Přeposlat IAA Frankfurt - Hyundai i20 Active

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

IAA Frankfurt - Hyundai i20 Active

05.10.2015 | Tisková zpráva | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Nový i20 Active – odolný crossover pro městská dobrodružství

IAA Frankfurt - Hyundai i20 Active

 • Kombinuje robustní design s prostorem, stylem a kvalitou pětidveřového modelu i20
 • Velmi hospodárný nový motor 1,0 litru je nyní k dispozici pro všechny modely i20
 • Nabídka crossover a SUV značky Hyundai zahrnuje nyní čtyři modely

 

Hyundai představuje na Frankfurtském autosalonu 2015 nový Hyundai i20 Active, robustní kompaktní crossover pro zákazníky s aktivním životním stylem.

Nový i20 Active rozšiřuje oblíbenou modelovou řadu i20, tvořenou dosud prostorným a funkčním pětidveřovým i20 a sportovním i20 Coupe s individuálním stylem. V Evropě se začne prodávat začátkem roku 2016. S příchodem této novinky se rozšíří evropská nabídka crossoverů a SUV značky Hyundai na čtyři modely, mezi něž patří také zcela nový Tucson, nový Santa Fe a nový Grand Santa Fe. Všechny tyto modely byly v roce 2015 představeny jako nové nebo ve výrazně modernizované podobě.

S představením nového modelu i20 Active rozšiřujeme naši nabídku v segmentu B o atraktivní crossover,“ vysvětluje Thomas A. Schmid, provozní ředitel společnosti Hyundai Motor Europe. „V roce 2015 jsme obnovili naši řadu crossoverů a SUV a v současnosti nabízíme v Evropě historicky nejmladší produktovou řadu. S představením našeho motoru 1,0 litru přeplňovaný turbodmychadlem dále vylepšujeme naši nabídku zákazníkům v evropském segmentu B.

IAA Frankfurt - Hyundai i20 Active

2. Design

 • Robustní design nového modelu Hyundai i20 Active ve stylu crossoveru zvyšuje atraktivitu i všestrannost
 • Více než polovina vnějších panelů karoserie se liší od standardního modelu i20
 • Vyšší poloha sedadel zvyšuje komfort a zlepšuje výhled z vozu

 

Hyundai i20 Active se svým osobitým a robustním designem ve stylu crossoveru odlišuje od konvenčních modelů segmentu B. Přestože je základem této novinky pětidveřový model i20, s nímž sdílí velkorysý prostor, komfort a kvalitu, více než 50 % vnějších panelů karoserie je jedinečných.

V porovnání s pětidveřovým modelem i20 byla světlá výška karoserie modelu i20 Active zvýšena odlišným nastavením podvozku o 20 mm, čímž získal i20 Active charakteristický vzhled crossoveru. Poloha sedadel je rovněž zvýšená, takže řidič sedí uvnitř vozu výš. Výsledkem je komfortnější nastupování a vystupování, jakož i vynikající výhled z vozu při řízení.

Jedinečné přední a zadní nárazníky s integrovanými panely pro účinnější ochranu spodní části vozu při jízdě mimo zpevněné cesty umocňují dobrodružný šarm modelu i20 Active. Do přední a zadní partie jsou integrovány kruhové mlhové světlomety, které zvyšují společně s exkluzivním zadním spoilerem atraktivitu modelu i20 Active.

K robustnímu vzhledu přispívají rovněž odvážně rozšířené boční prahy a ochranné boční obložení, navazující na robustní lemování podběhů kol. V horní části vozu završují vzhled ve stylu crossoveru stříbrné podélné střešní nosiče, které zásadním způsobem zvyšují praktičnost vozu.

IAA Frankfurt - Hyundai i20 Active

Mezi další detaily, jimiž se i20 Active odlišuje od svých sourozenců, patří leskle černá povrchová úprava charakteristické šestiúhelníkové masky chladiče Hyundai s chromovaným rámečkem, stříbrné víčko palivové nádrže a nově navržená 17“ kola.

