Přeposlat Nissan GT-R se bude prodávat taky v Evropě!

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nissan GT-R se bude prodávat taky v Evropě!

07.05.2008 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes pro vás máme opravdu zajímavou zprávu. Nissan oficiálně potvrdil prodej svého nového supersportu GT-R v Evropě. Původně se měl tento kultovní automobil prodávat jen v Japonsku s volantem vpravo, což nemohli někteří evropští zákazníci vydýchat.

Dnes pro vás máme opravdu zajímavou zprávu. Nissan oficiálně potvrdil prodej svého nového supersportu GT-R v Evropě. Původně se měl tento kultovní automobil prodávat jen v Japonsku s volantem vpravo, což nemohli někteří evropští zákazníci vydýchat. No a pravděpodobně proto se automobilka rozhodla zahájit prodej i na starém kontinentu.

Nissan GT-R se bude prodávat taky v Evropě!

Nissan GT-R se bude prodávat taky v Evropě!

Toto prohlášení padlo včera, hned po uskutečnění jednoho z posledních testů na okruhu Nurburgring. Testovací jezdec Nissanu Tochio Suzuki ještě vylepšil původních necelých osm sekund na kolo, a to na současných 7 min 38 sekund. Byly získány nové důležité poznatky, a proto inženýři automobilky usilovně pracují na dalších technologických vylepšeních. Nakonec se automobil dostane i na americký trh, a to s mírnými úpravami, převážně motoru a převodovky. Evropská verze dostane mírně upravený podvozek, bude naladěn na nepatrně tvrdší notu, než jak tomu bude v domovském Japonsku. Takže každý trh bude mít svou vlastní variantu. Začátek prodeje byl stanoven na začátek roku 2009.

Nissan GT-R se bude prodávat taky v Evropě!

Nissan GT-R se bude prodávat taky v Evropě!

Takže pokud se chystáte pořídit si supersport, zapomeňte na ~1, ~2 nebo ~3. Nissan GT-R nejenom že vypadá patřičně exoticky a nekompromisně, všem to taky pořádně natře, a to i ikonickému Turbu. Vývoj automobilu byl až nečekaně rychlý. Oficiální představení proběhlo v říjnu 2007 a začátkem roku 2009 bude zahájen prodej. Hlavní konstruktér automobilu Mizuno to okomentoval slovy: ,,Nissan GT-R je jako můj syn, a proto jsem se snažil, aby všechno probíhalo rychle a pořádně". V Británii již probíhají předobjednávky a zálohy byly složeny už na 700 kusů. V celé Evropě je k dnešnímu dni předobjednáno zhruba 1400 kusů. Základní cena pro Británii byla stanovena 53 tisíc liber (asi 1.7 mil kč). Pořádně vybavený model přijde zhruba na 70 tisíc liber (asi 2.3 mil kč).

Nissan GT-R se bude prodávat taky v Evropě!

Nissan GT-R se bude prodávat taky v Evropě!

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 3

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nissan GT-R se bude prodávat taky v Evropě!


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.