Přeposlat Nový Superb s užitečnou světelnou technikou

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nový Superb s užitečnou světelnou technikou

16.12.2015 | Tisková zpráva | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

​Na přání mohou být obě karosářské varianty nového modelu Superb vybaveny bixenonovými světlomety, včetně funkce AFS a LED světly pro denní svícení.

Nový Superb s užitečnou světelnou technikou

Praktickými prvky z oblasti světelné techniky vnáší nová ŠKODA Superb do tmavých zimních měsíců nové světlo: Na přání mohou být obě provedení karoserie vybaveny bixenonovými světlomety včetně funkce AFS a LED světly pro denní svícení. Smart Light Assist zajistí dobrou viditelnost při nočních jízdách. Díky volitelnému ambientnímu osvětlení lze individuálnímu vkusu přizpůsobit i osvětlení v interiéru.

Lepší výhled za snížené viditelnosti zajistí u vozů nové generace modelu ŠKODA Superb funkce Adaptive Frontlight System (AFS), zahrnující bixenonové světlomety včetně LED-světla pro denní svícení. AFS v závislosti na jízdních a povětrnostních podmínkách optimálně osvětlí vozovku i s okolím a přizpůsobí osvětlení vozovky různým jízdním situacím. Systém pracuje ve třech režimech: město, silnice a dálnice. Režim silnice je aktivní v rozmezí od 0 do 15 km/h a od 50 do 90 km/h. Pravý a levý modul světlometů se při něm nachází v základní pozici. V městském režimu je světelný kužel širší a kratší, než je tomu v silničním režimu, neboť zde je nutné optimální osvětlení chodníků a křižovatek. Městský režim je aktivní v rychlostech od 15 do 50 km/h. Při rychlé jízdě po dálnici je naproti tomu žádoucí dlouhý dosah světel a osvětlení levého i pravého jízdního pruhu. V tomto režimu se levý modul světlometů nakloní vzhůru a doleva od základní pozice, zatímco pravý modul se přizvedne.

Nedílnou součástí systému AFS je natáčecí světlo do zatáček, které je aktivní při rychlostech od 0 km/h do 40 km/h. Systém je doplněn odbočovacím světlem, takzvanou Corner-funkcí, integrovanou do předních mlhových světlometů. Souhra těchto funkcí podstatně zlepšuje výhled z vozu za tmy.

Světlo do tmy vnáší také Smart Light Assist: tzv. maskované trvalé dálkové světlo prostřednictvím multifunkční kamery za tmy rozpozná vozidla v protisměru i ostatní automobily před vozidlem. Na těchto úsecích se pak dálkové světlo automaticky ztlumí. Kolem maskovaných ploch ale zůstává zachována plná intenzita světla a maximální dosah reflektorů. Místo automatického vypínání dálkového světla po zjištění protijedoucího vozu nová technika postupuje selektivně. Lze tak vždy naplno využívat efekt dlouhé dohlednosti, který skýtají dálková světla, a neoslňovat tím ostatní účastníky silničního provozu. Funkce Smart Light Assist tak ve všech dopravních situacích zajistí optimální osvětlení a větší bezpečnost.

Také interiér nové generace modelu ŠKODA Superb může být volitelně vybaven inovativními světelnými prvky. Ambientní osvětlení na bázi světelných diod vytváří světelné efekty, závislé na stavu vozu: po otevření vozu se osvětlení interiéru přepne na takzvaný ,Uvítací režim‘. V něm vozu dodávají jedinečnou atmosféru prvky ze světelných vodičů, táhnoucí se kolem celého přístrojového panelu a po výplních dveří. Osvětlené jsou v tomto režimu také kliky dveří, sedadla a prostor pro nohy. Po nastartování motoru se intenzita světla automaticky přepne na ,Jízdní režim‘. Světlovodné prvky za jízdy vytváří decentně osvětlené prostředí. Barvu a intenzitu světla lze přitom kdykoli variabilně regulovat prostřednictvím systému infotainmentu. K dispozici jsou celkem tři barvy.

Praktický prvek osvětlení čeká také v zavazadlovém prostoru: zde namontovaná LED-svítilna je vyjímatelná a lze jí používat i mimo automobil. Za jízdy se LED-svítilna v držáku automaticky dobije.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nový Superb s užitečnou světelnou technikou


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.