Přeposlat Pozor na zdražování povinného ručení

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Pozor na zdražování povinného ručení

21.02.2014 | PR článek | Legislativa | Komentářů: 3 |

Každý motorista užívající registrované vozidlo na území České republiky spadá pod zákonný systém ohledně povinného ručení. Už jen z principu, že je něco povinné a navíc se za to musí platit mnohdy nemalý peníz, vzniká vůči tomuto produktu mírná averze. Ve své podstatě jde o velice efektivní nástroj, který dohlíží na bezproblémový chod a udržení dopravního systému.

Pozor na zdražování povinného ručení

Povinné ručení slouží především jako prvek vyplácející náhradu škod při nehodě. Každá nehoda má svého určitého viníka a z jeho pojistky se celá událost vyplácí. Vedle povinného ručení se nachází ještě havarijní pojištění, jehož výhody jsou rovněž nepostradatelné.

Povinné ručení plus havarijní pojištění

Povinné ručení je důležité k zajištění ochrany v silničním provozu. Tento produkt nedokáže nikterak minimalizovat narůstající počet nehod, ale vyplácí účastníkům nehody určitou část škodného nazpět. Ve velké míře se však setkáváme se situací, kdy si i samotní řidiči neúmyslně zaměňují funkci povinného ručení a havarijního pojištění.

Tyto dva segmenty jsou rozdílné ve svých výhodách a poskytované ochraně. Havarijní pojištění vám poskytne bezpečí v souvislosti s poškozením svého vozu vlastní nedbalostí. Rovněž vás chrání před odcizením vozidla, vandalismem, živelnou pohromou nebo zvěří.

Plánované zdražování povinného ručení

Rok 2014 sebou přináší nemilou událost v podobě zdražování pojištění vozidel zhruba o 7% až 20%. Jde tedy o choulostivou finanční částku, která se ve svém konečném důsledku dotkne všech řidičů na českých silnicích. Za zdražováním dle pojišťoven stojí změna v zákonech, jež ukládá povinnost navýšit vyplácení odškodného za způsobené škody.

Rovněž se zde objevuje povinnost odevzdat 3% z vybraného pojištění do Fondu zábran škod a to není všechno. Nadále se zde objeví poplatek směřující za výkon práce hasičům.

Za zdražení může změna zákona

  • Pojišťovny musí vyplácet příspěvek za práci hasičům.
  • 3% z vybraného pojištění poputuje do Fondu zábran škod.
  • Pojišťovny budou muset vyplácet

 

Jak ušetřit

Nepropadejte panice, existuje hned několik možností, jak i v takové situaci ušetřit a neplatit zbytečné peníze navíc. Jedna z možností se skrývá v aplikaci povinné ručení porovnání, která vám usnadní cestu k té nejlepší nabídce na českém trhu. Porovnání nabídek pojišťoven na povinného ručení je skvělým nástrojem fungujícím na principu vyhledávače všech předních pojišťoven figurujícím na našem tuzemském trhu.

Vše funguje velmi jednoduše. Stačí zadat jen několik málo základních údajů o vozidle a během několika málo okamžiků získáte online výběr těch nejzajímavějších nabídek. Porovnání cen povinného ručení šetří tak nejen čas, ale i nemalé finanční náklady rodinného rozpočtu.

Jak mohu ušetřit ještě více

Porovnat povinné ručení si můžete kdykoliv a to z pohodlí domácího prostředí. Jde o skvělý tip, jak ušetřit peníze za sjednání pojištění vozidla. Nejde však o způsob poslední. Pro všechny vzorné řidiče máme dobrou zprávu.

Zdražování se bude poohlížet i na vaší dočasnou beznehodovost. Klienti, kteří mají u pojišťovny vyšší benefit se zdražení nemusí tolik obávat a spíše se bude držet ve spodní hranici. Slevový bonus za nehodovost je přenosný mezi jednotlivými produkty a dokonce i osobami.

Porovnávač povinného ručení vám zajistí nízkou cenu

Ať už patříte do kategorie vzorných řidičů nebo ne, vždy se odvolejte na porovnávač povinného ručení, jen tak si můžete být jisti nejvýhodnější nabídkou pro váš vůz. Za ušetřené peníze si následně můžete zakoupit jednu z doplňkových služeb k povinnému ručení.

  • Pojištění skel - oblíbený produkt zajišťující náhradu škody za rozbité skla kromě střešního okna.
  • Pojištění odcizení vozidla - výborný doplněk pro starší typ vozidel bez sjednaného havarijního pojištění.
  • Pojištění zavazadel - vhodné pro motoristy s vyšší frekvencí přepravovaných zavazadel. Pojištění se vztahuje i na střešní box.
  • Náhradní vozidlo - pro všechny zájemce o náhradní vůz v případě, že se váš porouchá.

 

Zdroj: BezvaPojištění.cz

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Pozor na zdražování povinného ručení


počet příspěvků: 3

Karel

26.06.2015 v 13:37

My tomu moc nerozumíme a tak si necháme s povinným ručením a havarijním pojištěním poradit na [url=http://www.srovnator.cz/havarijni-pojisteni/]této stránce[/url] a jsme spokojení http://www.srovnator.cz/havarijni-pojisteni/

Odpovědět

xaVY

11.05.2019 v 21:18

Taky na mě pojíšťovna zkoušela, že mi povinné ručení zdraží. Zkusil jsem tedy zdat údaje mého automobilu do srovnávače https://www.insiacare.cz/nejlevnejsi-povinne-ruceni-nejkvalitnejsi/ , a když jsem zjistil, jak výhodné některé nabídky jsou, okamžitě jsem pojišťovnu změnil.

Odpovědět

KamSsa1 .

12.12.2019 v 18:38

Také mi pojišťovna letos povinné ručení zdražila, ale nenechal jsem si to líbit. Okamžitě jsem jej zrušil a přes https://www.top-pojisteni.cz/povinne-ruceni jsem si našel mnohem výhodnější povinné ručení, které je téměř o dvacet procent levnější.

Odpovědět

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.