Přeposlat Land Rover Discovery Sport: Všestrannost, luxus, neobyčejný design

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Land Rover Discovery Sport: Všestrannost, luxus, neobyčejný design

03.09.2014 | Tisková zpráva | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Značka Land Rover odhalila nový vlajkový model Discovery Sport. Jedná se o jedno z nejvšestrannějších prémiových kompaktních SUV v segmentu luxusních vozů. Model se stává i prvním zástupcem nové řady Discovery. V Land Roveru Discovery Sport je poprvé použit Head-Up-Display (HUD). Tato vyspělá laserová technologie promítá důležité jízdní údaje včetně rychlosti, zařazeného převodového stupně a pokynů satelitní navigace do oblasti na čelním skle v zorném poli řidiče. Head-Up-Display poskytuje řidiči bezpečný přístup k informacím, aniž by musel spouštět oči ze silnice.

Land Rover Discovery Sport: Všestrannost, luxus, neobyčejný design

  • Novou modelovou řadu Discovery definuje odvážný design a praktické uspořádání sedadel 5+2.
  • Zcela nová víceprvková náprava zaručuje výbornou agilitu na silnicích a podtrhuje obdivuhodné schopnosti v terénu.
  • V roce 2015 bude uveden přeplňovaný vznětový motor ED4 s odhadovanými emisemi CO2 kolem 119 g/km.
  • Možnost volby mezi vysoce efektivní devítistupňovou samočinnou nebo šestistupňovou přímo řazenou převodovkou.
  • Systém Active Driveline neznatelně přepíná mezi pohonem dvou a čtyř kol. To snižuje emise a zlepšuje schopnosti vozu na silnici i v terénu.
  • Vynikajících terénních schopností je dosaženo díky optimalizaci nájezdových úhlů, přechodového úhlu a systémům Terrain Response® a Wade Sensing™.Optimalizovaný elektrický posilovač řízení, tlumiče MagneRide™ a vektorování točivého momentu pomocí brzd pro přímočarou ovladatelnost na silnici.
  • Airbag pro chodce autonomní nouzové brzdění pomáhá řidiči zabránit kolizím.
  • Zcela nový multimediální systém s osmipalcovým displejem nabízí intuitivní ovládání a lepší konektivitu.Head-Up-Display promítá důležité jízdní údaje na čelní sklo.
  • Do prodeje se Discovery Sport dostane začátkem roku 2015. Ceny na českém trhu začínají od CZK 907.500,- (incl. DPH)**

 

* Odhad výrobce

** € 32.410,-, price in CZK based on exchange rate 28:1 CZK:€

Land Rover Discovery Sport: Všestrannost, luxus, neobyčejný design

Zákazníci si mohou vybrat z několika typů motorů. Zážehové varianty využívají celohliníkový motor Si4 o objemu 2,0 litrů s výkonem 240 koní a přímým vstřikováním paliva. Další možností může být diesel o objemu 2,2 litru, který je k dispozici ve specifikaci TD4 o výkonu 150 koní nebo SD4 o výkonu 190 koní. Motory TD4 a SD4 nabízí stejný točivý moment 420 Nm a řidiči mohou počítat se spotřebou paliva kolem 5,6 l/100 km. Během roku 2015 bude uveden vznětový motor ED4 s emisemi CO2 pouhých 119 g/km* a nižší spotřebou paliva.

Model Discovery Sport je vybaven celou řadou technologií, mezi které patří víceprvková zadní náprava nové generace, vyspělá technologie airbagu pro chodce, zcela nový multimediální systém s osmipalcovým dotykovým displejem a moderní, vysoce pevná karoserie z oceli a odlehčeného hliníku.

Land Rover Discovery Sport: Všestrannost, luxus, neobyčejný design

Špičkové terénní schopnosti

Zákazníci si mohou vybrat ze tří různých systémů pohonu. K dispozici je pohon dvou kol, stálý pohon čtyř kol nebo systém Active Driveline. Systém Active Driveline přepíná mezi pohonem dvou a čtyř kol. To zaručuje kombinaci skvělé agility na silnici, schopností v terénu a celkové hospodárnosti. Geometrie karoserie modelu Discovery Sport byla pochopitelně optimalizována i pro ten nejdrsnější terén. Nabízí vysokou světlou výšku, nájezdový i přechodový úhel a schopnost brodění vodou do hloubky 600 mm.

Land Rover Discovery Sport: Všestrannost, luxus, neobyčejný design

Systém Terrain Response® je standardním prvkem výbavy u všech verzí s pohonem všech kol. To řidičům dovoluje přizpůsobit vůz aktuálním terénním podmínkám. K dispozici je až pět různých nastavení: běžné, tráva/štěrk/sníh, bláto, vyjeté koleje a písek. Za příplatek je k dispozici také režim Dynamic, který zlepšuje jízdní vlastnosti na silnici a zaručuje přesnější zpětnou vazbu pro řidiče.

