Přeposlat Honda na frankfurtském autosalonu 2015

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Honda na frankfurtském autosalonu 2015

23.09.2015 | Tisková zpráva | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Společnost Honda představuje faceliftovanou řadu modelů a zcela nových vozů společně s designovými studiemi.

Honda na frankfurtském autosalonu 2015

Rok 2015 je pro společnost Honda důležitý. Z tohoto důvodu na letošním ročníku frankfurtského autosalónu uvede ucelenou modelovou nabídku kompletně zaktualizovaných a zcela nových vozů. Kromě nových modelů představí společnost Honda designové studie a pokročilé technologie, které jsou důkazem ojedinělého a tvořivého přístupu společnosti Honda k řešení problematiky současné a budoucí osobní přepravy.

Na frankfurtském autosalónu 2015 bude mít světovou premiéru iniciativa „Honda Project 2&4 s motorem RC213V“. Tato iniciativa zvítězila v mezinárodní designové soutěži, kterou vyhlásila společnost Honda pro svá světová designová studia. Je dokladem snahy společnosti inspirovat a odměňovat tvořivé myšlení.

Iniciativa Project 2 & 4, která ztělesňuje koncept „tvořivé zručnosti“ Honda, vznikla na základě spolupráce mezi střediskem pro výzkum a vývoj motocyklů Honda v japonské Asace a střediskem pro výzkum a vývoj automobilů Honda v japonském Wako. Iniciativa Honda Project 2&4 je výsledkem neutuchající snahy značky zvyšovat spokojenost zákazníků.

V rámci nabídky nových a faceliftovaných modelů jsou k vidění zcela nové sériové modely HR-V a Jazz. Oba se vyznačují kombinací propracovaného designu, pokročilých bezpečnostních funkcí a velkého vnitřního prostoru a univerzality, které jsou pro vozy Honda typické.

Honda CR-V 2015, jeden z nejlépe prodávaných modelů SUV na světě, byl pro evropský trh vybaven novým vznětovým motorem, devítistupňovou automatickou převodovkou a také jedinečnými technologiemi pro vyšší bezpečnost cestujících.

Modely Honda Civic a Civic Tourer 2015 se vyznačují novým vylepšením stylingu sportovní karoserie a interiéru. K dispozici je rovněž nová výbava Civic Sport. Vůz je vybaven pokročilým infotainmentovým systémem Honda Connect na bázi operačního systému Android, který nabízí připojení WiFi, Bluetooth, USB, HDMI a Mirror Link.

Nový model Civic Type R představuje silniční závodní vůz společnosti Honda. Zosobňuje závodního ducha značky a závazek podávat špičkový výkon použitím tvořivého technického přístupu. Tento model vyráběný ve Velké Británii byl poprvé představen na letošním ženevském autosalónu. Je poháněn zcela novým 2,0litrovým motorem VTEC TURBO a představuje nejextrémnější model, který kdy nesl legendární emblém Type R.

Studie Civic Tourer Active Life Concept modelu Tourer klade důraz na velký prostor pro zavazadla a univerzálnost v rámci segmentu nižší střední třídy. Studie Concept je důkazem, že styl a prostor se mohou navzájem doplňovat: zakázkový odstín laku zdůrazňuje elegantní a sportovní karoserii a příslušenstvím vybavený interiér splňuje nároky aktivního životního stylu a potřeb jeho uživatelů.

V průběhu frankfurtského autosalónu 2015 společnost Honda předvede osobní vozítko UNI-CUB β. Vozítko je vybaveno technologií řízení rovnováhy a systémem všesměrového hnacího kola (Honda Omni Traction Drive System). Tyto technologie byly vyvinuty společností Honda v rámci průkopnického výzkumu humanoidních robotů, včetně nejpokročilejšího humanoidního robota na světě – ASIMO.

Společnost Honda představí model motocyklu RC213V-S určený pro provoz na veřejných komunikacích. Tento model vychází ze závodního speciálu RC213V, který sbírá úspěchy na závodech série MotoGP. RC213V-S není pouhým výsledkem dat poskytnutých technologiemi vyvinutými společností Honda, které se osvědčili na závodech přetaveným do komerčně dostupného modelu. Spíše se jedná o zcela nový záměr: používat stroj, který byl vyvinut pro závody v MotoGP, na veřejných komunikacích.

Honda na frankfurtském autosalonu 2015

2. Světová premiéra iniciativy Honda Project 2&4 s motorem RC213V

Vítěz mezinárodní designové soutěže pořádané společností Honda v sobě spojuje volnost jízdy na motocyklu a ovladatelnost automobilu.

Na 66. ročníku frankfurtského autosalonu má světovou premiéru koncept Honda Project 2&4 s motorem RC213V, který zvítězil v mezinárodní designové soutěži pořádané společností Honda.

