Přeposlat Nové Doblò Cargo: ulehčí vám práci

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nové Doblò Cargo: ulehčí vám práci

17.02.2015 | Tisková zpráva | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Na začátku února 2015 bylo představeno nové Doblò Cargo, čtvrtá generace modelu značky Fiat Professional, která přináší větší funkčnost, větší výkon a vyšší hodnotu. Právě tyto cíle doprovázely celou konstrukci nového modelu a vedly k jeho jednoznačnému postavení na vrcholu segmentu ve smyslu výkonu, funkčnosti, ložné kapacity, produktivity, spotřeby paliva a provozních nákladů.

Nové Doblò Cargo: ulehčí vám práci

Nové Doblò Cargo, které mělo světovou premiéru na autosalonu v Hannoveru v roce 2014, se nyní dostává k zákazníkům. Přichází s kompletně přepracovaným designem interiéru a exteriéru, který svým pojetím odpovídá spíše osobním automobilům. Ostatně stačí se podívat na vysoce moderní a osobitou přední část, větší masku chladiče a řadu nových komponent (nárazníky, kapota, přední světlomety nebo rámečky zadních koncových světel).

Rozsáhlá modernizace zasáhla rovněž prostor pro cestující, který je nyní charakteristický novým pojetím přístrojového panelu, novými tkaninami, volantem, kapličkou s kontrolními ukazateli a obložením dveří. V mnoha prvcích jsou zřetelná také řešení sledující větší funkčnost a lepší pocit za volantem. Jedná se o řadu specifických řešení, jako jsou například multifunkční přední sedadlo pro řidiče a dva spolujezdce, odhlučnění interiéru, nové infotelematické a navigační systémy a sledování vozového parku. Tak jako předchozí generace modelu Doblò Cargo i nový model se ve smyslu objemu nákladového prostoru a užitečného zatížení řadí na vrchol segmentu.

Nové Doblò Cargo: ulehčí vám práci

Dalším cílem při vývoji nového modelu značky Fiat Professional bylo zlepšení celkového výkonu, což je zřejmé i na větší odezvě točivého momentu v městském provozu (až o 40 %). Řadu rozšiřuje nová verze EcoJet vybavená motory 1.3 MultiJet II 90 k nebo 1.6 MultiJet II 105 k, která kombinuje nízké provozní náklady a nízkou spotřebu paliva (zlepšení až o 15 %).

Všechna vylepšení sledující zvýšení funkčnosti a výkonu jako i další řešení pro snížení celkových nákladů na vlastnictví vozidla (zahrnuje všechny náklady od nákupu až po prodej) činí nové Doblò Cargo pro zákazníky Fiat Professional spolehlivějším, atraktivnějším a hodnotnějším. Nabídku doplňuje řada služeb a příslušenství vytvořená ve spolupráci se značkou Mopar® a také chytrá finanční řešení vyvinutá s FCA Bank.  

Nové Doblò Cargo: ulehčí vám práci

V závislosti na trhu tvoří řadu čtyři typy karoserie (Cargo, Combi, WorkUp a podvozek pro dostavbu), dvě výšky střechy a dva rozvory náprav. Pohon zajišťuje šestice vznětových motorů - 1.3 MultiJet II (75 a 90 k), 1.6 MultiJet II (100 a 105 k), 1.6 MultiJet II 90 k s robotizovanou převodovkou a 2.0 MultiJet 135 k - a také trojice zážehových motorů: 1.4 95 k, 1.4 TurboJet 120 k a dvoupalivový 1.4 TurboJet 120 k (benzin/zemní plyn). Jedná se o nejširší nabídku verzí a řešení v segmentu, počínaje dodávkami či speciálními vozy a konče přestavbami pro specifické aplikace.

Následovník velmi úspěšného modelu, jenž si od roku 2000 zvolilo přes 1,4 milionu zákazníků, má všechny atributy k upevnění svého vedoucího postavení v daném segmentu, který dnes představuje přibližně 25 procent z celkového evropského trhu s lehkými užitkovými automobily.  

Nové Doblò Cargo: ulehčí vám práci

Nové Doblò Cargo je nabízeno na více než 80 trzích světa včetně Severní Ameriky, kde je v prodeji pod značkou RAM jako model Promaster City. Doblò se tak stává globálním vozem podobně jako větší Ducato. Nepochybně tak přispěje k celosvětovému růstu značky Fiat Chrysler Automobiles v segmentu užitkových vozidel.

Podobně jako předchozí generace i nové Doblò Ccargo bude vyráběno v továrně Tofaş v turecké Burse, v jednom z nejmodernějších automobilových závodů na světě, o čemž svědčí i zlatá medaile udělená továrně v rámci hodnocení World Class Manufacturing.

Stručně řečeno, nové Doblò Cargo nabízí větší funkčnost, více výkonu a větší užitnou hodnotu.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nové Doblò Cargo: ulehčí vám práci


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.