Přeposlat Světová premiéra projektu Fiat Ægea na autosalonu v Istanbulu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Světová premiéra projektu Fiat Ægea na autosalonu v Istanbulu

25.05.2015 | Tisková zpráva | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Na autosalonu v Istanbulu představil Fiat nový kompaktní sedan navržený v italském stylistickém centru FCA a vyvinutý ve spolupráci s tureckou společností Tofaş R&D. Vůz bude vyráběn v turecké Burse pro více než 40 trhů regionu EMEA. Z Turecka pochází i jeho název Ægea, který vzdává hold moři stejného jména, jež symbolicky rozděluje Turecko a Evropu, neboli východ a západ.

Světová premiéra projektu Fiat Ægea na autosalonu v Istanbulu

  • Vůz byl od samého počátku koncipován jako tříprostorový sedan, který kombinuje harmonický styl a velmi efektivní využití vnitřního prostoru.
  • Tento globální model, který se může pochlubit italským stylem i technologiemi bude vyráběn v turecké továrně Tofaş, v jednom z nejmodernějších průmyslových parků na světě, o čemž svědčí i zlatá medaile za dodržování zásad World Class Manufacturing.
  • Jeho jméno Ægea vzdává hold Turecku, které bylo pro Fiat Chrysler strategickým trhem a současně představuje symbolický most mezi východem a západem.
  • Nový model se objeví v prodeji vlistopadu, nejdříve vTurecku a poté postupně na dalších více než 40 trzích regionu EMEA.

 

Pro premiéru tohoto modelu byl zvolen autosalon v Istanbulu, což demonstruje význam tohoto trhu v rámci strategie skupiny FCA a současně pevné pouto se společným podnikem založeným v roce 1968 skupinou Fiat Group a společností Koç Holding.

Hlavním cílem nového modelu je zvýšit podíl v tomto segmentu v regionu EMEA a také posílit bezkonkurenční postavení značky v daném segmentu v Turecku. Tento cíl by měla novinka naplnit prostřednictvím vynikající prostornosti i užitečné hmotnosti a také nekompromisní nabídkou a stylem.

Nový Fiat Ægea vstupuje do světa kompaktních sedanů s jedinečnou kombinací komfortu, účinnosti a špičkových technologií. Významnou přidanou hodnotu představuje italský design, který je směsicí skvělých proporcí a výkonných linií.

Vůz bude vyráběn v turecké továrně Tofaş v Burse, v jednom z nejlepších průmyslových parků na světě, o čemž svědčí i zlatá medaile za dodržování zásad World Class Manufacturing. Nabízen bude nejdříve v Turecku, a to od listopadu, a poté postupně na dalších trzích regionu EMEA.

Italský styl

Model Fiat Ægea byla navržen v italském stylistickém centru FCA a vyvíjen ve spolupráci se společností Tofaş R&D, tedy jedním z největších výzkumných a vývojových center FCA. Vůz byl od počátku koncipován jako tříprostorový sedan a během tříletého vývoje na něm pracovalo přes 2000 lidí.

Vozidla typu sedan jsou často nahrazována modely typu hatchback s přidaným třetím prostorem, což mnohdy vede k nepříliš harmonickým tvarům. Nový model značky Fiat se však zrodil jako čistokrevný sedan a jeho tvary jsou tak energické a současně kompaktní.

Při pohledu z boku zaujme výrazná linie táhnoucí se od předních k zadním světlometům. Velkorysá prosklená plocha pak vytváří dynamický vzhled, který okamžitě prozrazuje vzdušnost a snadnou přístupnost. Exkluzivní italský design se dokonale projevuje v zadní části, které velmi harmonicky integruje rámečky zadních koncových světel. Podobně je tomu i u přední části, která je charakteristická podmanivou kapotou s centrálním prolisem navazujícím na profil střechy. Mřížka vytváří s předními světlomety jeden grafický celek. Chromované doplňky pak dotvářejí zcela originální a nezaměnitelnou grafiku s logem Fiat.

Špičkový model z hlediska prostornosti a nejvyšší užitečné hmotností

Nový projekt Fiat Ægea, který je dokonalou směsicí krásy a funkčnosti vědomě kombinuje vysokou užitečnou hmotnost s kompaktními rozměry: délka 4,5 m, šířka 1,78 m, výška 1,48 m a rozvor náprav 2,63 m. Tyto parametry samy o sobě naznačují výjimečnou prostornost interiéru. Prostor pro cestující je skutečně velmi velkorysý i pro pět dospělých osob a navíc nabízí úctyhodný zavazadlový prostor o objemu 510 litrů.

Spolehlivé a účinné motory

Nový model Fiatu nabízí širokou paletu pohonných jednotek, všech velmi spolehlivých, výkonných a efektivních ve smyslu spotřeby paliva i emisí. Jedná se o dva vznětové přeplňované motory MultiJet II a dva zážehové motory, a to o celkovém výkonovém rozpětí 95 až 120 k. Motory jsou kombinované s manuální nebo automatickou převodovkou. Není jistě potřebné připomínat, že vznětové motory jsou zvláště hospodárné. Spokojí se se spotřebou 4 l/100 km, což je hodnota srovnatelná s městským vozem, jakým je například Fiat Panda.

UconnectTM: nejmodernější technologie

Zcela v duchu značky Fiat poskytuje nový sedan řadu důmyslných řešení, které zlepšují život na palubě, a to jak řidiče, tak i ostatních cestujících. Důkazem je řada standardních prvků výbavy a dostupnost systému UconnectTM s 5palcovou barevnou dotykovou obrazovkou, rozhraním Bluetooth, funkcí audio streaming, čtečkou SMS zpráv a rozpoznáváním hlasu, dále vstupy USB a AUX s integrací iPod a nakonec ovládáním na volantu. Na přání lze systém doplnit zadní parkovací kamerou a satelitní navigací TomTom.

Tofaş, světově proslulá továrna

Nový kompaktní sedan značky Fiat bude sjíždět z výrobních linek v Burse, kde značka Fiat produkuje osobní a užitkové automobily už přes půl století. Továrna se rozprostírá na ploše 934 000 m2 a její roční kapacita činí 400 000 vozidel. Továrna v současné době vyrábí vozidla pro turecký trh a velkosériové modely pro export, například Palio a Palio Weekend, Siena a Linea, Qubo a nové Doblò, Fiorino a Doblò Cargo.

Společnost Tofaş zaměstnává kolem 6500 lidí, využívá kolem 2000 dodavatelských subjektů a její distribuční síť v Turecku se může pochlubit kolem 250 prodejními a 290 servisními centry. Tato společnost je v Turecku doslova vzorem dokonalosti. Je šestou největší společností v zemi a jednou ze tří nejvýznamnějších společností v Turecku ve smyslu investic do vývoje a výzkumu. Mimo to je jedním z lídrů na trhu osobních a užitkových vozidel s kombinovaným podílem 11,6%.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Světová premiéra projektu Fiat Ægea na autosalonu v Istanbulu


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.