Přeposlat O bezpečnost jde na silnicích především

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

O bezpečnost jde na silnicích především

11.08.2014 | Mgr.Monika Kovačková | Příslušenství | Komentářů: 0 |

Všichni víme, jak důležité je na cestách dbát na bezpečnost, a to ať se silničního provozu účastníme jako řidiči, cyklisti či chodci. Vedle dodržování pravidel silničního provozu však vždy můžeme udělat něco navíc pro ochranu svého života a zdraví. Řeč je o prevenci a připravenosti na nenadálé situace, které mohou na silnicích nastat.

O bezpečnost jde na silnicích především

Samo Ministerstvo dopravy ČR zdůrazňuje nezbytnost prevence a začleňuje ji do své Národní strategie bezpečnosti silničního provozu 2011-2020, jejímž hlavním cílem je zásadně snížit nehodovost na českých silnicích a tím i počet usmrcených a zraněných osob. Těchto cílů je dosahováno například formou dopravní výchovy a vzdělávacích programů pro děti a mládež, neboť právě zvyšování ochrany života dětí je prioritním zájmem strategie dopravní politiky.

Ukazuje se, že vedle předání teoretických znalostí a praktických dovedností bezpečnost dítěte výrazně zvyšuje reflexní oblečení, které jej v silničním provozu činí nepřehlédnutelným, a to i za horších světelných podmínek - za šera, tmy, v dešti i mlze. Velmi efektivní jsou především dětské reflexní vesty. Na www.reflexni-obleceni.cz si můžete vybrat dětské vesty v reflexní žluté či oranžové barvě, které jsou navíc vybaveny výraznými reflexními pruhy odrážejícími světlo až do vzdálenosti min. 200 metrů. Aby děti snáze přijaly tento bezpečnostní prvek za běžnou součást svého šatníku, jsou vesty vylepšeny oboustranným potiskem, který může mít podobu obrázku, jména dítěte či jiného textu.

O bezpečnost jde na silnicích především

Velmi praktickým bezpečnostním prvkem jsou také tzv. reflexní pásky proti smrti, které velmi snadno a rychle zajistí potřebné zvýšení viditelnosti při pohybu osoby v neosvětleném terénu. Pásky jsou velmi skladné: díky malým rozměrům se vejdou například do kapsy u kalhot či batohu, a tak je můžete mít stále u sebe. V případě potřeby je pak snadno připnete na oděv pomocí suchého zipu.

O bezpečnost jde na silnicích především

Všem cyklistům, běžcům a účastníkům nočního provozu se doporučují reflexní pásky s blikajícími/svítícími LED diodami, které lze podle potřeby vypínat a zapínat. Pásky se pomocí suchých zipů zapínají přes oděv na nohu či ruku a zajišťují tak viditelnost osoby na komunikacích.

O bezpečnost jde na silnicích především

Další sortiment reflexního oblečení a doplňků, jakými jsou reflexní čepice, přilby, rukavice, tyčinky, klíčenky či samolepky, najdete na www.reflexni-obleceni.cz. Nabízené produkty jsou vysoce kvalitní a vyhovují normě EN471 jako výstražný oděv s vysokou viditelností a také zdravotním a bezpečnostním požadavkům dle norem ČSN EN 340: 1995 a ČSN EN 471:1996. Proto jsou také hojně využívány řadou státních i soukromých institucí, záchranných a bezpečnostních složek, krizových štábů, technických služeb a dalších organizací. Na www.reflexni-obleceni.cz naleznete také bezpečnostní oblečení a doplňky pro zdravotně postižené či oblečení pro speciální použití s nehořlavou, antistatickou a chemicky odolnou úpravou. Všechno zboží si navíc můžete nechat vyrobit na zakázku a zvolit si tak vlastní motiv potisku či barevné provedení.

O bezpečnost jde na silnicích především

Ukazuje se, že v případě dopravních nehod o lidském životě a zdraví mnohdy rozhodují úplné maličkosti. Proto se vyplatí pro ochranu toho nejcennějšího, co máme, udělat maximum.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku O bezpečnost jde na silnicích především


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.