Přeposlat Mercedes Ener-G-Force: třída G budoucnosti?

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Mercedes Ener-G-Force: třída G budoucnosti?

21.11.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Mercedes se bude účastnit soutěže Los Angeles Design Challenge 2012 a pro tento účel vytvořil velmi zajímavý koncept s označením Ener-G-Force. Díváme se na novou třídu G budoucnosti?

Mercedes Ener-G-Force: třída G budoucnosti?

Zadání soutěže znělo navrhnout futuristický policejní automobil, který by zapadl do roku 2025, a to jak designem, tak technologiemi. Mercedes navrhl docela divokou verzi v policejních barvách a také civilnější model, který můžete vidět na okolních obrázcích. Hned po odhalení fotografií se začalo mluvit o možné budoucí třídě G, protože z té současné si koncept Ener-G-Force vypůjčil docela dost znaků. Co se týče již zmíněné třídy G, tak ta patří mezi kulty současnosti a jedná se o jeden z posledních opravdu drsných offroadů. Měřit se s ním může snad jenom neméně slavný Land Rover Defender, ostatní kolegové ze světa offroadů nemají sebemenší šanci, a to ani v terénu, ani v postavení mezi ostatními automobily. Design tohoto konceptu je opravdu hodně divoký a je vidět, že v Mercedesu se umí také pořádně odvázat. Přední části vozu dominuje obrovská maska chladiče, která je doplněna malými světlomety s LEDkami a opravdu robustním, výhružně vyhlížejícím nárazníkem.

Mercedes Ener-G-Force: třída G budoucnosti?Mercedes Ener-G-Force: třída G budoucnosti?

Na zadní části si můžeme všimnout rozměrného nárazníku, úzkých světel a vysoko položené hrany zavazadelníku. Další zajímavý prvek jsou velké blatníky, ve kterých jsou umístěna kola o průměru 20 palců s masivními pneumatikami do terénu. Celý vůz kombinuje šedou barvu se žlutými kontrastními doplňky a nutno podotknout, že mu to opravdu sluší. Zajímavostí je střecha vozu, na které se nachází speciální zásobník na vodu a světla, která dají vzpomenout na vozy značky Hummer. Jak jsme se již zmínili, tento koncept si vypůjčil několik designových prvků z klasické řady G, a to konkrétně pozici předních blinkrů, které jsou umístěny na kapotě, celkový profil karoserie a také trojici oken na obou stranách vozu. Klasické Géčko má na zadních dveřích umístěnou rezervu, koncept Ener-G-Force zde bude mít odnímatelnou bednu s nářadím. Stejně futuristický jako vzhled je také technika, kterou Mercedes pro tento koncept vymyslel.

Mercedes Ener-G-Force: třída G budoucnosti?Mercedes Ener-G-Force: třída G budoucnosti?

Vůz disponuje pohonem všech kol a každé bude pohánět samostatný elektromotor. Těm budou dodávat energii vodíkové články, které ji zase budou získávat ze zásobníku, nebo chcete-li sběrače, na střeše automobilu. Ten mění vodu na energii a skladuje ji v bateriích, které jsou zakomponovány v bočních prazích vozu. Celá tato technologie se jmenuje Hydro-Tech Converter a Mercedes se zmiňuje o dojezdu okolo 800 km. Je to samozřejmě technologie budoucnosti, která v současnosti neexistuje, nicméně nápad je to velmi zajímavý a do roku 2025, kam má tento koncept zapadnout, bychom se mohli něčeho podobného klidně dočkat. Pojízdná verze tohoto konceptu tak bude poháněna pravděpodobně nějakým typem dnes dostupného hybridního pohonu. Specialitou konceptu je také topografický skener, který monitoruje okolí vozu v rozsahu 360 stupňů a podle terénu nastaví podvozek a pohon všech kol. Jsme opravdu zvědaví, jak tento zajímavý koncept na soutěži Los Angeles Design Challenge uspěje.

Mercedes Ener-G-Force: třída G budoucnosti?Mercedes Ener-G-Force: třída G budoucnosti?

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Mercedes Ener-G-Force: třída G budoucnosti?


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.