Přeposlat Porsche otevírá značkovou výstavu Fascinující sportovní vozy

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Porsche otevírá značkovou výstavu Fascinující sportovní vozy

01.05.2016 | Tisková zpráva | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Společnost Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG, Stuttgart, otevřela v Berlíně speciální výstavu „Fascinující sportovní vozy − The Future of Performance“. Expozici najdou návštěvníci v samém centru německé metropole v moderním výstavním fóru nesoucím název „DRIVE. Volkswagen Group Forum“, ležícím na rohu slavného bulváru Unter den Linden a Friedrichstrasse. Mezi sedmi vystavenými automobily, které fascinovaly v minulosti stejně jako v současnosti, je poprvé k vidění i nový model 718 Boxster, slavící tímto netradičním způsobem premiéru na německé domácí půdě.

Porsche otevírá značkovou výstavu Fascinující sportovní vozy

„Je to poprvé, kdy dáváme automobilovým nadšencům v německém hlavním městě takovou možnost seznámit se s naší značkou,“ zdůraznil Achim Stejskal, vedoucí stuttgartského Muzea Porsche. „Návštěvníci se navíc mohou s naší vizí ,The Future of Performance’ seznámit interaktivně,“ řekl Stejskal. Na začátku expozice je návštěvník přivítán modelem 550 Spyder. Porsche jako světoznámý výrobce sportovních automobilů tímto vozem připomíná své začátky v motorsportu, které výrazně pomohly utvářet firemní DNA. Otevřený sportovní vůz s motorem uprostřed si získal renomé v padesátých letech díky úspěchům na závodních tratích. Naproti tomuto automobilu se nachází 918 Spyder, který naopak ukazuje, jaké geny budou formovat sportovní auta budoucnosti. Model 918 Spyder byl prvním vozem s mezinárodní homologací pro běžný silniční provoz, který dokázal prolomit hranici sedmi minut na kolo na slavné Severní smyčce okruhu Nürburgring, a to časem 6 minut 57 sekund. Přitom jde o automobil, s nímž můžete ve městě jezdit s nulovými emisemi a téměř neslyšně.

Porsche otevírá značkovou výstavu Fascinující sportovní vozy

Prostřednictvím aktuálně nabízených modelů ukazuje Porsche na výstavě také své zaměření do budoucnosti. Premiéru zde totiž má zcela nový model 718 Boxster s motorem uprostřed, a to přesně po dvaceti letech od premiéry prvního vozu nesoucího název Boxster. Novinka navazuje na tradici čtyřválcových motorů s protilehlými válci typu boxer, které v původním typu 718 vyhrály mnohé závody v 50. a 60. letech, mimo jiné i legendární klání Targa Florio a Le Mans. Základem současného modelu je nově vyvinutý čtyřválcový motor typu boxer s přeplňováním. Vůz 718 Boxster vystavený v galerii DRIVE i díky němu vyvine z dvoulitrového objemu výkon 220 kW (300 k). Před uvedením na evropské trhy, které proběhne 30. dubna, má dvousedadlový otevřený vůz německou premiéru v Berlíně.

Porsche otevírá značkovou výstavu Fascinující sportovní vozy

Od roku 1963 uvedlo Porsche na trh již sedm generací své řady 911, která je nejprodávanějším sportovním vozem na světě. I na tuto legendu se mohou její fanoušci v Berlíně těšit, vystaveny jsou nejnovější varianty 911 Carrera Coupé a 911 Carrera Cabriolet (991 II. genereace) poháněné přeplňovaným motorem s dvěma turbodmychadly. Díky této technologii dosahuje současná 911 Carrera nových špičkových parametrů jak v oblasti dynamiky, tak i úspornosti. Vnější tvary legendárního modelu stále přitahují pozornost, protože navazují na původní typ, ale současně mají ještě ostřejší linie. Na výstavě nechybí ani velmi výjimečná vrcholná sportovní verze: vůz Porsche 911 GT3 RS smazává rozdíl mezi sportovním a čistě závodním autem opět o něco více než v minulosti. Pod karoserií se skrývá maximum dostupných technologií přímo z okruhů, přitom jde však o vůz schválený pro běžný provoz.