Interiér přebírá vynikající nabídku prostoru, komfortu a kvality od pětidveřového modelu i20 a přidává k ní ještě lepší ergonomii vyšší polohy za volantem a další stylistická vylepšení. Jedinečné kovové pedály mají robustní a velmi kvalitní vzhled, zatímco ozdobné prvky v interiéru v odstínu oranžová Tangerine rozšiřují možnosti individualizace. Pro model i20 Active je exkluzivně nabízena také barva karoserie modrá Morning, jež je osobitou volbou pro řidiče, kteří touží po individuálním vzhledu svého vozu.

Robustní design a stylistické prvky crossover předurčují nový model i20 Active k tomu, aby oslovil mladé zákazníky ve městech s aktivním životním stylem,“ říká Raf Van Nuffel, vedoucí produktového managementu ve společnosti Hyundai Motor Europe. „Vyšší karoserie a individuální stylistické prvky vyjadřují dobrodružný charakter vozu bez kompromisů v oblastech prostornosti a komfortu pětidveřové verze i20.

IAA Frankfurt - Hyundai i20 Active

3. Motory

 • Nový hospodárný motor 1.0 T-GDI pro všechny nové modely i20
 • Tříválec s přeplňováním turbodmychadlem a přímým vstřikováním benzinu o výkonu 100 k nebo 120 k
 • První zástupce nové generace malých přeplňovaných zážehových motorů z vlastního vývoje pro Evropu

 

Souběžně s představením modelu i20 Active je do nabídky pro modelovou řadu i20 zařazen nový motor Kapa 1.0 T-GDI, který nabízí vynikající kombinaci a úroveň dynamiky a hospodárnosti. Tento tříválec s přeplňováním turbodmychadlem a přímým vstřikováním bude nabízen pro všechny karosářské verze modelu i20 od konce roku 2015.

Motor 1.0 T-GDI je nabízen ve dvou výkonových variantách. Základní verze s výkonem 100 k je vyladěna s ohledem na maximální hospodárnost a zaměřena na komfort, zatímco výkonnější jednotka se 120 k byla vyvinuta pro ještě temperamentnější jízdu bez kompromisů, při mimořádné úrovni hospodárnosti.

Nový motor 1.0 T-GDI je pro modelovou řadu i20 ideální volbou,“ říká Dr. Michael Winkler, vedoucí vývoje poháněcího ústrojí v Evropském technickém centru Hyundai Motor v německém Rüsselsheimu. „Tříválec 1,0 litru s přímým vstřikováním benzinu a vhodným kompaktním turbodmychadlem s elektricky ovládaným obtokovým ventilem nabízí zákazníkům nejen hospodárnost, ale i radost z jízdy.

Tyto nové hospodárné motory 1.0 T-GDI, které se mohou pochlubit hodnotami spotřeby paliva pouhých 4,6 l/100 km* a emisí CO2 106 g/km* v novém modelu i20 Active, jsou prvními zástupci nové generace malých přeplňovaných motorů koncipovaných pro Evropu. Evropské technické centrum společnosti Hyundai Motor v Německu sehrálo hlavní roli ve vývoji tohoto motoru, od výzkumu až po testování. Nové motory jsou tak dokonale připraveny pro specifický provoz na evropských silnicích.

Nový motor dosahuje velmi účinného spalování i dynamických provozních vlastností, a představuje tak další krok v realizaci cíle značky Hyundai snižovat spotřebu paliva zmenšováním motorů. Jak základní verze o výkonu 100 k, tak i výkonnější verze o výkonu 120 k nabízí nejvyšší točivý moment 171,6 N.m při 1500 min-1. Díky tomu poskytuje dokonalou kombinaci dynamiky a hospodárnosti.

Turbodmychadlo s elektricky ovládaným obtokovým ventilem zvyšuje hospodárnost snížením ztrát sání, rychlejšími reakcemi na pohyby pedálu plynu a vysokým točivým momentem v nízkých otáčkách. Optimalizovaná koncepce oddělených chladicích okruhů pro hlavu a blok válců zvyšuje kultivovanost motoru snížením tření.

Kompaktních rozměrů motoru bylo dosaženo mimo jiné integrováním sběrného výfukového potrubí do hlavy válců. Díky tomu může být účinně chlazeno pomocí kapalinového chladicího okruhu hlavy válců. Výsledkem je rychlejší zahřátí katalyzátoru a snížení spotřeby paliva a emisí v reálném provozu.

