Přeposlat Koupili jste vůz se stočeným tachometrem? A co dál?

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Koupili jste vůz se stočeným tachometrem? A co dál?

27.01.2016 | PR článek | Zajímavosti | Komentářů: 0 |

Stáčení tachometrů lze označit za nešvar českých autobazarů. Podle odborníků má totiž stočený tachometr každá druhá prodaná ojetina. Počet skutečně najetých kilometrů úzce souvisí s technickým stavem vozidla i s budoucími náklady, které do něj budete muset investovat. Pokud tedy nejste expertem, je úspěšná koupě kvalitního ojetého vozu spíše otázkou štěstí.

Koupili jste vůz se stočeným tachometrem? A co dál?

Co tedy dělat v situaci, kdy zjistíte, že jste si z autobazaru přivezli vůz se stočeným tachometrem?

Hned při podepisování kupní smlouvy si zjistěte, jak je v ní tato problematika ošetřena. Pozornost věnujte sdělení, že autobazar nebo prodávající za rozdíl mezi skutečným a uvedeným stavem tachometru neodpovídá. Tato formulace Vás jako kupujícího staví do značně nevýhodné pozice, nemluvě o tom, že je sama o sobě dost podezřelá.

Koupili jste vůz se stočeným tachometrem? A co dál?

I když si vůz s přetočeným tachometrem již koupíte, existují cesty řešení. Jednat můžete přímo s autobazarem a požadovat na něm slevu z kupní ceny vozidla. Toto řešení je efektivní v případě, že rozdíl mezi skutečným a uvedeným počtem najetých kilometrů není velký, a tak nemá zásadní vliv na technický stav vozu. Dále můžete odstoupit od kupní smlouvy pro přetočený tachometr nebo podat trestní oznámení na Státní zastupitelství nebo Policii ČR – počítejte však s tím, že jde o poměrně časově náročná řešení.

Autobazaru pak v takovém případě hrozí od České obchodní inspekce až statisícová pokuta. Některé autobazary se však naučily vyhýbat i takovémuto potrestání – přesný počet najetých kilometrů jednoduše neuvádí a nesdělují. Takže pozor i na takovéto praktiky.

Koupili jste vůz se stočeným tachometrem? A co dál?

Tak jako i v jiných oblastech života vyplatí se i při koupi ojetého vozu prevence. Vůz si kupte zkrátka tam, kde se s nelegálními praktikami nesetkáte. Doporučit můžeme autobazar ARHO sídlící nedaleko centra Prahy v Malešicích, který jako první autobazar na českém trhu začal svým klientům garantovat správnost údajů o stavu najetých kilometrů, stejně jako historii a původ vozidla.

Koupili jste vůz se stočeným tachometrem? A co dál?

Přijďte si vybrat svůj vůz do autobazaru ARHO a všechny starosti můžete pustit z hlavy.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Koupili jste vůz se stočeným tachometrem? A co dál?


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.