Přeposlat Sportovní a přepravní příslušenství na auta: rozhoduje kvalita

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sportovní a přepravní příslušenství na auta: rozhoduje kvalita

20.02.2014 | PR článek | Příslušenství | Komentářů: 0 |

Osobní auto může být pro mnohé pouze základem, na němž stavějí, dále ho rozšiřují, aby ho bylo možno využívat přesně podle individuálních potřeb. Není to nic složitého. Současný trh nabízí množství doplňkového příslušenství za účelem rozšíření užitné plochy auta. Především se pak jedná o nosiče na střechu nebo na tažné zařízení. Při výběru tohoto příslušenství je ovšem třeba dbát zvýšenou pozornost především na celkové zpracování a použité materiály. Ne všechny nosiče jsou kvalitou srovnatelné. Přitom právě kvalita je u tohoto zboží velice důležitá. Může totiž přímo ovlivnit bezpečnost provozu.

Sportovní a přepravní příslušenství na auta: rozhoduje kvalita

Veškeré předměty, které jsou převáženy vně auta, musejí být dostatečně upevněny, aby nemohlo dojít k jejich uvolnění a pádu z auta. Platí to o veškerých nosičích, ale především nosičích kol na střechu, na které působí během jízdy největší odporová síla. Kola jsou na střeše umístěna nastojato v relativně malém stojanu, takže jsou vystavena velkému zatížení.

Dejte přednost kvalitě: Thule

Na trhu je k dostání velké množství nosičů a dalšího příslušenství od celé řady výrobců. Kvalita se ovšem liší. Dobrým vodítkem jsou výsledky zátěžových testů, které se dají na internetu dohledat. V testech je hodnoceno celé spektrum faktorů, testovány jsou výdrže nosičů při různých krizových situacích, jako jsou prudké zatáčky nebo intenzivní brzdění. Ať budete cílit na kterýkoli nosič nebo jiné příslušenství, společným jmenovatelem na horních příčkách bude švédská značka Thule.

Tento výrobce patří mezi špičku ve vybavení pro osobní i nákladní auta. Především jeho střešní boxy Thule se těší velké oblibě. Mají natolik kvalitní zpracování, že ani zátěžové testy v podobě silného deště, bočního deště a větru neprokázaly žádné netěsnosti. Do některých méně kvalitních střešních boxů může zatékat, takže pozor při výběru. Stejně tak u nosičů lyží Thule si řidiči chválí jejich konstrukci, snadnou manipulaci a odolnost.

 

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Sportovní a přepravní příslušenství na auta: rozhoduje kvalita


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.