Přeposlat Kam s ním? Technické řešení převozu kol autem.

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Kam s ním? Technické řešení převozu kol autem.

31.07.2013 | PR článek | Tipy, triky, rady | Komentářů: 0 |

Léto je doba, která láká k tomu, aby člověk vyrazil i s rodinou nebo přáteli na aktivní dovolenou, kterou lze strávit třeba cyklistikou. Ta se u nás stále více rozmáchá a tak není divu, že aktivně strávený čas na kole je pro mnoho lidí velmi příjemnou představou tuzemské dovolené. Jestliže se také chcete vydat poznávat krásy naší krajiny ze sedla kola, chce to správné logistické řešení – držáky na auto.

Kam s ním? Technické řešení převozu kol autem.

Auto má dnes už téměř každá rodina, takže s dopravou osob není problém. Ten ale může nastat, když zjistíte, že čtyři kola pro čtyři lidi do auta jen tak improvizovaně nedáte. K tomu jsou dnes ale určeny nosiče kol, které mohou být řešeny na několik způsobů.

Střecha, kufr, nebo tažné?

Najít to správné řešení pro vaše auto by neměl být problém. Existují tři hlavní způsoby umístění kol na osobní auto. Tím prvním jsou střešní nosiče, na které se uchytí speciální držáky kol – do těch se pak kola nastojato upevní a je možno vyrazit. Pokud máte střešní nosič, nemělo by být co řešit. Výhodou pak je, že se kdykoli dostanete do kufru – což další způsoby uchycení kol mohou trochu ztěžovat. Na druhou stranu může být pro některé jedince nižšího vzrůstu problematické kola na střechu umístit a následně sundat dolů. Je také potřeba počítat se zvýšenou spotřebou paliva, když kola na střeše budou klást větší odpor vzduchu. Zvýší se také celková výška vozidla, je tedy potřeba jízdu tomuto faktu přizpůsobit.

Kam s ním? Technické řešení převozu kol autem.

Další dvě varianty pak počítají s koly za zadní částí auta. Jednak je možné využít tažného zařízení. Na něj se připevňují opět speciální nosiče kol. Bývá ale při montáži obvykle potřeba přepojit zadní světla, která nosič zastíní na náhradní světla na nosiči a současně předělat poznávací značku. Za zadní částí auta ale kola nezpůsobují tak velký odpor vzduchu, takže spotřeba nestoupne o tolik.

Kam s ním? Technické řešení převozu kol autem.

Poslední možností jsou nosiče na zadní dveře, které se celkem jednoduše zaháknou za okraje pátých dveří, je tak možné se dostat do kufru (víko kufru se zvedá i s koly) a není třeba předělávat ani zadní světla ani značku, protože kola i nosič jsou výše a nezastiňují je.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Kam s ním? Technické řešení převozu kol autem.


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.