Přeposlat Vyplatí se Vám havarijní pojištění?

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Vyplatí se Vám havarijní pojištění?

23.03.2016 | PR článek | Zajímavosti | Komentářů: 2 |

Havarijní pojištění není na rozdíl od povinného ručení ze zákona povinné. Mnoho řidičů tak často neví, zda se jim uzavření tohoto typu pojištění skutečně vyplatí. Dnes Vám poradíme, před jakými riziky Vás havarijní pojištění chrání a na co si dát pozor při jeho sjednání.

Vyplatí se Vám havarijní pojištění?

Havarijní pojištění nejčastěji kryje ty škody, které jste si na svém vozidle způsobili sami, nebo které Vám způsobila neznámá osoba. V případě nehody nemusíte volat policii, pokud odhad způsobených škod není vyšší než 100 000 Kč. Naopak jste povinni volat policii v případě, že při nehodě došlo ke zranění, úmrtí či k poškození majetku třetí osoby.

Havarijní pojištění se dále vztahuje na živelné škody, vandalismus či odcizení vozu. Podle Vašich potřeb si havarijní pojištění můžete rozšířit o krytí dalších škod – mezi nejžádanější a nejpotřebnější patří připojištění skel, úrazové pojištění, pojištění zavazadel a střetu se zvěří. Při volbě rozsahu pojištění a nabídky poskytovaných služeb vždy zvažte konkrétní rizika, která Vám hrozí a která lze pojištěním eliminovat.

Většina pojišťoven v rámci havarijního pojištění nabízí i asistenční služby, které Vám zajistí rychlou pomoc a veškerý servis, a to i v zahraničí, po 24 hodin denně 365 dní v roce.

Vyplatí se Vám havarijní pojištění?

Cena pojištění se pak odvíjí nejen od rozsahu pojištění, ale také od ceny, značky a typu auta, jeho stáří a zabezpečení. V potaz je brána také lokalita, ve které je vozidlo registrováno – výhodnější pojištění tak získají řidiči z menších měst a obcí, kde je nižší nehodovost. Stejně tak i v případě, že jezdíte bez nehod, můžete získat příjemné bonusy, které výrazně sníží cenu pojištění.

Při sjednávání havarijního pojištění se určitě vyplatí využít odborného poradenství, díky kterému si zvolíte rozsah pojištění na míru a vyhnete se na jedné straně podpojištění a na straně druhé zbytečným výdajům. Navštívit můžete například autobazar ARHO sídlící v Malešicích nedaleko centra Prahy – zde si můžete vybrat nejen z řady prověřených vozů s garancí historie a počtu najetých kilometrů, ale také sjednat pojištění vozidla či jeho výhodné financování.

Vyplatí se Vám havarijní pojištění?

Využijte služeb autobazaru ARHO a užívejte si jízdu bez rizika.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Vyplatí se Vám havarijní pojištění?


počet příspěvků: 2

Marek Nutil

31.05.2019 v 09:16

Dle mého názoru se havarijní pojištění vyplatí opravdu každému, komu auto jen nestojí v garáži či dílně. Já sám ho mám zřízené konkrétně u https://www.insiacare.cz/ a jsem s jejich službami moc spokojen ;-)

Odpovědět

KamSsa1 .

22.10.2019 v 23:41

Já si myslím, že se havarijní pojištění určitě vyplatí. Já jsem si nedávno pořídil úplně nové auto a havarijko si k němu sjednal přes https://www.top-pojisteni.cz/havarijni-pojisteni Jezdí se mi mnohem lípe, když vím, že mám nějaké záruky i v případě kdybych nedejbože nějakou nehodu způsobil já sám.

Odpovědět

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.