Přeposlat Jak je to s pojištěním, když kupujete nové auto?

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Jak je to s pojištěním, když kupujete nové auto?

05.09.2017 | Redakce | Tipy, triky, rady | Komentářů: 1 |

Kupujete nový automobil a mapujete svoje možnosti? Poradíme vám, jak při koupi nového vozu postupovat a jak je to s pojištěním.

Jak je to s pojištěním, když kupujete nové auto?

Povinné ručení versus havarijní pojištění

 
Hlavní rozdíl mezi těmito dvěma pojištěními spočívá v zákonné povinnosti a pojistném plnění. Povinné ručení musíte mít ze zákona a jeho hlavním úkolem je pokrýt případné škody na zdraví a majetku třetích osob. Zda si sjednáte i havarijní pojištění, už je na vás (kromě auta na leasing, viz níže). Havarijní pojištění kryje škody na vašem vozidle způsobené vandalismem, přírodními pohromami, včetně odcizení vozu. Abyste si vybrali to nejlepší pojištění, zadejte parametry do srovnávače a vyberte si top nabídku. 

 

Auto z bazaru si pojistěte sami 

 
Při koupi ojetého automobilu si v první řadě vytvořte nějakou finanční rezervu. Dřív nebo později budete ojeté auto opravovat. Kupujete-li vůz například za 150 000 Kč, připravte si raději o 20 000 Kč víc, ať vás výdaje za opravy následně nepříjemně nezaskočí. Jakmile podepíšete kupní smlouvu, stáváte se novými majiteli. V takovém případě si sjednejte ihned povinné ručení. Nezapomeňte, že nepojištěná auta na silnice vůbec nesmí. Stačí, když zadáte parametry vozu do srovnávače a vyberete si nejvýhodnější nabídku povinného ručení

 

U auta na leasing nezapomeňte na havarijní pojištění

 
Málokdo je schopný zaplatit celou částku za nový automobil. Pokud si budete brát auto na leasing, ve skutečnosti nejste jeho majiteli až do plného splacení. Co to pro vás znamená? Majitelem auta je společnost, které auto splácíte. Ta již pravděpodobně sjednala povinné ručení místo vás. Některé společnosti vám mohou nabídnout, abyste si pojišťovnu vybrali sami, ale bývá to vzácné. Při koupi auta na leasing si ale musíte sjednat havarijní pojištění. 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Jak je to s pojištěním, když kupujete nové auto?


počet příspěvků: 1

KamSsa1 .

22.10.2019 v 23:36

Já jsem si při koupi auta sjednal přes https://www.top-pojisteni.cz/havarijni-pojisteni i havarijní pojištění, protože mi příjde, že obzvlášť u novějšího a dražšího vozu se to opravdu vyplatí. Na auto jsem totiž šetřit opravdu dlouho a nerad bych o něj třeba kvůli jedné chybě přišel.

Odpovědět

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.