Přeposlat IAA Frankfurt - Hyundai Vision G

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

IAA Frankfurt - Hyundai Vision G

23.09.2015 | Tisková zpráva | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Koncepční kupé Hyundai Vision G předvádí na Frankfurtském autosalonu evoluční design a vyspělé technologie

IAA Frankfurt - Hyundai Vision G

  • Vision G ztělesňuje vášeň pro luxus a sportovní výkony, která bude inspirací pro budoucí prémiové produkty
  • Nové intuitivní ovládání zahrnuje displej se zakřiveným povrchem a „Remote Wheel“
  • Vyspělé technologie ukazují potenciál konektivity uvnitř vozu

 

Hyundai Motor představuje na Frankfurtském autosalonu 2015 také koncepční studii kupé Vision G. Koncept je evolucí designérského stylu značky a představuje inspiraci pro budoucí modelovou řadu prémiových vozů. Koncept ztělesňuje vášeň značky Hyundai pro sportovní výkony a luxus, přičemž zároveň prezentuje vyspělou konektivitu a budoucí technologie ovládání.

Vision G je prvním highendovým prémiovým kupé společnosti Hyundai Motor. Navzdory odvážnému a působivému designu je vzhled konceptu záměrně decentní s vyváženým poměrem mezi opulentností a elegancí, který bude oceňován zákazníky hledajícími styl bez namyšlenosti,“ řekl Peter Schreyer, prezident a šéfdesignér společnosti Hyundai Motor Company. „Vision G představuje svěží interpretaci charakteristického přístupu společnosti Hyundai Motor, jehož cílem je harmonie mezi designem a sportovními výkony. To vše je vyjádřeno způsobem, který není zatížen pozlátky a stereotypními znaky luxusu.

IAA Frankfurt - Hyundai Vision G

Během procesu navrhování designu probíhala jedinečná spolupráce mezi kreativními týmy společnosti Hyundai Motor v Severní Americe, Asii a Evropě. Klíčovou inspirací pro designérské týmy byl pojem „dvornosti“. Výsledkem je vůz, kterého si ostatní všimnou a budou ho respektovat, aniž by byl nadměrně extravagantní. Tento zdvořilý přístup je evidentní ve všech částech vozu. Například automaticky ovládané dveře se chovají, jako by byly ovládány sluhou. Zároveň je však kladen i důraz na soběstačnost řidiče. Důmyslně navržený exteriér vyvolává jasnou představu o výkonovém potenciálu vozu. Dlouhá kapota, vysoko položená spodní hrana bočních oken a decentní interiér evokují napětí, podobně jako napnutý prak.

Vision G zanechává dynamický dojem neustálého pohybu dokonce i v klidu a toto očekávání akce odráží přesvědčení, na němž zakládáme budoucí směr vývoje luxusních vozidel společnosti Hyundai Motor,“ řekl Christopher Chapman, vedoucí designérského centra Hyundai v Severní Americe. „Pro Hyundai Motor je mimořádně důležité navázat emocionální spojení s našimi zákazníky a design konceptu Vision G tak činí odvážným, zdvořilým a prémiovým způsobem.

IAA Frankfurt - Hyundai Vision G

Zásadní myšlenka uctivého luxusu se projevuje v interiéru, jemuž vládne jednoduchost a atmosféra klidu. Introspektivní design vytváří kolem řidiče uvolněné prostředí bez pozlátek s nenuceným luxusem přírodního, teplého dřeva a kůže. Srdcem studie Vision G je oceňovaný motor Tau V8 5,0 litru, který poskytuje nejvyšší výkon 420 k při 6000 min-1 a maximální točivý moment 520 n.m při 5000 min-1. Řada motorů Tau V8 byla třikrát zařazena na prestižní seznam 10 nejlepších motorů podle časopisu Ward’s. Nejnovější verze motoru Tau V8, vybavená vysokotlakým přímým vstřikováním, které zaručuje pozoruhodný výkon, nízké emise a vynikající hospodárnost, má optimalizované sací potrubí, vylepšený rozvodový řetěz s nižší hlučností, sběrné výfukové potrubí s nižšími ztrátami proudění, vyšší kompresní poměr a optimalizované řízení motoru s vícenásobným vstřikováním. Díky uvedeným vylepšením bylo dosaženo výhodnějšího průběhu točivého momentu v nižších otáčkách, a tím ještě lepších provozních vlastností.

Vision G disponuje také nejnovější technikou značky Hyundai, která poskytuje zákazníkům maximální komfort a radost z jízdy s minimálním rozptylováním pozornosti řidiče. Nejpozoruhodnějším prvkem je centrální ovládací panel „Remote Wheel“ a displej se zakřiveným povrchem.

IAA Frankfurt - Hyundai Vision G

„Remote Wheel“ je ergonomicky navržený touchpad ve tvaru polokoule na středové konzole. Uživateli nabídne intuitivní interaktivní ovládání dotykem i gesty a reaguje také na prosté mávnutí ruky, čímž minimalizuje rozptylování pozornosti řidiče.

Studie Vision G je vybavena displejem se zakřiveným povrchem na středovém panelu přístrojové desky, který umožňuje zobrazovat informace se všemi detaily. Vision G zaujme také jednoduchým intuitivním uspořádáním interiéru bez fyzických tlačítek.

Zobrazení na displeji lze volně přesouvat z panelu přístrojů na středový panel, aby řidič mohl sledovat vozovku a nikoli přístroje. Studie Vision G intuitivně a promyšleně využívá také všechny nejmodernější inteligentní a bezpečnostní funkce z portfolia společnosti Hyundai Motor, jako je systém pro autonomní jízdu a sledování stavu řidiče.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku IAA Frankfurt - Hyundai Vision G


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.