Přeposlat Ve ŠKODA Muzeu znovu ožijí neobyčejné příběhy

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Ve ŠKODA Muzeu znovu ožijí neobyčejné příběhy

24.09.2015 | Tisková zpráva | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V úterý 29. září startuje ve firemním muzeu podzimní pásmo pěti tematických přednášek s neobyčejnými příběhy, spjatými s historií značky ŠKODA.

Ve ŠKODA Muzeu znovu ožijí neobyčejné příběhy

​ŠKODA Muzeum navazuje podzimním pokračováním na oblíbené tematické přednáškové bloky o historii značky. Od 29. září se v úterní podvečery velký sál muzea ŠKODA AUTO promění v inspirující prostor plný poutavého vyprávění a zajímavých faktů z historie mladoboleslavské automobilky.

Po úspěšném pětidílném jarním přednáškovém pásmu startuje 29. září atraktivní podzimní program, který návštěvníkům opět umožní nahlédnout i do méně známých kapitol historie automobilky ŠKODA. „Přednášky ve ŠKODA Muzeu jsou velmi populární a návštěvníky vyhledávanou akcí. Tematicky střídáme pohledy na zajímavé osobnosti i významné modely z historie automobilky ŠKODA,“ říká Andrea Frydlová, vedoucí ŠKODA Muzea a dodává: „Pět podzimních témat ‘Neobyčejných příběhů’ rozšíří příznivcům značky i všem automobilovým nadšencům obzor, tím spíše, že témata zpracovali a přednesou přední znalci škodovácké historie.“

Úterý 29. září - výjimečná osobnost ASAPu Ing. Josef Zubatý

Zdatný automobilový konstruktér se zkušenostmi i z USA byl duchovním otcem zlomového modelu ŠKODA Popular, díky kterému značka v nelehkém období třicátých let minulého století dostala nový impulz. Více o této jedinečné osobnosti prozradí erudovaný znalec historie výroby automobilů v Mladé Boleslavi Jan Králík.

Úterý 6. října - ŠKODA 130 RS – sportovní legenda značky

Před čtyřiceti lety se na startovní čáru poprvé postavila ŠKODA 130 RS, která navždy přepsala historii nejen tuzemského, ale i světového motorsportu. Tento ikonický závodní automobil představí Michal Velebný, koordinátor restaurátorské dílny ŠKODA Muzea a velký znalec rychlých kol s okřídleným šípem ve znaku.

Úterý 13. října - rok 1970: Kombíky z Chile

Mladoboleslavský konstruktér Bohuslav Čtvrtečka byl v roce 1970 pověřen nelehkým úkolem – měl zajistit montáž vozů ŠKODA Octavia Combi na okraji chilské pouště. Na všechny peripetie spojené s téměř výhradně ruční výrobou zavzpomíná sám hlavní aktér této ojedinělé akce.

Úterý 20. října - historie vývoje a výroby motorů

Těžko hledat v Mladé Boleslavi kompetentnější osobu, jež by poutavě představila historii vývoje a výroby pohonných jednotek, než kterou je Martin Hrdlička – vedoucí vývoje podvozku a agregátu ŠKODA AUTO, osobnost spojená s automobilkou generačně.

Úterý 27. října - sanitky ŠKODA z 30. až 70. let

Méně známému tématu sanitních vozů ŠKODA se věnuje automobilový historik a publicista Jan Tuček, jenž představí sanitní úpravy vozů od Superbu až po známý model ŠKODA 1203.

Vstup na přednášky je stejně jako v minulosti zdarma a ve velkém sále ŠKODA Muzea (třída Václava Klementa 294, Mladá Boleslav) s dostatečnou kapacitou začínají ve výše uvedených termínech vždy od 17:30 hodin.

Série přednášek o zajímavých momentech z historie je součástí aktivit k připomenutí 120. výročí založení automobilky ŠKODA
Mladoboleslavská společnost je jednou z nejstarších dodnes vyrábějících automobilek na světě. Kořeny společnosti sahají až do roku 1895 - před 120 lety založili strojní zámečník Václav Laurin a knihkupec Václav Klement v Mladé Boleslavi továrnu na výrobu jízdních kol. Produkci automobilů zahájili v roce 1905, když představili první model Voiturette A. Původní malý podnik se do dnešních dní rozvinul v celosvětově úspěšného velkosériového výrobce se sedmi modelovými řadami a více než 40 modelovými variantami. Více než 17 milionů automobilů, vyrobených od roku 1905, je důkazem síly značky ŠKODA.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Ve ŠKODA Muzeu znovu ožijí neobyčejné příběhy


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.