Přeposlat Nový Fiat 500

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nový Fiat 500

15.07.2015 | Tisková zpráva | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

4. červenec byl pro Fiat 500 vždy velmi významným datem. Tento malý velký vůz a symbol masové motorizace Itálie, jehož bylo prodáno přes 3,8 milionů exemplářů, se právě v tento den roku 1957 poprvé představil světu. O padesát let později, v roce 2007, se Fiat rozhodl využít tohoto ohromného dědictví a vrátit jej světu v nové moderní podobě. Zrodil se nový Fiat 500, který byl připraven navázat na úspěch svého slavného předchůdce.

Nový Fiat 500

O osm let později a po 1,5 milionů prodaných kusech předává Fiat 500 štafetu nástupci, díky kterému se Fiat může postavit novým výzvám trhu, přičemž ale nezapomíná na své kořeny. Vůz navržený ve stylistickém centru Fiatu má přepracovaný vzhled karoserie i interiéru, což jej činí opět o něco atraktivnějším. Nenarostl sice do délky, ale dostal řadu špičkových technologií, motorů a možností personalizace. Původní koncept se tak rozrůstá o funkce, které z něj činí doslova mistrovské dílo.

Nový Fiat 500

Nový Fiat 500, který je k dispozici ve dvou karosářských verzích (hatchback a kabriolet) se představí ve třech stupních výbavy: Pop, Popstar a Lounge. První z nich zahrnuje ve standardu sedm airbagů, systém Uconnect Radio 5" s šesti reproduktory, vstupy Aux-In a USB a ovládáním na volantu a také LED světla denního svícení. Verze Popstar přidává manuální klimatizaci, chromované kryty vnějších zpětných zrcátek a poklice kol v historickém duchu. Verze Fiat 500 Lounge je bohatší o důmyslné detaily, jakými jsou prosklené panoramatické střešní okno, 15palcová litá kola, chromovaná mřížka chladiče, systém Uconnect Radio 5" LIVE s dotykovou obrazovkou a kůží čalouněný volant s integrovanými ovladači chytrého telefonu pro využití řady aplikací přímo na palubě vozidla a dosažení nepřetržitého spojení se světem.

Nový Fiat 500

Paleta motorizací nového Fiatu 500 zahrnuje motor 0.9 TwinAir (85 k nebo 105 k), 1.2 l 69 k a dvoupalivový agregát 1.2 l LPG 69 k. Dvouválcové motory se mohou pochlubit rekordně nízkými emisemi: pouhých 90 g/km u motoru s výkonem 85 k a 99 g/km u výkonové verze 105 k. Motor 1.3 Multijet 95 k ve verzi Eco a 1.2 l 69 k (k dispozici krátce po uvedení na trh) produkují 99 g CO2 na kilometr. Stručně řečeno, poslední přírůstek značky Fiat je maximálně zaměřen na udržitelnou mobilitu. Na některých trzích bude paleta motorizací modelu 500 zahrnovat také atmosférický motor TwinAir 0.9 65 k a zážehový agregát 1.4 l o výkonu 100 k.

Nová pětistovka, která je odvážná i svůdná disponuje více než 1800 inovacemi, přičemž všechny byli navržené pro zvýšení originality a vytvoření dokonale vytříbeného stylu. Nové přední světlomety s LED světly denního svícení, zadní koncová světla, paleta barev, přístrojový panel i použité materiály, to vše je velmi zásadní, ale současně věrné nezaměnitelnému stylu 500. Kultovní Fiat demonstruje nový koncept mobility, který představuje skutečnou revoluci na silnicích, neboť dokáže plnit i zdánlivě velmi protichůdné potřeby.  

Nový Fiat 500

Nový Fiat 500 byl přepracován ve smyslu estetické návaznosti a technologické evoluce. Model 500 tvoří právě tato magická rovnice. Je to jediný model, který je schopen splnit různé protichůdné potřeby: je exkluzivní a přesto dostupný, je světovým bestsellerem, ale s typicky italským srdcem, je elegantní, ale plný zábavy. Je také velmi osobní, a to navzdory tomu, že poslední generace byla prodána v 1,5 milionech exemplářích. Nový Fiat 500 v sobě snoubí technologie i sentiment a opět se prosazuje jako měřítko svého segmentu, a to ze všech úhlů pohledu.

Nový Fiat 500

Lingotto v Turíně
Pro světovou premiéru nového Fiatu 500 bylo zvoleno Lingotto v Turíně, nikoliv nějakou náhodou, ale proto, že jde o symbolické místo, které se sice v průběhu let vyvíjelo, ale navzdory tomu zůstalo věrno své tradici, podobně jako kultovní pětistovka.

Tato továrna Fiatu byla otevřena v roce 1923 a i dnes je vysoce ceněna pro svou modernost a eleganci. Testovací dráha vybudovaná na střeše dokázala vzbudit obdiv dokonce i u proslulého architekta Le Corbusiera.

Nový Fiat 500

Ještě před dokončením se tato stavba, jež byla od začátku koncipována jako továrna, stala symbolem rychle se rozvíjejícího italského průmyslu a vešla do obecného povědomí národa. Vozidla, které sjeli z výrobních linek Lingotta přispívali po desetiletí k motorizaci Itálie, dokud se výroba nepřestěhovala do modernějších továren. Po vyřazení z provozu bylo Lingotto zrekonstruováno tak, aby vyhovovalo měnící se městské zástavbě v okolí. Továrna prošla velmi zdlouhavou rekonstrukcí vnitřních prostor, vnější vzhled ale zůstal do velké míry zachován.

Dnes bude v Lingottu představen nový Fiat 500, potomek ikony, která byla testovaná na zdejší testovací dráze. Obnovilo se tak hluboké spojení Lingotta, nové pětistovky a Turína.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nový Fiat 500


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.