Přeposlat Aston Martin Vanquish Zagato Volante: Dalších 99 kusů čisté automobilové krásy

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Aston Martin Vanquish Zagato Volante: Dalších 99 kusů čisté automobilové krásy

30.08.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Před nedávnem jsme psali o krásném kupé Aston Martin Vanquish Zagato, které tato britská automobilka navrhla se slavnou italskou značkou Zagato. Po původní produkci čítající pouhých 99 kusů se jenom zaprášilo, takže přišel čas na přídavek.

Aston Martin Vanquish Zagato Volante: Dalších 99 kusů čisté automobilové krásy

Tím přídavkem je verze Volante, tedy kabriolet a Aston Martin ho představil na akci Pebble Beach Concours d'Elegance, která probíhala od 16 do 21 srpna v americké Kalifornii. Stejně jako uzavřená verze, i otevřená novinka tak byla představena trochu netradičně, a zatímco kupé spatřilo světlo světa v květnu na akci Concorso d'Eleganza Villa d'Este, pro otevřenou verzi zbyla výše zmíněná událost v Pebble Beach. Jsou to vesměs velmi podobné akce, plné krásných veteránů, zajímavých konceptů a soutěží o nejvíc elegantní automobil. Vraťme se ale k otevřené verzi Volante, jejíž příchod byl tak trochu logický a očekávaný. Uzavřené kupé totiž vychází z modelu Vanquish a ten je dostupný právě ve dvou karosářských variantách. Po rozprodání všech plánovaných 99 kusů série Zagato tak bylo poměrně jasné, že Aston Martin využije velkého zájmu a postaví dalších 99 kusů, které budou vycházet právě z otevřené verze. Na Vanquish upravený značkou Zagato se i přes zcela jistě astronomickou cenu stojí fronty, tak proč toho nevyužít?

Aston Martin Vanquish Zagato Volante: Dalších 99 kusů čisté automobilové krásyAston Martin Vanquish Zagato Volante: Dalších 99 kusů čisté automobilové krásy

Design samozřejmě vychází z uzavřené verze, která vychází ze standardního modelu Vanquish, ale úpravce si se vzhledem opravdu hodně vyhrál a rozpoznat pod tímto rudým kabátkem standardní Vanquish není úplně jednoduché. Přední maska chladiče je podstatně mohutnější, zasahuje víc do boků karoserie a pokračuje bez přerušení takřka až na zem. V masce mají své místo dva výrazné LED světlomety a změnou si prošly i standardní přední světla, která mají jinou grafiku s červenými detaily. Pod maskou pak sedí výrazný splitter vyrobený z karbonu. Poměrně hodně se toho změnilo také v zadní části, kde jsou nyní čtyři koncovky výfuku namísto původní dvojice a nový je jak difuzor, tak koncová světla. Ta spojuje jakási červená linka a celkově je záď velmi minimalistická a zároveň výrazná, což vypadá skvěle. Za zmínku určitě stojí také pořádně vytažené blatníky a celkově hodně svalnatě působící karoserie. Úpravce si dal samozřejmě náležitě záležet na tom, aby bylo jasné, kdo že se o návrh tohoto elegantního kabrioletu postaral a na boku tak najdeme velké písmeno Z.

Aston Martin Vanquish Zagato Volante: Dalších 99 kusů čisté automobilové krásyAston Martin Vanquish Zagato Volante: Dalších 99 kusů čisté automobilové krásy

To ale není všechno a při podrobnějším prozkoumání přídě si lze všimnout, že se z těchto písmen skládá také výplň masky chladiče, což je určitě velmi hezký detail. Stahovací střecha je s největší pravděpodobností stejná, jako u standardního kabrioletu a měla by tak jít stáhnout nebo natáhnou za svižných 14 sekund, a to do až rychlosti 48 km/h. Střecha se skládá do prostoru za zadními sedadly. Interiér je sice čtyřmístný, ale zadní sedačky jsou pouze nouzové a dospělý jedinec si na nich moc pohodlí pravděpodobně nedopřeje. Je to spíš takový odkládací prostor. Když už jsme nakousli ten interiér, tak ten samozřejmě vychází ze standardního modelu a svým uspořádáním je úplně stejný. Úpravce si vyhrál hlavně s materiály a dá se čekat, že vnitřek tohoto modelu bude působit ještě luxusnějším dojmem, než u klasické verze Vanquish (majitel dostane například kůži Bridge of Weir). Co ale určitě stojí za zmínku, jsou krásná sedadla s výrazným bočním vedením, integrovanými opěrkami hlavy a velkým písmenem Z.

Aston Martin Vanquish Zagato Volante: Dalších 99 kusů čisté automobilové krásy

Červená barva karoserie, kterou vidíte na okolních fotografiích, je zároveň i jediným provedením, ve kterém vyjede Vanquish Zagato Volante do světa. Zadní kola tohoto kabrioletu pohání mohutný dvanáctiválec o zdvihovém objemu 5.94 litru, který je samozřejmě atmosféricky plněný a výrazně silnější, než u standardní verze. Tam podává výkon 424 kW (576 koní), no pro potřeby speciálních edic od Zagata byla tato jednotka vyladěna na 441 kW, tedy rovných 600 koní. Zrychlení z klidu na 60 mph (0-96 km/h) je dílem 3.7 sekundy, takže je Zagato Volante nepatrně dynamičtější, než jeho standardní sourozenec Vanquish Volante (ten umí stejnou disciplínu za 3.8 sekundy). Kupé od Zagata je na tom s dynamikou ještě lépe (0-60 mph za 3.6 sekundy), protože je nepatrně lehčí. Jak jsme se již zmínili, tohoto krásného kabrioletu vznikne pouhých 99 kusů a dá se čekat, že budou všechny opět velmi brzy rozebrány (možná už i jsou, kdo ví). První dodávky majitelům by pak měly začít někdy v průběhu příštího roku.

Aston Martin Vanquish Zagato Volante: Dalších 99 kusů čisté automobilové krásy

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Aston Martin Vanquish Zagato Volante: Dalších 99 kusů čisté automobilové krásy


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.