Project 2&4 ztělesňuje koncept „tvořivé zručnosti“ a oslavuje vedoucí postavení společnosti Honda mezi světovými výrobci automobilů. Tato společnost dodává motory pro motocykly, automobily, strojní zařízení a lodní i letecké aplikace pro celkem 28 milionů zákazníků ročně.

Project 2&4 je příkladem trvalé snahy o vytvoření maximální intenzity zážitku z jízdy a snoubí se v něm jedinečné výsledky značky v oblasti konstrukce motocyklů a automobilů. Koncept Project 2&4 je vybaven motocyklovým závodním speciálem RC213V upraveným pro silniční provoz, který nabízí volnost jízdy na motocyklu a ovladatelnost automobilu.

Pohon zajišťuje jedinečný čtyřtaktní motor V-4 o obsahu 999 cm3, který byl původně vyvinut pro špičkové závodní speciály MotoGP a speciálně vyladěn pro provoz na veřejných komunikacích. Tento motor zosobňuje hlavní filozofii společnosti, která inspiruje k inovacím a nápaditosti: Honda – síla snů. Dosahuje maximální otáčky 14 000 ot./min., je k dispozici se šestistupňovou převodovkou DCT a a má maximální výkon 215 PS při 13 000 ot./min. a maximální točivý moment 118 Nm při 10 500 ot./min.

Konstrukce karoserie a umístění motoru navazují na závodnickou tradici společnosti Honda a byly inspirovány legendárním motorem Honda RA272 z roku 1965. Konstrukce vychází z rámu a funkčních dílů osobního vozu, avšak velmi kompaktní vzhled připomíná spíše motocykl. Celková délka je 3 040 mm, šířka 1 820 mm a výška 995 mm. Nízká hmotnost pouhých 405 kg umožňuje maximální výkon středově umístěného motoru, který společně s nízkým těžištěm zajišťuje výjimečně citlivou odezvu.

Pocit volnosti z otevřené kabiny ještě zdůrazňuje výjimečné sedadlo řidiče volně zavěšené nad vozovkou. Díky špičkovému výkonu a jedinečnému technickému provedení nabízí konstrukce s plovoucím sedadlem řidiči dynamický a intenzivní zážitek volné jízdy na motocyklu.

Honda na frankfurtském autosalonu 2015

3. Nabídka nových a faceliftovaných modelů Honda

Nabídka 2015 je ukázkou všestranného využití technického přístupu značky Honda.

Honda HR-V: Nová generace malého modelu SUV

Zcela nový model Honda HR-V představuje jedinečnou alternativu v crossoverovém segmentu malých vozů: charakteristický vzhled kupé v kombinaci s robustností SUV, prostornost a všestrannost MPV, sofistikovaná a zároveň zábavná jízdní dynamika a úsporný provoz. Profil modelu HR-V již na první pohled ztělesňuje mládí. Výrazné a odvážné linie kupé se snoubí se vzhledem robustního SUV.

Nový model HR-V je k dispozici s velmi úsporným 1,6litrovým vznětovým motorem i-DTEC o výkonu 120 HP nebo 1,5litrovým benzínovým motorem i-VTEC o výkonu 130 HP. Oba tyto motory patří do řady Honda Earth Dreams Technology. Vznětový motor má šestistupňovou manuální převodovku, zatímco pro benzínový motor je v nabídce šestistupňová manuální převodovka nebo převodovka CVT.

Honda na frankfurtském autosalonu 2015

Honda Jazz: třetí generace posunuje hranice segmentu hatchbaků nižší třídy

Zcela nová Honda Jazz 2015 představuje třetí generaci univerzálního a velmi oblíbeného kompaktního hatchbacku značky Honda. Nabízí větší prostor, univerzálnost, vylepšení a technologie.

Zcela nový model Jazz vychází z designové koncepce Honda „Man Maximum, Machine Minimum“. Tato filozofie usiluje o kompaktní a vysoce efektivní uspořádání, jež poskytuje cestujícím co nejvíce prostoru a zároveň minimalizuje prostor, který využívá automobil. Špičkovou kapacitu vnitřního prostoru a inovativní uspořádání Honda doplňuje systém sedadel Honda Magic Seats, ze kterého lze vytvořit řadu různých konfigurací pro převážení nákladu a cestujících.

Honda na frankfurtském autosalonu 2015

Honda Civic Type R: silniční závoďák

Nový model Civic Type R představuje silniční závodní vůz společnosti Honda. Kromě toho je nový Civic Type R výrazem novátorského přístupu značky k vývoji technologických řešení. Světová premiéra nového 2,0litrového motoru Honda VTEC TURBO, sportovní zvuk, agresivní funkční styling a nový podvozek vybavený moderními technologiemi společně přináší jeden z nejúchvatnějších a nejvyhledávanějších zážitků z jízdy.