Hyundai i20 Active bude nabízen také s motorem Kappa 1,4 litru. Zážehový čtyřválec se zdvihovým objemem 1368 cm3 poskytuje nejvyšší výkon 100 k a maximální točivý moment 134,4 N.m.

Alternativou zážehových motorů je osvědčený turbodiesel U II 1,4 litru, který se dodává pro model i20 Active na přání, stejně jako pro pětidveřový i20 a i20 Coupe. Tento vznětový motor o výkonu 90 k má spotřebu paliva 4,2 l/100 km* a emise CO2 110 g/km*.
*Předběžné technické údaje

IAA Frankfurt - Hyundai i20 Active

4. Konektivita

 • Služby TomTom LIVE budou nabízené pro všechny modely i20 od konce roku 2015
 • Paket LIVE zahrnuje: dopravní zpravodajství v reálném čase, předpověď počasí, vyhledávání bodů zájmu a v některých zemích i upozorňování na místa měření rychlosti
 • Bezkonkurenční sedmileté předplatné služeb LIVE zdarma ušetří uživatelům cca 50 EUR ročně

 

Nový i20 Active zachovává spojení s okolním světem, zvyšuje bezpečnost a přináší všechny potřebné informace i za jízdy. Služby TomTom LIVE Services budou dostupné pro všechny modely i20 od listopadu 2015. Řidiči budou díky nim informováni v reálném čase o stavu dopravy a lokální předpovědi počasí, zatímco vlaječky je upozorní na body zájmu a ve vybraných zemích také na lokality s měřením rychlosti.

Soubor služeb LIVE je nabízen zákazníkům bezplatně po dobu sedmi let, a představuje tak nejlepší nabídku v automobilovém průmyslu (mnoho ostatních výrobců obvykle nabízí stejnou službu na pouhé dva roky). Výši přidané hodnoty ilustruje obvyklý každoroční poplatek za služby TomTom LIVE Services ve výši cca 50 EUR ročně.

IAA Frankfurt - Hyundai i20 Active

5. Hyundai posiluje své postavení v Evropě čtyřmi modely kategorií crossover a SUV

 • Nový Hyundai i20 Active rozšiřuje nabídku značky Hyundai v kategoriích crossover a SUV
 • Všechny čtyři modely, navržené a vyvinuté v Evropě, byly v roce 2015 představeny v nové nebo modernizované podobě
 • Segment B je klíčový pro pokračování růstu značky Hyundai v Evropě

 

Nabídka značky Hyundai v kategoriích crossover a SUV je nyní tvořena čtyřmi modely, z nichž všechny byly v roce 2015 představeny jako nové, nebo ve výrazně modernizované podobě. Nový i20 Active doplňuje zcela nový Tucson, nový Santa Fe a nový Grand Santa Fe. Hyundai tak pokračuje ve své tradici výroby atraktivních SUV pro evropský trh.

Hyundai prodal již více než jeden milion vozů SUV od uvedení modelu Santa Fe na trh v roce 2001 díky své atraktivní nabídce, která vychází vstříc touze evropských motoristů po robustních, schopných a elegantních automobilech. Rozšíření nabídky SUV a crossoverů do rostoucího segmentu B je strategické obchodní rozhodnutí, jehož cílem je další zvýšení prodeje modelové řady i20, který nyní činí 100 000 vozů ročně.

Stejně jako ostatní modely, byl i20 Active navržen a vyvinut v Evropě, aby splňoval očekávání zákazníků na evropském trhu v oblastech kvality, kultivovanosti a spolehlivosti. Hyundai i20 Active bude vyráběn, stejně jako ostatní modely i20, v závodě Hyundai Assan Otomotiv Sanayi (HAOS) v tureckém Izmitu.

IAA Frankfurt - Hyundai i20 Active

6. Technické údaje

Veškeré technické údaje jsou předběžné a mohou se změnit

Karoserie
Pětidveřový hatchback segmentu B. Skelet karoserie z vysokopevnostní oceli. Výběr tří zážehových motorů a jedné vznětové jednotky, motory uložené vpředu napříč pohání přední kola prostřednictvím šestistupňové mechanické převodovky. 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku IAA Frankfurt - Hyundai i20 Active


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.