Přeposlat Citroën představil v Pekingu Citroën C-XR Concept

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Citroën představil v Pekingu Citroën C-XR Concept

19.05.2014 | Tisková zpráva | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

CITROËN, který využívá dynamiku a velmi silný růst čínského trhu, na pekingském autosalonu představil Citroën C-XR Concept. Tento koncept nabízí moderní přístup k SUV opírající se o hodnoty značky CITROËN: výrazný design, vynikající komfort dosažený díky know-how značky CITROËN a technologické prvky zvyšující účinnost.

Citroën představil v Pekingu Citroën C-XR Concept

Tento koncept předznamenává první nabídku SUV vzešlou ze společného podniku mezi společnostmi CITROËN a DONGFENG Motor Group, jejímž cílem je v Číně dobýt výrazně se rozvíjející segment (téměř 3 miliony kusů v roce 2013, oproti roku 2012 nárůst o více než 50 %).

VÝRAZNÝ A ELEGANTNÍ design

Citroën C-XR Concept nabízí okamžitě rozeznatelný kompaktní styl s výrazným charakterem SUV, který v sobě kombinuje eleganci a robustnost. Eleganci přináší harmonické proporce a propracovaný styl. Robustnost zajišťuje šířka a funkční a estetické atributy, které utvářejí identitu SUV.

Pro design vozu Citroën C-XR Concept jsou charakteristické tyto rysy:

> Široká chromovaná maska chladiče se stylizovanými šípy protáhlými až ke světlometům pro výraznější charakter,

> Denní světla s LED diodami podtrhující světelný podpis vozu při pohledu zepředu pro větší upoutání pozornosti,

> Přední světla se zabudovaným dvojím modulem a směrovými světly pro podtržení jeho technologického charakteru,

> Boční podpis ve tvaru písmene C vizuálně spojující střešní tyče s chromovanou lištou linie bočních oken pro zdůraznění jeho prostornosti,

> Zadní světla s 3D efektem společně s dvojitou chromovanou koncovkou výfuku pro zdynamizování objemu zadní části vozu.

Identitu ochranného a robustního SUV potvrzují specifické stylové prvky:

> Vysoká světlá výška a velká sedmnáctipalcová kola s celoročními pneumatikami „All Seasons“ pro pohodlnou a bezpečnou jízdu za všech podmínek,

> Přední a zadní zástěrky a kryty podběhů kol pro spojení stylu a ochrany karoserie,

> Červené boční ozdobné lišty a červená zpětná zrcátka pro připomenutí jeho dynamických kvalit a „outdoorového“ charakteru.

Citroën C-XR Concept nabízí rovněž elegantní tvar s následujícími vlastnostmi:

> Ideální poměr šířka/výška (179 cm x 156 cm) pro vyvážené proporce,

> Kratší délka 426 cm pro větší mrštnost při manévrování,

> Největší rozvor ve své kategorii (265 cm), který mu přináší výjimečnou prostornost, především na zadních sedadlech.

Citroën představil v Pekingu Citroën C-XR Concept

POHODLÍ ZA VŠECH OKOLNOSTÍ, KNOW-HOW ZNAČKY CITROËN

Citroën C-XR svým technologickým a smyslovým přístupem ke komfortu ukazuje, jak dokáže know-how značky CITROËN zajistit řidiči a posádce nedostižný pocit bezpečnosti a pohody.

Zaprvé jde o vizuální komfort řidiče, který má díky přirozené poloze při řízení vzešlé ze světa sedanů a vyššímu sedáku volný výhled na celou silnici.

Dále jde o jízdní komfort díky nastavení nápravového systému, jež je výsledkem know-how značky CITROËN a řidiči poskytuje pocit dokonalé kontroly nad řízením a přitom stírá veškeré nerovnosti vozovky.

Velký rozvor – nejdelší v tomto segmentu – přináší komfort a pocit pohody celé posádce, neboť zajišťuje velkou prostornost na předních i zadních sedadlech.

A konečně jde o smyslový komfort díky velkému prosklenému panoramatickému střešnímu oknu, které umožňuje, že je celý interiér zaplavován měkkým tlumeným světlem.

TECHNOLOGICKÉ PRVKY PRO VĚTŠÍ ÚČINNOST

Citroën C-XR Concept je vybaven těmi nejvýkonnějšími technologiemi pro větší pohyblivost a nižší ekologickou stopu.

Je vybaven technologií „Grip Control“, která ve spojení s univerzálními pneumatikami „All Seasons“ dokáže řídit přilnavost jednotlivých kol podle konkrétní situace a zajistit tak optimální pohyblivost v jakémkoliv terénu bez nutnosti pohonu všech 4 kol, který zvyšuje spotřebu a emise CO2.

Citroën C-XR Concept využívá nejmodernější technologie a specifické koncepční prvky pro snížení spotřeby paliva a emisí CO2:

> Hnací jednotku tvoří benzínový motor THP 160 se systémem Stop&Start a automatickou převodovkou poslední generace, pro co nejlepší spojení komfortu a potěšení z jízdy při současném snížení spotřeby,

> Designéři vozu Citroën C-XR Concept se soustředili především na snížení jeho hmotnosti, které se projevuje vynikající dynamikou na to, že jde o vůz SUV, a významným snížením spotřeby paliva a emisí CO2.

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Citroën představil v Pekingu Citroën C-XR Concept


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.