Přeposlat ŠKODA v 1. pololetí zvýšila počet dodávek zákazníkům

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

ŠKODA v 1. pololetí zvýšila počet dodávek zákazníkům

03.08.2015 | Tisková zpráva | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

​ŠKODA i nadále udržuje růstový kurz. V prvním pololetí roku 2015 zvýšila česká automobilka počet dodávek zákazníkům, tržby i provozní výsledek.

ŠKODA v 1. pololetí zvýšila počet dodávek zákazníkům

Dodávky zákazníkům vzrostly v období od ledna do června o 4,2 procenta na novou rekordní hodnotu 544 300 vozů. Tržby vzrostly o 7,5 procenta na 6,421 miliard eur a poprvé tak za první pololetí překročily hranici šesti miliard eur. Provozní výsledek vzrostl v porovnání se stejným obdobím minulého roku o 22,8 procenta na 522 milionů eur.

„ŠKODA v prvním pololetí rostla a zvýšila profitabilitu,“ říká předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland. „Naše moderní a široká modelová paleta je mezi zákazníky velice úspěšná. S dobrým vývojem prodejů v západní a střední Evropě se nám podařilo kompenzovat těžkou situaci na trzích v Rusku, na Ukrajině a v posledních dvou měsících také v Číně,“ dodává Prof. Vahland.

Tržby společnosti ŠKODA AUTO v prvním pololetí vzrostly o 7,5 procenta na 6,421 miliard eur (první pololetí 2014: 5,974 miliard eur). Ve stejném období dosáhl provozní výsledek hodnoty 522 milionů eur (první pololetí 2014: 425 milionů eur). To představuje nárůst o 22,8 procenta. Rentabilita tržeb dosáhla hodnoty 8,1 procenta, ve srovnání se 7,1 procenty v první polovině roku 2014. Provozní výsledek byl pozitivně ovlivněn především  mixem a nižšími materiálovými náklady. Čistá likvidita dosáhla hodnoty 2,696 miliard eur. Investice (bez aktivovaných vývojových nákladů) představovaly částku 146 milionů eur (leden až červen 2014: 149 milionů eur).

„Navzdory náročným podmínkám ŠKODA AUTO v prvním pololetí opět prokázala svou finanční sílu a výnosnost,“ říká člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO zodpovědný za oblast financí Winfried Krause. „Zlepšení výsledku a vysoká čistá likvidita jsou důkazem finančního zdraví společnosti. S ohledem na volatilitu prostředí a na složité podmínky na některých trzích zůstává nákladová kázeň hlavním úkolem pro celou společnost,“ dodává Winfried Krause.

Skupina ŠKODA AUTO – Ukazatele za první pololetí 2015/2014:
     

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku ŠKODA v 1. pololetí zvýšila počet dodávek zákazníkům


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.