Přeposlat Legendární G-Wagen se vrací ve třetí generaci

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Legendární G-Wagen se vrací ve třetí generaci

09.01.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Mercedes-Benz třídy G je bezesporu obrovskou legendou, která se může bez obav postavit bok po boku například s Defenderem od Land Roveru. Tento ikonický offroad pro pořádné chlapy dostane novou generaci a oficiálního představení se dočkáme již v polovině ledna.

Legendární G-Wagen se vrací ve třetí generaci

První generace tohoto drsného offroadu vznikla již v roce 1979, druhá přišla v roce 1990 a nyní se tedy dočkáme generace třetí. Je docela nezvyklé, že 39 let existence tohoto automobilu je rozděleno pouze do dvou generací a za zmínku určitě stojí i fakt, že se třída G za ta léta svého života ani moc nezměnila. Výrobce se zaměřil na co nejjednodušší a co možná nejvíce účelný design, který by neomezoval dokonalou funkčnost v terénu, což je styl, který nestárne a ani se nemusí nijak zásadně měnit. Vzhled po letech pouze dospěl, dozrál a i když na první pohled vypadá druhá, respektive třetí generace jako výlet do minulosti, Mercedes to má dobře vymyšlené a právě vzhled je jeden z prvků, který u tohoto nekompromisního offroadu zaujme. Nemusí se podbízet, vypadat nějak přehnaně cool a přesto budí pozornost a respekt, o kterém si může většina konkurenčních offroadů nechat jednom zdát. Kromě nesporných kvalit mimo silnice se Mercedes-Benz třídy G proslavil také jako Papamobil papeže Jana Pavla II, ale to už jsme trochu odbočili. Co se týče třetí generace, tak ta se oficiálně představí v polovině ledna, nicméně fotografie se již dostaly na internet a uniklo i několik podstatných informací, tak se na tuto novinku můžeme hezky podívat.

Legendární G-Wagen se vrací ve třetí generaciLegendární G-Wagen se vrací ve třetí generaci

Začneme jako vždy designem, který se tedy proti předchozí generaci moc nezměnil. Třetí generace třídy G je pořád strohá, účelná a svým způsobem i prémiová a v interiéru bude náležitě luxusní, jak se na správný Mercedes sluší a patří. Dominantu přední části tvoří klasické kruhové světlomety, které jsou pochopitelně LED, maska chladiče se třemi horizontálními lamelami a pořádně masivní nárazník. Na první pohled zaujme i mohutná kapota, hodně vytažené blatníky a karoserie bez výraznějších vlnek, prolisů a podobných dekoračních prvků. Je to zkrátka taková krabice, ale díky minimalistickému pojetí se nebudete muset stydět zaparkovat ji ani před Národním divadlem. Vzadu nesmí chybět klasická rezerva uchycená na pátých, do boku se otvírajících dveří, opět poměrně rozměrný nárazník a jednoduchá koncová světla, která jsou umístěna velmi nízko. Pořádný offroad, který ctí tradice a má být v terénu nedostižný, by měl být postavený na žebřinovém rámu a ten třetí generaci třídy G neschází. Přední zavěšení kol je pak nově řešeno pomocí nezávislých lichoběžníků a vzadu zůstává tuhá náprava, přičemž nový podvozek by měl nabídnout skvělé vlastnosti i na klasických silnicích.

Legendární G-Wagen se vrací ve třetí generaciLegendární G-Wagen se vrací ve třetí generaci

Na první pohled zaujme opravdu hodně vysoká světlá výška, která je se svými 241 mm o 6 mm vyšší než v případě druhé generace. Lepší je také brodivost, ta se zvedla proti předchozí verzi o 100 mm na  výsledných 700 mm a uniknuvší informace dále zmiňují přední nájezdový úhel 31 stupňů, zadní 30 stupňů a přechodový úhel má 26 stupňů. Zatímco exteriér se v oblasti vzhledu proti předchůdci skoro vůbec nezměnil, interiér je kompletně nový a víceméně odpovídá aktuálnímu designovému směru Mercedesu. U interiéru druhé generace totiž určitě neplatí to, že nestárne a je tomu přesně naopak, v dnešní době by stejný interiér působil minimálně zvláštně. U novinky si lze všimnout hlavně poměrně rozsáhlé digitalizace, kdy najdeme v interiéru hned dva velké displeje umístěné vedle sebe. Jeden je před řidičem, to je palubní deska a druhý sedí na vrcholu středového panelu a ten zase zobrazuje údaje z palubního multimediálního systému. Ve světě Mercedesu se jedná o klasiku, kterou využívá většina výše postavených modelů tohoto výrobce. Robustní středový panel dále obsahuje volič převodovky, ovládací panel klimatizace, stylové analogové hodiny a velmi hezky a originálně vypadající výdechy klimatizace (další dva se nachází na okrajích palubní desky).

Legendární G-Wagen se vrací ve třetí generaciLegendární G-Wagen se vrací ve třetí generaci

Před spolujezdcem si lze všimnout velkého madla, to aby se měl při divoké jízdě v terénu za co bezpečně chytit. Trojramenný sportovní volant vypadá dobře, také obsahuje několik ovládacích prvků a po jeho pravici je umístěné startovací tlačítko motoru. Luxusní prvky v interiéru scházet pochopitelně nebudou a například sedadla nabídnou elektrické nastavení s pamětí, masáží nebo ventilací v teplých dnech. Proti druhé generaci se dá čekat také vylepšení v oblasti zpracování a prostornosti. Konkrétní motory bohužel prozatím zmíněny nebyly, ale můžeme očekávat podobnou skladbu pohonných jednotek, jako u aktuální třídy S a těšit se můžeme také na brutální verzi AMG, která by měla být osazena dvanáctiválcem. Poháněna budou samozřejmě všechna čtyři kola a k dispozici bude nový jízdní režim G-Mode, který automaticky nastaví celý vůz pro co nejlepší výkony při jízdě v terénu. Převodovka bude kompletně nová a údajně byla vyvinuta speciálně pro tento model. Jedná se o devítistupňovou automatickou převodovku s hydrodynamickým měničem. Jak jsme se již zmínili, oficiální představení třetí generace Mercedesu třídy G proběhne v polovině ledna tohoto roku a poté bude zcela jistě k dispozici podstatně víc informací.

Legendární G-Wagen se vrací ve třetí generaciLegendární G-Wagen se vrací ve třetí generaci

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Legendární G-Wagen se vrací ve třetí generaci


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.