Přeposlat Mercedes představil revoluční novinku - samořiditelný autobus

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Mercedes představil revoluční novinku - samořiditelný autobus

20.07.2016 | Jan Rochovanský | Zajímavosti | Komentářů: 0 |

Už známe automobily, které samy parkují a nepotřebují k tomu žádnou pomoc řidiče. Brzy se však možná dočkáme také samořiditelných autobusů. Německá automobilová firma Mercedes-Benz tuto revoluční novinku testovala v Amsterdamu.

Mercedes představil revoluční novinku - samořiditelný autobus

Autonomní autobus na testovací jízdě v hlavním městě Nizozemska ujel 20 kilometrů. Tato novinka všem dokázala, že se s ní do budoucna musí počítat. Autobus totiž dokázal zastavovat na semaforech, na zastávkách, kde sám otevíral a zavíral dveře, aby mohli vystoupit předem vybraní cestující, kteří se objevili také v oficiálním spotu.

Automobilka tento autobus nazvala Future Bus, což v překladu znamená autobus z budoucnosti. Na budoucnost se automobilka zaměřila také z hlediska interiéru, který je skutečně nadčasový a moderní. Měl by být rozdělený na tři části a cestující v něm budou podle toho, jak dlouho budou cestovat. Jedna z částí, která bude určena pro ty, kteří pojedou nejdále, bude obsahovat média pro zábavu. Součástí autobusu bude také bezdrátové připojení WiFi či bezdotykové dobíjení chytrých telefonů. Kapacita tohoto autobusu by však měla být menší, než jsme zvyklí u současných dopravních autobusů.

Mercedes představil revoluční novinku - samořiditelný autobus

Autobus má několik kamer, pomocí kterých autobus pozná, zda před ním nepřejde nepozorný chodec. Kamery nahrazují zpětná zrcátka. Díky programu CityPilot je autobus schopný jet rychlostí až 70 km/h. Přestože autobus bude fungovat autonomně, bude v něm pravděpodobně sedadlo řidiče i volant. Při první testovací jízdě byl přítomný z bezpečnostních důvodů i řidič.

Mercedes představil revoluční novinku - samořiditelný autobus

Firma Mercedes-Benz, která byla založena v roce 1886, přivedla na trh za svou existenci spoustu odborníky i veřejností oceňovaných vozů a autobusů. Nyní se tedy už jen můžeme těšit na to, až bude tato revoluční novinka ve své finální verzi uvedena na trh a dorazí do České republiky. Opačné pocity však možná budou mít řidiči Městské hromadné dopravy, kteří „díky“ této novince už nebudou potřeba.

Mercedes představil revoluční novinku - samořiditelný autobus

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Mercedes představil revoluční novinku - samořiditelný autobus


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.