Přeposlat Zákonné pojištění vozidel mnoho řidičů podceňuje

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Zákonné pojištění vozidel mnoho řidičů podceňuje

07.03.2014 | PR článek | Legislativa | Komentářů: 2 |

Seznamte se s cenovou segmentací povinného ručení!

Zákonné pojištění vozidel mnoho řidičů podceňuje

Ačkoliv je zákonné pojištění vozidel velmi důležité, velké množství řidičů si myslí, že právě pro ně je úplně k ničemu. Nejčastěji se jedná o takové řidiče, kteří jezdí skutečně velmi dobře a za celý svůj život neměli dopravní nehodu. Oni potom placení povinného ručení považují za vyhazování peněz. Ačkoliv se to tak může na první pohled zdát, nikdo nemůže vědět, že právě oni nemohou někdy v budoucnu nehodu způsobit. A pokud se tak stane, budou nesmírně rádi, že povinnost mít zákonné pojištění vozidel uzavřeno existuje a oni ho díky tomu mají. Většina nehod s sebou totiž nese i mnoho škod, ať už na jejich, tak na vozidle poškozeného, který nehodu nezpůsobil. Ten si samozřejmě bude nárokovat proplacení veškerých oprav. To vyžaduje nikoliv na konkrétní osobě viníka, ale na pojišťovně, u které je viník pojištěn. Díky povinnému ručení tedy nemusí nikdo z nás platit škodu ze svého, pokud dojde k tomu, že způsobí nehodu.

S povinností mít toto pojištění uzavřeno souvisí i jeho cena. Ta se odvíjí nejenom od našich najezděných let bez nehody, ale také od toho, v jakém kraji bydlíme. Toto členění má svůj konkrétní název.

Segmentace

Jedná se o členění podle mnoha kritérií, z nichž hlavní roli hraje věk a bydliště řidiče. Podle toho se určuje i výsledná cena povinného ručení. Ačkoliv pro některé řidiče může být segmentace nespravedlivá, jedná se o výsledek dlouhodobých statistik. Pokud tedy bydlíte v oblasti, kde řidiči způsobují nehody více než je obvyklé, automaticky vás čeká vyšší cena a to i přesto, že vy patříte mezi skutečně slušného a dobrého řidiče. Bohužel jedinec či několik lidí statistiku nijak neovlivní, a pokud je skutečně většina řidičů z daného kraje neslušných, jsou vyšší cenou dotčeni i ti slušní. Stejně tak tomu je i v případě věku, kdy jsou mladí řidiči ve větší rizikové skupině.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Zákonné pojištění vozidel mnoho řidičů podceňuje


počet příspěvků: 2

Petra Fialová

28.03.2014 v 11:55

Zákonné pojištění doporučuji sjednat přes inpojisteni.cz - max.spokojenost :)

Odpovědět

KamSsa1 .

12.12.2019 v 18:36

Tak to já jej rozhodně nepodceňuji. Nedávno jsem si koupil nové auto a první věc, kterou jsem udělal bylo sjednání povinného ručení přes https://www.top-pojisteni.cz/povinne-ruceni Někde jsem totiž četl, že za to že jej nemáte hrozí pokuta a tu já rozhodně nechci.

Odpovědět

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.