Přeposlat Jak změnit pojišťovnu a ušetřit na povinném ručení

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Jak změnit pojišťovnu a ušetřit na povinném ručení

10.08.2015 | Článek | Tipy, triky, rady | Komentářů: 2 |

Chcete si sjednat výhodnější pojištění a nevíte kudy do toho? Když se rozhodnete pojištění zrušit, tváří se pojišťovny, jako kdyby právě složily slib mlčenlivosti. Přesto je jeho zrušení možné. Přečtěte si, jak na to.

Jak změnit pojišťovnu a ušetřit na povinném ručení

1. Pojištění vypovíte do 2 měsíců od jeho sjednání.

Uzavřeli jste smlouvu o povinném ručení a znenadání jste potkali lepší nabídku. Pokud ještě neuplynuly dva měsíce od sjednání pojištění, můžete ho písemně vypovědět. Abyste se takové komplikaci příště vyhnuli, zkontrolujte si výhodnost nabídky v kalkulačce povinného ručení. Nezávislé srovnání nabídek jednotlivých pojišťoven nabízí například ePojištění.cz

2. Pojištění vypovíte do 3 měsíců od vzniku pojistné události.

Pokud se vám stala pojistná událost, získali jste šanci stávající pojišťovně uniknout. Stačí jim do tří měsíců od nahlášení této pojistné události doručit písemnou výpověď. Za měsíc od doručení výpovědi vám pojištění zanikne.

3. Pojištění vypovíte těsně před koncem smlouvy.

Jestli si zavčasu vzpomenete, kdy vám pojištění končí, máte vyhráno. Jednoduše podejte šest týdnů před výročím pojistné smlouvy písemně výpověď. Tu nemusíte nijak zdůvodňovat a pojištění vám automaticky skončí.

4. Vozidlo prodáte a pojištění ukončíte.

Při prodeji vozidla vám vzniká povinnost vozidlo odhlásit a ukončit také jeho pojištění. Nepočítejte s tím, že se tak děje automaticky. Všechno si musíte zařídit sami, a to ihned po prodeji. Pojištění pak zanikne dnem doručení písemné žádosti pojišťovně.

5. Dohodnete se na výpovědi s pojišťovnou.

Tato možnost představuje asi nejkomplikovanější postup rušení povinného ručení. Návrh na dohodu musíte podat písemně a čekat na vyjádření pojišťovny. Pro pojišťovnu je však dohoda maximálně nevýhodný způsob, jak přijít o klienta, proto raději nepočítejte s tím, že na váš návrh přistoupí.

6. Vezmete to přes depozit registru vozidel.

V případě, že se vám nechce řešit žádné papírování s pojišťovnou, odmontujte prostě SPZ vozidla a odneste ji na registr vozidel. Tam vám do velkého technického průkazu zapíší údaj o jejím umístění do depozitu, čímž vznikne zákonný důvod pro zrušení pojistky. Vy si následně SPZ z depozitu zase vyzvednete, namontujete zpět na auto a už vám nic nebrání sjednat si povinné ručení u nového pojistitele.

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Jak změnit pojišťovnu a ušetřit na povinném ručení


počet příspěvků: 2

KamSsa1 .

11.05.2019 v 21:16

Myslím si, že změna pojišťovny není zas až tak složitá věc. Já jsem si jednoduše našel lepší nabídku přes https://www.insiacare.cz/nejlevnejsi-povinne-ruceni-nejkvalitnejsi/ a díky tomu jsem si dokázal sjednat povinné ručení téměř za polovinu toho co jsem platil před tím.

Odpovědět

DALIBOR888

29.11.2019 v 17:04

Díky za super návod, zrovna jsem díky srovnání na https://www.top-pojisteni.cz/povinne-ruceni zjistil, že moje stávající povinné ručení je dost předražené, takže určitě v blízké době budu měnit pojišťovnu. Nebudu přece zbytečně platit víc jak čtvrtinu navíc.

Odpovědět

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.