Přeposlat Stanovisko PSA Peugeot Citroën ve věci emisí a spotřeby

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Stanovisko PSA Peugeot Citroën ve věci emisí a spotřeby

06.11.2015 | Tisková zpráva | Zajímavosti | Komentářů: 0 |

Skupina PSA Peugeot Citroën potvrzuje, že její vozy splňují emisní normy a oznamuje, že bude ve spolupráci s nezávislým orgánem zveřejňovat údaje o reálné spotřebě paliva.

Stanovisko PSA Peugeot Citroën ve věci emisí a spotřeby

Skupina PSA Peugeot Citroën v kontextu současné medializace dieselových motorů, která má dopad na celý automobilový průmysl, považuje za důležité poskytnout svým zákazníkům, investorům a dalším zúčastněným stranám lepší informace.

Skupina PSA Peugeot Citroën potvrzuje, že její vozy nebyly nikdy vybaveny žádným softwarem nebo zařízením umožňujícím odhalit test shody a aktivovat zařízení pro likvidaci škodlivin včetně NOx (oxidy dusíku), které by bylo při řízení v reálném provozu nečinné.

Skupina PSA Peugeot Citroën je prvním výrobcem automobilů, který začal do všech svých osobních vozidel s dieselovým motorem Euro6 používat technologii selektivní katalytické redukce (SCR) „BlueHDi“. Tento systém likvidace škodlivin, pro který skupina podala přibližně sto patentů, je uznáván v mnoha publikacích jako nejúčinnější technologie zpracování NOx.

Skupina PSA Peugeot Citroën ve stejném duchu začala používat filtr pevných částic o 11 let dříve, než se stal po zavedení normy Euro 5 v lednu 2011 povinným pro všechny výrobce automobilů.

Skupina PSA Peugeot Citroën, pro kterou je zachování důvěry zákazníků prvořadé, se rozhodla:

  • Zveřejňovat vedle povinně uváděné spotřeby i reálnou spotřebu svých automobilů, kterou bude měřit nezávislá instituce;
  • Přijmout technická opatření umožňující anticipovat budoucí normu WLTP*, která bude lépe představovat reálné uživatelské podmínky.

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Stanovisko PSA Peugeot Citroën ve věci emisí a spotřeby


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.