S modelem Type R má rovněž premiéru nový režim „+R“, který zvyšuje citlivost různých systémů podvozku a hnacích systémů a nabízí ještě intenzivnější zážitek z jízdy, ideální pro závodní dráhu.

Pod kapotou nového modelu Civic Type R tepe zcela nový přeplňovaný 2,0litrový benzínový motor VTEC TURBO s přímým vstřikováním, který dosahuje takové hodnoty síly, točivého momentu a výkonu, které nemají v segmentu hatchbacků s pohonem přední nápravy konkurenci. Maximální výkon je 310 PS při 6 500 ot./min a maximální točivý moment je 400 Nm mezi 2 500 a 4 500 ot./min – obě tyto hodnoty jsou vyšší, než u všech předchozích modelů Honda Type R.

Honda na frankfurtském autosalonu 2015

Honda NSX: návrat ikony

Kromě modelu Type R je na stánku značky Honda k vidění netrpělivě očekávaný hybridní supervůz NSX. Byl vyvinut v souladu s konceptem „člověkem řízeného supervozu“, který ve všech ohledech svého designu klade na první místo řidiče.

Model NSX je výsledkem tříletého intenzivního technického vývoje globálního konstrukčního a technického týmu ve vývojovém středisku společnosti Honda v Raymondu v americkém státě Ohio. Karosérie se vyznačuje klasickými nízkými a širokými tvary, moderními a okouzlujícími plochami, agresivním čelním designem a zadními světly, která vzdávají čest původnímu modelu NSX.

Každý prvek designu karosérie byl pečlivě přizpůsoben celkové aerodynamice jak z hlediska zvýšení stabilizačního přítlaku, tak z hlediska chlazení systémů vozu. Model NSX absolvoval rozsáhlá testování ve špičkovém firemním aerodynamickém tunelu, což vedlo k řadě podstatných změn od konceptu ke konečnému designu karosérie. Byly například upraveny průduchy v kapotě, vyvinuty nové průduchy v upevnění předních blatníků, upraveny boční sací otvory a optimalizován zadní spojler.

Jádrem výkonu modelu NSX je zcela nový středově umístěný motor DOHC V6 s rozevřením válců 75 stupňů se dvěma turbodmychadly, který je zkombinovaný se speciálně vyvinutou devítistupňovou převodovkou DCT. Motor V6 využívá kompaktní ventilový rozvod inspirovaný závodními motory a mazání se suchou klikovou skříní pro snížení těžiště. Zcela nová devítistupňová převodovka DCT umožňuje rychle měnit rychlostní stupně. Zadní elektromotor pro přímý pohon umístěný mezi motorem a převodovkou podporuje akceleraci, brzdění a zlepšuje průběh řazení.

Honda na frankfurtském autosalonu 2015

Honda CR-V: nejlépe prodávaný model SUV v Evropě

Honda CR-V, jeden z nejoblíbenějších modelů SUV na světě, přichází v zaktualizované verzi pro rok 2015. Má vylepšený styling, nové vychytávky pro pohodlí, nové možnosti připojení a jedinečné technologie pro větší bezpečnost cestujících.

Mezi nejdůležitější vlastnosti modelu CR-V pro rok 2015 patří nový vznětový motor, devítistupňová automatická převodovka a jedinečná světová bezpečnostní technologie označovaná jako „systém inteligentního adaptivního ovládání tempomatu (i-ACC)“, který je představen jako součást Honda SENSING.

Tento nový systém Honda i-ACC dokáže pomocí technologie radaru a kamery předvídat a automaticky reagovat na přejíždění ostatních vozidel do jízdního pruhu vozu vybaveného tímto systémem. Systém Honda i-ACC, který byl vyvinut na základě rozsáhlého praktického výzkumu typických evropských stylů jízdy, detekuje pomocí kamery a radaru polohu ostatních vozidel na silnici. Poté používá algoritmus pro předvídání pravděpodobnosti přejíždění vozidel ze sousedních jízdních pruhů a umožňuje vybavenému vozidlu rychle, bezpečně a pohodlně reagovat.

Součástí výbavy modelu CR-V je pokročilý infotainmentový systém Honda Connect, který nabízí pohodlí a možnost připojení na cestách. Mezi hlavní funkce patří internetové rádio, procházení Internetu, satelitní navigace a parkovací kamera.