Fanoušci motorsportu si v Berlíně také přijdou na své: čeká na ně závodní Porsche 919 Hybrid, které v sezoně 2015 dominovalo sérii FIA WEC (World Endurance Championship). Druhý rok po návratu značky do kategorie prototypů Le Mans LMP1 získaly vozy se startovními čísly 17, 18 a 19 tři nejdůležitější trofeje: pohár konstruktérů, titul pro nejlepšího jezdce a vítězství v Le Mans. V německém hlavním městě je k vidění i vítězný vůz, s nímž tovární posádka Porsche ve složení Earl Bamber, Nico Hülkenberg a Nick Tandy dojela vloni v Le Mans na prvním místě.

Porsche otevírá značkovou výstavu Fascinující sportovní vozy

Těchto sedm automobilů doplňují v expozici „Fascination Sports Cars“ dále také technické modely a interaktivní ukázky. Například princip Porsche E-Performance zobrazují hologramy ve trojrozměrném zobrazení. Unikátní animace ve 3D připomínají důležité milníky: vozy Panamera S E-Hybrid, 918 Spyder a studii Mission E. Návštěvníci si také mohou v takzvaném „Connectivity Corner“, tedy speciálním odděleném koutku konektivity, sami vyzkoušet novou aplikaci Porsche Connect v modelu 718 Boxster. Na unikátním stole „Inspiration Table“ lze konfigurovat vozy a dozvědět se více o budoucích technologiích této značky. Na zájemce čeká rovněž model motoru současné 911 Turbo S, otáčející se o 360 stupňů. Soutěživé povahy si mohou v „DRIVE. Volkswagen Group Forum“ prověřit i svoji fyzičku: šest interaktivních expozicí umožňuje dobíjet energii na speciální „Performance Card“ a návštěvníci, kterým se podaří nabít „Performance“ na plných 100 procent, získají za odměnu malou pozornost. Na konci výstavy pak na fanoušky čeká model 911 Cabriolet, aby si v něm pořídili fotografii na památku.

Porsche otevírá značkovou výstavu Fascinující sportovní vozy

Pro nejnáročnější příznivce, kteří chtějí mít zážitek s vozy Porsche ještě intenzivnější, je připravena k zapůjčení flotila současných modelů. Program „Porsche Drive“ nabízí  zájemcům možnost objevovat hlavní město Německa v autě podle vlastního výběru, například v Porsche 911, Boxster nebo Cayman. Nechat se fascinovat vozy Porsche mohou řidiči tak dlouho, jak si přejí, od hodiny až po týden. Zápůjčky, vyzvednutí i vrácení automobilů probíhá přímo v galerii „DRIVE. Volkswagen Group Forum“ v centru metropole. Bližší informace jsou dostupné na www.drive.porsche.com.

Expozice vozů Porsche se navíc stane součástí akce „Nachtschicht − Berlin Design Night“, která se koná 3. června. Berlínské agentury, studia, ateliéry a showroomy během večera umožní zájemcům pohled do svého zákulisí až do půlnoci. V galerii DRIVE budou svoji kreativní práci prezentovat designéři značky Porsche.

Porsche otevírá značkovou výstavu Fascinující sportovní vozy

„DRIVE. Volkwagen Group Forum“ slouží v Berlíně jako komunikační platforma pro celý koncern. Od roku 2015 zde, přímo v centru německé metropole, prezentuje Volkswagen Group všechny své automobilky. V expozicích se střídají značky a specificky zaměřené výstavy, a centrum DRIVE tak představuje možnost nejen ukázat různá témata mobility v rámci koncernu, ale také vlastní expozici spojit s pestrým doprovodným programem. Fórum DRIVE je otevřeno každý den od 10 do 20 hodin, vstupné je zdarma. Více informací najdete na www.drive-volkswagen-group.com.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Porsche otevírá značkovou výstavu Fascinující sportovní vozy


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.