Land Rover Discovery Sport: Všestrannost, luxus, neobyčejný design

Propojené a pohodlné ovládání

Mezi hlavní funkce pro citlivé ovládání a stabilitu na silnici patří:

• Zcela nová víceprvková zadní náprava

• Elektrický posilovač řízení s proměnlivým účinkem (EPAS)

• Vektorování točivého momentu pomocí brzd (TVB)

• Devítistupňová samočinná převodovka s adaptivní strategií řazení

• Adaptivní tlumiče MagneRide™

• Přední brzdové kotouče o průměru 325 mm s třmeny a destičkami nové generace

Užitečné technologie pro bezpečnost a pohodlí pasažérů

Nový model Discovery Sport využívá špičkové technologie, které maximalizují bezpečnost a pohodlí pasažérů. Novinky zahrnují celou řadu prvků od nového vyspělého multimediálního systému s osmipalcovým dotykovým displejem až po airbag pro chodce, který minimalizuje následky srážky. Mezi další dostupné asistenční technologie patří:

• Autonomní nouzové brzdění (AEB)

• Elektrický posilovač řízení (EPAS)

• Parkovací asistent

• Samočinné přepínání dálkových světel

• Varování před opuštěním jízdního pruhu

• Rozpoznávání dopravních značek

• Asistent stability přívěsu

• Asistent tažení a asistent pro připojení přívěsu

• Sledování mrtvého úhlu a systém sledující blížící se vozidlo

• Systém sledování provozu při couvání

• Kamerový HD systém monitorující okolí vozu

• Satelitní navigace s pevným diskem

• Samočinné rozsvěcení hlavních světlometů

• Stěrače s dešťovým senzorem

• Parkovací senzory

Land Rover Discovery Sport: Všestrannost, luxus, neobyčejný design

Technologie Land Rover InControl™

Díky technologii Land Rover InControl™ nabízí Discovery Sport novou úroveň konektivity. Služba InControl Apps, vyvinutá ve spolupráci se společností Bosch SoftTec, umožňuje zobrazení a ovládání aplikací prostřednictvím chytrých telefonů. Původní vzhled a rozhraní telefonu se zobrazí na osmipalcovém dotykovém displeji multimediálního systému ve voze.

Majitelé si jednoduše stáhnou aplikaci Land Rover InControlTM Apps do svého chytrého telefonu a připojí jej do vyhrazeného USB portu ve vozidle. Díky tomu budou kompatibilní aplikace fungovat na dotykovém displeji Discovery Sport a nový obsah bude dostupný po každé aktualizaci aplikací.

Služba Land Rover InControl Remote™ dovoluje majitelům přivolat v případě nutnosti silniční asistenční službu nebo záchrannou službu, zatímco služba InControl Secure sleduje vozidlo v případě krádeže.

Odlehčená karoserie a víceprvková náprava

Monokoková konstrukce kombinuje panely z vysoce pevné oceli, ultrapevné borem legované oceli a odlehčeného hliníku. To zajišťuje pevný, tuhý a lehký základ pro výborné dynamické vlastnosti a vysokou torzní tuhost. Zcela nová víceprvková zadní náprava zvyšuje agilitu, zvětšuje zdvih kol a společně s lehkými hliníkovými komponenty zavěšení a pečlivě nastavenými tlumiči zaručuje vysokou úroveň přizpůsobení bez ohledu na stav povrchu. Nová zadní náprava také snižuje hluk v interiéru a minimalizuje zásah horních uložení zadního zavěšení do zavazadlového prostoru. To bylo klíčové pro vytvoření velkého zavazadlového prostoru a uspořádání sedadel 5+2.

Land Rover Discovery Sport: Všestrannost, luxus, neobyčejný design

Hospodárné pohonné jednotky

Zákazníci si mohou vybrat z řady čtyřválcových přeplňovaných zážehových a vznětových motorů. Všechny jsou kvůli výkonovým parametrům a ekonomice provozu vybaveny stop-start systémem, vysokotlakým přímým vstřikováním paliva, komponenty s nízkým třením a inteligentním rekuperačním dobíjením.

Zážehové varianty využívají celohliníkový motor Si4 o objemu 2,0 litrů s výkonem 240 koní a přímým vstřikováním paliva. Ten poskytuje stejnou úroveň výkonu jako u šestiválcového motoru, a navíc snižuje hmotnost a stlačuje emise CO2 až o 20 % ve srovnání s běžnými objemnějšími motory s podobným výkonem.

Diesel o objemu 2,2 litru je k dispozici ve specifikaci TD4 o výkonu 150 koní nebo SD4 o výkonu 190 koní. Motory TD4 a SD4 nabízí stejný točivý moment 420 Nm a řidiči mohou počítat se spotřebou paliva kolem 5,6 l/100 km. Během roku 2015 bude uveden vznětový motor ED4 s emisemi CO2 pouhých 119 g/km* a nižší spotřebou paliva.

Všechny verze motorů lze kombinovat s vyspělou devítistupňovou samočinnou převodovkou ZF 9HP48. Pro verze se vznětovým motorem je k dispozici také šestistupňová přímo řazená převodovka M66.

* Odhad výrobce

Land Rover Discovery Sport: Všestrannost, luxus, neobyčejný design

Vůz pro život

Model Discovery Sport se vyznačuje neobyčejným designem, který ho odlišuje od ostatních modelových řad. Linie kapoty pokračuje do stoupající boční linky, která vytváří charakteristicky kompaktní profil. Ten je naopak v rozporu s velmi prostorným interiérem s volitelným uspořádáním sedadel 5+2. Tento zeštíhlený design zaručuje výborný výhled do všech stran, zatímco interiér a úložný prostor je snadno přístupný.

Středový panel vytváří silnou vertikální grafiku uprostřed palubní desky. Důležité ovládací prvky jsou záměrně umístěny tak, aby poskytovaly snadný přístup z pozice řidiče označované jako Sports Command Driving Position. Celý interiér se vyznačuje jednoduchými, čistými plochami a vysoce kvalitními materiály.

Vůz Discovery Sport byl navržen a zkonstruován ve vývojovém centru společnosti Land Rover ve Velké Británii. Vyráběn bude ve výrobním závodě společnosti v Halewoodu nedaleko Liverpoolu. Do prodeje půjde začátkem roku 2015 a bude nabízen společně se stávajícím sedmisedadlovým Land Roverem Discovery na více než 170 trzích po celém světě.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Land Rover Discovery Sport: Všestrannost, luxus, neobyčejný design


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.