Honda na frankfurtském autosalonu 2015

Honda Civic: nový design, nové technologie a nová výbava Sport

Pro rok 2015 mají obě verze Civic a Civic Tourer nové prvky designu čelní části karosérie, které jim propůjčují nový sportovní vzhled: nové světlomety se zabudovanými denními světly a nový elegantní přední nárazník. Pětidvéřový Civic je rovněž vybaven novým zadním nárazníkem, bočními prahy, zadním spojlerem vyvedeným v černé a zadními sdruženými LED světly.

477litrový objem zavazadlového prostoru modelu Civic a 624litrový objem zavazadlového prostoru modelu Civic Tourer i nadále vedou ve svých kategoriích. Modelová řada Civic 2015 je vybavena zcela novým vnitřním audioinformačním systémem Honda Connect.

Všechny modely v řadě Civic 2015 jsou nyní standardně vybaveny systémem Honda CTBA (City-Brake Active). Tento systém byl vyvinut speciálně pro eliminaci nebo zmírnění nehod způsobených při nízké rychlosti: sleduje vozovku před vozidlem prostřednictvím radaru a automaticky brzdí, pokud zjistí bezprostřední nebezpečí kolize. Systém se aktivuje při rychlosti nižší než 30 km/h.

Evropská řada Civic se rozšířila o nový prototyp Civic Sport. Tento prototyp, který vychází z pětidvéřového modelu Civic, je poháněn1,6litrovým vznětovým motorem i-DTEC o výkonu 120 PS nebo 1,8litrovým benzínovým motorem i-VTEC o výkonu 142 PS a je vybaven barevně vyvedeným zadním spojlerem a speciálními 17palcovými litými koly.

Honda na frankfurtském autosalonu 2015

4. Studie Civic Tourer Active Life Concept a držitel rekordu GUINNESS WORLD RECORDS™ – model Civic Tourer

Zcela nová studie modelu Tourer klade důraz na velký prostor pro zavazadla a univerzálnost.

Na letošním frankfurtském autosalónu představí společnost Honda studii Civic Tourer „Active Life Concept“. Tato studie modelu Tourer klade důraz na velký prostor pro zavazadla a univerzálnost v rámci segmentu nižší střední třídy. Studie Concept je důkazem, že styl a prostor se mohou navzájem doplňovat: zakázkový odstín laku zdůrazňuje elegantní a sportovní karoserii a příslušenstvím vybavený interiér splňuje nároky aktivního životního stylu a potřeb jeho uživatelů.

Jedinečné středové umístění palivové nádrže Civic Tourer Active Life Concept umožňuje plně využívat zavazadlový prostor o objemu 1 668 litrů* s nízkou nakládací hranou. Vybavení zahrnuje chytrý nosič, na který lze naložit dva bicykly. Vysunovací rameno pak usnadňuje údržbu a opravy. Další příslušenství pro údržbu tvoří zabudovaný vzduchový kompresor, velké světlo na zadních výklopných dveřích, větší stínítka a vysouvací lavička.

V bočním obložení zavazadlového prostoru je zabudován box na nářadí, držák na láhev, zásobník na vodu a držák předního kola. Dalším chytrým úložným řešením je střešní box speciálního aerodynamického tvaru, ve kterém lze převážet základní cyklistické vybavení, jako jsou boty a přílby.

Honda na frankfurtském autosalonu 2015

Dynamický styl karoserie studie Civic Tourer Active Life Concept odráží sportovní a aktivní životní styl zákazníka: zakázkový modrý lak s lehkým odstínem Gun Metal a stříbrná hrana střechy zvýrazňují elegantní styl a aerodynamický design modelu Civic Tourer. Sportovní charakter vozu Civic Tourer dále zdůrazňují nová 18palcová litá kola a zakázkový tvar zadního nárazníku.

Zakázkové prvky se rovněž nacházejí v interiéru: modré stehování na volantu a řadicí páce a sportovní černý potah stropu, podobně jako u modelů Civic Sport a Civic Type R.

Přední sedadla potažená kombinací semiše a kůže mají černou páskovou texturu a modré lemování. Toto lemování vede středem a podél horního vnějšího okraje sedadla, odkud přechází do semišového obložení dveří.

Prostor samozřejmě nesmí narušovat úspornost. Důkazem této zásady a jedinečných úsporných vlastností nových motorů i-DTEC z řady Honda Earth Dreams Technology je světový rekord GUINNESS WORLD RECORDS v úspoře paliva, kterého bylo s modelem Honda Civic Tourer 1.6 i-DTEC nedávno dosaženo. Během červnové 25denní „praktické“ zkoušky dosáhl vůz na trase 13 498 km (8 387 mil), která vedla 24 sousedícími zeměmi EU, průměrné spotřeby 2,82 litru na 100 km (100,31 m/g).

* Se sklopenými sedadly, měřeno ke stropu

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Honda na frankfurtském autosalonu 2015


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.