Přeposlat Aston Martin DB11 Volante je v plánu až na rok 2018, ale několik fotografií už je na světě

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Aston Martin DB11 Volante je v plánu až na rok 2018, ale několik fotografií už je na světě

20.09.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Britská automobilka Aston Martin pokračuje v uvádění novinek ve své řadě DB a po uzavřeném kupé DB11 přišla řada i na jeho otevřenou variantu. Bohužel, případní zájemci si budou muset ještě chvíli počkat, protože na trh se tento krásný stroj dostane až na jaře roku 2018.

Aston Martin DB11 Volante je v plánu až na rok 2018, ale několik fotografií už je na světě

Aston tak tuto důležitou novinku odhaluje poměrně hodně s předstihem, nicméně ven se prozatím mnoho informací nedostalo a jedná se spíše o takové střípky toho, na co se můžeme těšit. Na první pohled to sice vypadá, že automobil na okolních fotografiích je na 100 % hotový a že může zamířit někam do showroomu k prodeji, ale tak tomu není a před automobilkou je evidentně ještě hodně práce. Aston ale pravděpodobně chce navnadit fanoušky luxusních otevřených vozů a přesvědčit je, že počkat až do roku 2018 se vyplatí. Tato otevřená verze se jmenuje, již tradičně, Volante a jedná se o model vycházející z uzavřené varianty DB11, která spatřila světlo světa v březnu tohoto roku. Ven se prozatím dostalo jenom pár prvních snímků a karoserie této novinky je na nich zdobena všeříkajícím nápisem ,,Opening Spring 2018“. Designem novinka samozřejmě vychází z verze kupé a jediný výraznější rozdíl bude ve sklápěcí střeše. Ta je pochopitelně látková a je trochu škoda, že ven neutekla i fotografie se staženou střechou, protože bychom si velmi rádi prohlédli profil tohoto krásného kupé i bez střechy. Na to je ale pořád času dost.

Aston Martin DB11 Volante je v plánu až na rok 2018, ale několik fotografií už je na světě

Na přídi tohoto modelu najdeme s největší pravděpodobností stejnou masku, jako u kupé a budeme tak mít co dočinění s tradiční, širokou maskou doplněnou výrazným žebrováním. Přední světlomety jsou u uzavřené verze vcelku kompaktní a stejná budou pravděpodobně i zde. Hezké detaily, jako průduchy za předními koly nebo mírně vytažené blatníky zůstaly a stejně se tváří i zadní část. Ta obsahuje difuzor, dvě rozměrné koncovky výfuku a elegantní koncová světla protažená takřka až do středu karoserie. Novinka bude postavena na nové platformě VH a dá se čekat, že proti kupé dostane otevřená verze dodatečné výztuhy karoserie a bude tak nepatrně těžší. Výztuhy karoserie jsou u otevřených automobilů důležité, protože se ztrátou střechy se zhorší i tuhost a to je nutné nějak dohnat. V dnešní době ale není kroutící se karoserie u otevřených vozů ani zdaleka tak patrná, jako v minulosti a automobilky udělaly v tomto ohledu opravdu velký pokrok. Ve finále nemusí být DB11 Volante ani nijak výrazně těžší, než standardní model a rozdíl v hmotnosti může být minimální.

Aston Martin DB11 Volante je v plánu až na rok 2018, ale několik fotografií už je na světě

Na takové informace si ale budeme muset ještě počkat alespoň do doby, než výrobce zveřejní kompletní technické specifikace. Fotografie interiéru se ven také ještě nedostaly, ale očekáváme, že bude shodný s uzavřenou verzí. Na to si ale určitě nikdo stěžovat nebude, protože interiér v klasické verzi DB11 patří na samotný vrchol automobilového světa a hezčí interiér abyste pohledali. V oblasti designu je velmi čistý, stylový a samozřejmě je plný moderních prvků a luxusních materiálů. Jeho dominantu tvoří široký středový panel s ovládáním audia, klimatizace, převodovky a velkým barevným displejem, který slouží k ovládání palubního systému nebo zobrazení navigace. Před řidičem pak sedí krásný trojramenný volant a neschází ani digitální palubní štít. Aston šel tedy s dobou, nicméně krásné detaily, jako je například startovací tlačítko orámované červeně, zůstaly na svém místě. Zpracování bude zcela jistě perfektní a v tomto ohledu určitě nebudou žádné pochybnosti.

Aston Martin DB11 Volante je v plánu až na rok 2018, ale několik fotografií už je na světě

Motor zůstane stejný, jako u varianty kupé a zadní kolo tohoto kabrioletu tak bude roztáčet mohutný dvanáctiválcový motor o zdvihovém objemu 5.2 litru, který disponuje dvojitým přeplňováním. To znamená nejvyšší výkon 447 kW (608 koní) a točivý moment kulatých 700 Nm. Tyto parametry samozřejmě platí pro verzi kupé, nicméně je velmi pravděpodobné, že otevřená varianta na tom bude v oblasti výkonu stejně. Mluví se ale i o tom, že tento kabriolet bude dostupný i s méně výkonným přeplňovaným osmiválcem, no jedná se prozatím pouze o nepotvrzené spekulace. Dynamické schopnosti by měly být opět velmi podobné uzavřené variantě, která se umí rozjet z klidu na 100 km/h za 3.9 sekundy a dosáhnout maximální rychlosti 322 km/h. Poháněna budou výhradně zadní kola, a to prostřednictvím osmistupňové automatické převodovky ZF s možností řazení pádly pod volantem. Už se velmi těšíme na další fotografie a kompletní specifikace.

Aston Martin DB11 Volante je v plánu až na rok 2018, ale několik fotografií už je na světě

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Aston Martin DB11 Volante je v plánu až na rok 2018, ale několik fotografií už je na světě


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.