Přeposlat Chiptuning pro nové motory Škoda Octavia 3

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Chiptuning pro nové motory Škoda Octavia 3

01.08.2014 | PR článek | Auto tuning | Komentářů: 2 |

Kladenské vývojové centrum tuningové společnosti PowerTEC – značkový chiptuning, známé také pod názvem ChipTuning.cz, přichází po roce vývoje jako 1. v ČR s optimalizací výkonu naftových motorů nové Škody Octavia.

Chiptuning pro nové motory Škoda Octavia 3

S příchodem nového modelu Octavia 3 přišla automobilka Škoda Auto i s novými motorizacemi. Jsou to zejména nové hnací agregáty 1.6 TDI CR o výkonech 66, 77 a 81kW. Pro mnoho majitelů jsou však tyto motory po prvním svezení zklamáním. I přesto, že se tyto motory vrátili k osvědčenému vstřikování Bosch namísto Continental z dvojkového faceliftu, oproti motorům 1.9 TDI je chybějící obsah na energii vozu velmi znát.

Chiptuning pro nové motory Škoda Octavia 3

První upravená Octavia 3 v ČR

Chiptuning pro nové motory Škoda Octavia 3

Škoda Octavia 3 RS - 1. chiptuning v ČR

Po roce usilovné práce a technického vývoje však přichází kladenská centrála tuningové firmy PowerTEC s dobrou zprávou. Pro majitele všech těchto motorů nabízí úpravu navýšení výkonu až na 100kW. Protože jsou všechny tři výkonové varianty po mechanické stránce téměř totožné, lze všechny verze upravit na stejnou hodnotu. Protože se jedná pouze o softwarovou úpravu, která využívá skryté výkonové rezervy, nehrozí žádné výraznější snížení životnosti motoru. To se týká i verze GreenLine, která je navíc vybavena systémem Start-Stop.

Chiptuning pro nové motory Škoda Octavia 3

Programování řídící jednotky Bosch

Na možnost úpravy však majitelé vozů museli čekat více než rok. Tak dlouho totiž trvalo prolomení nového typu antituningové ochrany řídících jednotek Bosch EDC17C64, které jsou v těchto vozidlech využity. Firma PowerTEC - značkový chiptuning, známá mezi veřejností také jako ChipTuning.cz, tuto úpravu nabídla jako první a dosud jediná v ČR.

Chiptuning pro nové motory Škoda Octavia 3

Škoda Octavia 3 před vývojovým centrem PowerTEC v Kladně

Úprava řízení motoru probíhá čistě softwarovou cestou a není nutný žádný mechanický zásah do motoru. I tak se dá tímto způsobem získat z vozu zajímavý potenciál. U nejslabší verze 66kW je po změření na válcové zkušebně výkonu nárůst u verze Maximal na hodnotu 100kW, tedy 136 koní a 320Nm, což je maximální bezpečný výkon s ohledem na přítomnost filtru pevných částic a bezproblémovou životnost spojky. U výkonové verze Optimal jsou hodnoty o 7kW a 20Nm nižší, bonusem je však potenciál pro snížení spotřeby v řádu 5 – 10%.

Chiptuning pro nové motory Škoda Octavia 3

PowerTEC je také úpravcem vozů Porsche

Podobně je na tom i objemnější dvoulitrový motor, který se nabízí v základní výkonové verzi 110kW, popř. v paketu RS s výkonem 135kW. Ani tento výkon ale není limitní a je možné ho softwarovou úpravou ještě výrazně zlepšit. Díky ploché křivce kroutícího momentu, se začátkem pod hranicí 2000 otáček, působí nové Rso na vyšší rychlostní stupně méně dravě, než jeho starší sestřička, ačkoli měla výkon o celých 10kW nižší. Změnou nastavení softwaru a využití rezervy vozu však ChipTuning.cz získává bezpečný nárůst výkonu o dalších 27kW, což představuje dorovnání na hodnoty benzínového motoru 2.0 TSI 162kW. Chiptuning Škoda Octavia 3 se rozhodně vyplatí. Tyto hodnoty vychází samozřejmě z měření na výkonové válcové zkušebně, při němž jsou kontrolovány diagnostikou i parametry regulace turbodmychadla, dávkování paliva a tlaku spalin na filtru pevných částic. Požitek z jízdy je s upravenou Octávií daleko příjemnější a zátah do sedačky je více znát. Úprava se tak stává nutností pro všechny milovníky rychlé jízdy a bezpečného předjíždění.

Chiptuning pro nové motory Škoda Octavia 3

Chiptuning.cz exkluzivně upravuje i řídící jednotky japonských výrobců

Díky mnohaletým zkušenostem jsou všechny tyto úpravy bezpečné jak pro motor a spojku, tak i pro filtr pevných částic. Obávat se nemusí ani majitelé převodovek DSG. Úprava u kladenské firmy cenově vychází momentálně na 6566,- Kč vč DPH.

Chiptuning pro nové motory Škoda Octavia 3

PowerTEC provádí i eco úpravy pro nákladní vozy

Protože jde o poměrně novou technologii, je společnost PowerTEC prozatím jedinou firmou v ČR, která úpravy těchto motorů formou pouhé změny v softwaru nabízí a není proto s kým srovnávat. Ze zahraničních firem je to např. německá společnost SKN Tuning, u které navýšení na standardních 95kW a 320Nm vyjde v přepočtu na cca 21 tisíc korun, což je více než trojnásobek ceny českého úpravce. Podobně jako v případě německé firmy se však i český ChipTuning.cz může pochlubit mezinárodním certifikátem kvality ISO9001, který ji byl po auditu udělen německou společností TUV-SUD, a to přímo pro oblast chiptuningu osobních vozidel, včetně závodních vozů.

Chiptuning pro nové motory Škoda Octavia 3

Graf měření výkonu Škoda Octavia 3 1.6 TDI CR 66kW

Chiptuning pro nové motory Škoda Octavia 3

Graf měření výkonu Škoda Octavia 3 2.0 TDI CR 135kW

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Chiptuning pro nové motory Škoda Octavia 3


počet příspěvků: 2

Marek Dohnal

17.11.2014 v 10:10

Chiptuning všech vozů a vše o něm. Jaké skýtá výhody? Více zde: http://www.mereni-vykonu.cz/chiptuning

Odpovědět

Lenuska Pojova

16.02.2015 v 12:08

chiptuning Škoda http://rz-chip.cz/chiptuning/skoda/

Odpovědět

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.