Přeposlat 3 doplňková autopojištění, která se vám opravdu vyplatí

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

3 doplňková autopojištění, která se vám opravdu vyplatí

15.04.2015 | Článek | Tipy, triky, rady | Komentářů: 1 |

Víte, na co byste se měli připojistit, abyste později nelitovali, a zároveň to nebyly zbytečně vyhozené peníze? Našli jsme tři doplňková pojištění, se kterými určitě nešlápnete vedle.

3 doplňková autopojištění, která se vám opravdu vyplatí

Pojištění čelního skla

Pavouk na předním skle už vyděsil mnoho řidičů. Nemluvíme teď o arachnofobii, kterou vyvolává pochodující živý tvor, ale o nepříjemném následku střetu s kamínky a dalšími předměty. Ačkoli jsou dnešní autoskla vyráběná z moderních materiálů pomocí vyspělé technologie, 100% odolná nejsou bohužel nikdy.

Poškození čelních a dalších skel způsobuje nejčastěji štěrk odletující od auta před vámi. Pokud se ale s řidičem na škodě nedohodnete a on nebude souhlasit s jejím uhrazením ze svého povinného ručení, budete výměnu skla sponzorovat pravděpodobně sami. Vzhledem k tomu, kolik taková oprava stojí a jak často se s jamkami a prasklinkami setkáte, určitě se pojištění čelního skla vyplatí. Stojí pár korun a může vám ušetřit až desetitisíce – ať už za výměnu autoskla nebo za pokutu, která se může vyšplhat až do výše 10 000 Kč.

Při uzavírání smlouvy si vždy pečlivě prostudujte, na co se připojištění vztahuje. I v této oblasti totiž můžete nalézt rozdíly a méně či více výhodné produkty. Například pojišťovna Allianz nabízí v rámci havarijního pojištění bezlimitní pojištění skel, takže nemusíte řešit, kolik vás bude oprava stát. Takovou nabídku určitě využijte, pokud vlastníte dražší vůz, jehož čelní sklo je vyrobeno z nákladnějšího materiálu.

3 doplňková autopojištění, která se vám opravdu vyplatí

Pojištění proti střetu se zvěří

Kdo nezažil za svoji řidičskou kariéru žádnou srážku se zvířetem, může si blahopřát. Na českých silnicích se totiž nejedná o nic ojedinělého. Zajíci, ptactvo i vysoká zvěř s námi mnohdy nešťastně přijdou do kontaktu a člověk pak musí řešit kromě lehkého traumatu i škodu na vozidle.

V některých pojišťovnách je pojištění proti střetu se zvířetem součástí povinného ručení, většinou si ale musíte sjednat doplňkové připojištění. Naštěstí se nejedná o vysokou finanční položku. Oproti výdajům spojeným s nehodou je to opět zanedbatelná částka. Určitě ji ale nepodceňte. Jen předloni se stalo na našich silnicích téměř 7000 nehod zaviněných zvěří, takže se přibližně každých 76 minut srazil nějaký řidič se zvířetem.

Pojištění GAP

V případě totální škody nebo při odcizení vozidla nemusí být výplata pojistného plnění v takové výši, aby se vám vrátily všechny peníze investované do pořízení automobilu. Pojištění GAP to napravuje a garantuje krytí do výše původní pořizovací ceny vozu.

Vyplatí se vám především při koupi nového vozu a jeho hrazení úvěrem. Vzhledem k tomu, že se po roce provozu sníží hodnota nového automobilu přibližně o 1/3, po 3 letech dokonce spadne až na 50 % pořizovací ceny, nebudete v případě zničení či odcizení vozu tratit. Dostanete zpět tolik, kolik vás pořízení auta stálo.

Rychlé a jednouché řešení škod na vozidlech

Novinkou v procesu řešení pojistných událostí je portál CebiCom. Díky němu dochází k urychlení a zpřehlednění komunikace servisů s pojišťovnami. Mizí tak dosavadní složité a náročné vyřizování škod.

Samotné přenášení dat mezi pojistitelem a smluvním servisem se v průběhu celého procesu opravy vozidla značně zrychluje. Jako první jej na trhu začala používat pojišťovna Allianz, takže pokud si auto pojistíte u ní, máte jistotu, že v případě problémů se svých peněz dočkáte co nejrychleji.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku 3 doplňková autopojištění, která se vám opravdu vyplatí


počet příspěvků: 1

KamSsa1 .

26.02.2020 v 20:28

Já jsem si v rámci havarijního pojištění co mám sjednané přes https://www.top-pojisteni.cz/havarijni-pojisteni domluvil i připojištění proti vandalismu a myslím, že jsem udělal dobře. V okolních ulicích se totiž vandalismus celkem šíří, takže je dobré na to být připraven.

Odpovědět

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.