Přeposlat Víte, co vše zvyšuje bezpečnost na silnicích?

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Víte, co vše zvyšuje bezpečnost na silnicích?

08.03.2018 | Redakce | Komentářů: 0 |

Mluví se o ní stále více. O čem? Samozřejmě o bezpečnosti na silnicích. I my se budeme tomuto tématu věnovat. A to v souvislosti s tím, co může výrazně přispět k tomu, aby každý vaše cesta měla úspěšný cíl. Tedy aby každá vaše cesta byla bez nehody.

Víte, co vše zvyšuje bezpečnost na silnicích?

Roli hrají vaše dovednosti

Co hraje největší roli? Je to celkem jasné. Jste to vy jako osoba řidiče. Pokud se podíváme na statistiky, tak většinu nehod mají na svědomí právě řidiči automobilů. Proto kdo chce vyrazit vlastním vozem, musí nejprve absolvovat kurz v autoškole. Jeho úspěšné splnění však znamená jenom vystavení řidičského oprávnění. Rozhodně se nemůžete považovat za dobrého řidiče. Tím se stanete až ve chvíli, kdy získáte dostatek zkušeností. Tedy ve chvíli, kdy budete mít naježděny spíše stovky kilometrů. Ani to ale nemusí znamenat jistoty. Co může řidiče ovlivnit během jízdy?

  • Mikrospánek
  • Krátkodobá nepozornost
  • Telefonování

Osvětlení rizikových úseků

Když jedete mimo obec, obvykle zde žádné osvětlení nenajdete. Jenom patníky okolo cest, které vyznačují jízdní dráhu, a dále dopravní značky, které vás upozorňují na to, co bude před vámi. Ve městech je to jiné. Zde najdete pouliční osvětlení. To má za cíl nejenom osvítit vozovku jako celek, ale často lépe osvítit riziková místa. Mnoho měst totiž instaluje dobré osvětlení přechodů pro chodce. Tím zabezpečí to, že řidič vozu daného chodce vidí z větší dálky, než pokud by se musel spoléhat jenom na světla ve svém voze. Tím, že ho zaregistruje, má také více času na zastavení. Primárně se na těchto úsecích používá velmi kvalitní LED osvětlení.

Důležitý je také dobrý výhled z vašeho vozu

Vraťme se ještě do vašeho vozu. Vliv na bezpečnost silničního provozu má také to, jak dobrý máte z auta výhled. To ovlivní mnoho faktorů. Například v noci je třeba, aby vám svítili všechna světla. Pokud je problém, kupte LED žárovky do auta a vyměňte ty prasklé. Dobrý výhled z vozu může být ale spojený také s vaším čelním sklem. Nerozhoduje, zda jedete ve dne, nebo v noci. Problémem může být:

  • Souvislá vrstva námrazy – v zimě velmi častý problém
  • Zvýšené znečištění a absence vody do ostřikovačů
  • Poškozené sklo – výrazná prasklina

Toto všechno jsou faktory, které ovlivní váš výhled a které mohou způsobit, že během své jízdy někoho přehlédnete. Podobných příkladů je ve statistikách více než dost.

Víte, co vše zvyšuje bezpečnost na silnicích?

Zavazadla patří do zavazadlového prostoru

Nejenom proto, že když někde zastavíte, tak nebudou lákat potenciálního zloděje. Je to také proto, že jejich správné uložení může ovlivnit zdraví vaše, i ostatních účastníků ve vašem voze. Když zabrzdíte, nebo dokonce narazíte, letí všechny nezabezpečené věci dopředu. Takový kufřík na zadním okně může být v tu chvíli ohromným nebezpečím pro každého ve voze. Proto jakoukoliv drobnost umístěte do zavazadlového prostoru. Jeho dobrým doplňkem je gumová vanička do kufru, která zabezpečí ochranu vnitřního prostoru, lépe eliminuje možný pohyb jednotlivých věcí a přispívá i k tomu, že váš zavazadlový prostor nebude znečištěný.

Vliv má i technický stav vašeho vozu

Pokud je auto po technické stránce v dokonalém technickém stavu, na bezpečnosti na silnicích se to podepisuje velmi pozitivně. Pokud však není, může to být problém. Vůz se může stát doslova neovladatelným. To znamená vznik nehody a chvíle, kdy už jenom pomůže odtahová služba. Proto dbejte na to, aby váš automobil byl vždy v naprostém pořádku. Základem je funkčnost všech elektronických systémů, správná hladina důležitých provozních kapalin, funkčnost řízení, stejně jako funkčnost brzd. To jsou naprosté základy. Dále nezapomínejte také na pravidelné kontroly v servisech, které pomohou odhalit skryté závady.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Víte, co vše zvyšuje bezpečnost na silnicích?


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.