svém území. Expandovat do světa je totiž stále jednodušší. Jak je to možné? Hlavně díky možnostem současné doby.

Expandovat do celého světa je dnes stále jednodušší

Pokud jde o zajištění prodeje v ostatních zemích, není nutné mít vždy pobočku, u které je nutné řešit existenci personálu, zajištění BOZP a další věci. Žijeme v době, kdy lze produkty prodávat i online. A toto je cesta, jak jednoduše, z lokální pobočky, expandovat do celého světa. Stačí eshop, který bude přeložen do konkrétních jazyků a spuštěn v dané zemi. Ideálně na lokální doméně, což mu může výrazně pomoci v souvislosti s dohledáním ze strany budoucích zákazníků. Toto je však jenom první krok.

Doprava dnes není problém

Co když si někde z opačného konce světa koupí určitý produkt? Pro firmu se daná osoba stává zákazníkem. V tu chvíli přichází na řadu vyřízení objednávky a nutnost zboží odeslat. Kromě toho, že vykonáváme vnitrostátní přepravu, není problém zabezpečit i tu mezinárodní. Díky celé řadě různých přepravců není problém doručit konkrétní balíček nejenom kamkoliv, ale mnohdy i za celkem krátkou dobu. To jasně nahrává možnosti snadné expanze do celého světa. Obvykle může dojít k tomu, že daný balíček putuje jednou z těchto cest:

  • Pozemní cesta
  • Letecky
  • Lodní doprava

 

Expandovat do celého světa je dnes stále jednodušší

Základem jen propracovaná expedice

Aby bylo možné balíček odeslat v podstatě kamkoliv, je třeba zapracovat na expedičních procesech. V lokálním byznysu není problém mnoho nedokonalostí odpustit. U mezinárodního však musí vše dokonale šlapat. Nutností tak jsou smlouvy s přepravci, díky kterým není problém posílat kamkoliv. Také je nutné mít řadu procesů zcela automatizovaných. Příkladem je třeba jednoduché vážení aut, nebo další kontrolní postupy, které eliminují ztráty, krádeže, nebo situace, že by bylo odesláno jiné zboží. Automatizace se pozitivně projeví na rychlosti expedice, díky čemuž může být zboží vyskladněno třeba i pár minut od objednávky. Potom stačí předávní přepravci a balíček je na cestě k zákazníkovi.

Bez skladu to nepůjde

Určitě nelze říci, že by do světa mohla se svými produkty expandovat jakákoliv firma. Co je totiž dále nezbytné, to jsou skladovací prostory. Zboží totiž musí být připraveno k expedici co nejdříve. Nejde ho nejprve objednávat, nebo dokonce vyrábět. Dnes už není problém pořídit doslova jakékoliv skladovací prostory. Hitem jsou:

  • Průmyslové zóny
  • Opuštěné starší objekty
  • Kancelářské prostory

Roli zde samozřejmě hraje to, jaké zboží se prodává. Pokud mobilní telefony, stačí i menší sklad, který je vedle kanceláře. Pokud něco většího, jsou třeba velké skladovací areály s technikou, jako jsou pohony pro zdvih a další věci. To vše proto, aby se skladová manipulace mohla nejenom usnadnit, ale aby se mohla také co možná nejvíce urychlit.

Expandovat do celého světa je dnes stále jednodušší

Prodávat lze v podstatě cokoliv

Možné expanzi nahrává i to, že posílat do světa dnes lze v podstatě cokoliv. Roli hraje jenom to, aby o to byl zájem. Může to být spotřební elektronika, stejně jako výpočetní technika. Mohou to být ale i náhradní díly různých strojů, jako třeba unikátní polyuretanová kolečka, která jsou nezbytnou součástí mnohých zařízení. Řada firem však takto prodává i své lokální produkty, nebo třeba oblečení. Zkrátka a jednoduše, jde to s čímkoliv.

Expandovat do celého světa je dnes stále jednodušší

Pozor na zákony

Co dodat na závěr? Že z technického hlediska není expanze do celého světa jakýkoliv problém. Ten může u některého zboží nastat třeba v oblasti legislativní. Ne vše je povolené a tak je nutné hledět hlavně na předpisy konkrétní země. Pokud je i toto v pořádku, není problém nabízet, ale i prodávat zboží třeba na opačný konec světa. A je stále více firem, které se rozhodnou jít touto cestou.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Expandovat do celého světa je dnes stále jednodušší


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.