Přeposlat MICHELIN: Odborník na bezpečnost v zimě

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

MICHELIN: Odborník na bezpečnost v zimě

17.10.2012 | Michelin | Tiskové zprávy | Komentářů: 0 |

Michelin premiérově představuje MICHELIN Pilot Alpin a MICHELIN Latitude Alpin, dvě nové zimní pneumatiky pro vysoce výkonnostní automobily a sportovní užitková vozidla (SUV). Tyto pneumatiky, které dorazí na evropský trh s pneumatikami pro náhradní použití na jaře 2012, mají jedinečné výsledky v oblasti bezpečnosti, mobility a dlouhé životnosti.

MICHELIN: Odborník na bezpečnost v zimě

Pro dosažení takto vyváženého výkonu a použití těch nejvhodnějších technologií  prováděl Michelin předběžné studie a vyzval více než 4 000 motoristů z Německa, Francie, Ruska, Švédska a Kanady, aby popsali své zimní zkušenosti spojené s jízdou. Díky tomu bylo možné zadokumentovat a zanalyzovat téměř 12 000 situací, při kterých došlo ke ztrátě kontroly nad vozidlem. Podařilo se tak obsáhnout téměř všechny jízdní podmínky, včetně silnic, které:

 • Byly pokryté čerstvým, prachovým sněhem.
 • Byly pokryté tvrdým, kompaktním sněhem.
 • Byly pokryté lesknoucím se zledovatělým sněhem, které rozmrzl a poté zase zmrzl.
 • Byly pokryté tajícím rozbředlým sněhem.
 • Byly částečně pokryté sněhem. Na místě, kudy projela kola, je možné vidět povrch silnice.

 

Společný  závazek podporovat bezpečnost

Bezpečnost v zimě: pro motoristy nezbytnost
Tyto studie, které byly prováděny přímo s motoristy, odhalily velmi důležitý bod – priority řidičů sportovních užitných vozidel a vysoce výkonnostních vozidel se mění v závislosti na ročním období. V létě je pro ně zásadní požitek z jízdy, který jim umožní vytvořit si emoční vztah k vlastními vozidlu. V zimě  představuje jejich hlavní obavu bezpečnost a požitek z jízdy se přesouvá na nižší stupeň. Někteří motoristé si dokonce ani nedokáží představit, že by mohli mít potěšení z jízdy v zimě. Chtějí být schopni zabrzdit, zastavit a zatočit aniž by museli mít obavy. Požadují mobilitu, která zejména u řidičů sportovních užitkových vozidel znamená, že jsou schopni rozjet se do kopce. V podstatě chtějí mít nad svým vozidlem kontrolu, což znamená být schopni  jezdit na jakékoliv silnici či povrchu.

Bezpečnost v zimě: trvale v centru zájmu výrobců vozidel
Výrobci automobilů v tomto bodě nikdy nedělají kompromis a bezpečnost se stala jednou z jejich zásadních hodnot. Význam, který v tomto případě přikládají pneumatikám – a zejména pneumatikám Michelin – je součástí závazku. Michael Haupt, manažer vývoje pneumatik ve firmě Porsche, popisuje své obavy následujícím způsobem: “U našich zimních pneumatik jsme se soustředili na bezpečnost, stabilitu a brzdnou dráhu bez ohledu na to, zda jsou silnice mokré, zledovatělé nebo pokryté sněhem.

Bezpečnost v zimě:  doslova příkaz pro závodní jezdce
Pro Skupinu Michelin jsou motoristické sporty součástí procesu výzkumu a vývoje. Zatímco Skupina přiděluje svému Technologickému centru roční rozpočet více než 550 milionů EUR, využívá také motosport jako svou laboratoř ve skutečném světě, která slouží k ověření nových technologií v nejnáročnějších podmínkách.  A co vyžadují řidiči? Stručně řečeno, potřebují pneumatiky, které maximálně přiléhají, jsou co nejuniverzálnější a pevné.

Rallye Monte Carlo, jedna z částí Mistrovství světa Rallye, dokonale ilustruje různé zimní jízdní podmínky, se kterými se závodní jezdci mohou setkat v rámci jednoho závodu. Součástí závodního okruhu je jak studený a suchý asfalt, tak cesty, které jsou mokré, pokryté sněhem nebo ledem. V rok 2012 Michelin vyvinul novou pneumatiku, která nabízí optimální přilnavost v jakýchkoliv jízdních podmínkách a zvyšuje tak bezpečnost  a zlepšuje jízdní vlastnosti.

Dokonce i osminásobný vítěz Mistrovství světa Rallye přes svůj talent potřebuje vysoko výkonnostní pneumatiky. Jak říká Sébastien Loeb: “ Na sněhu musí mít dokonce i mistr světa ty správné pneumatiky.”

Podle Dava Wilcocka a Davida Lapworthe, Team Principal a technického ředitele MINI World Rally Team řidiči potřebují pneumatiku, která jim umožní závodit s důvěrou a dostat vůz až na samou hranici přilnavosti k povvrchu, nikdy však ale za ni.

Na tom se všichni, kteří používají zimní pneumatiky, shodnou.  Ať se již jedná o řidiče silných sportovních užitkových vozidel, výrobce automobilů, závodní jezdce či manažery týmů, všichni hledají pneumatiky, které jsou bezpečné, což znamená, že přiléhají k povrchu.

Nové pneumatiky MICHELIN Pilot Alpin a MICHELIN Latitude Alpin pro vysoko výkonnostní vozidla plně uspokojí právě tento významný požadavek bezpečnosti. Jdou však ještě dále, nabízí mimořádnou mobilitu a kontrolu nad vozidlem i výjimečně vysoký počet kilometrů, které je možné na pneumatice najet.  Nabízejí tak ve všech směrech vyvážené vlastnosti.

MICHELIN: Odborník na bezpečnost v zimě

Věděli jste, že..?
MICHELIN Pilot Alpin a MICHELIN Latitude Alpin, dvě hlavní složky na měnícím se trhu

Trhy s pneumatikami se rychle mění díky stále větší potřebě bezpečnosti a mobility, novým nařízením, evidenci vozových parků, modernizaci technologie pneumatik a širšímu přístupu k technickým datům o pneumatikách. Zimní pneumatiky jsou proto ještě důležitější í než kdy před tím. Nové pneumatiky MICHELIN Pilot Alpin a MICHELIN Latitude Alpin jsou odpovědí na nová očekávání.

 

Rychle rostoucí evropský trh se zimními pneumatikami

 • Za tři roky se evropský trh s pneumatikami rozrostl o 10%, z 259 milionů kusů prodaných v roce 2009 na 286 milionů  v roce 2011.
 • Za stejné období zaznamenal trh se zimními pneumatikami nárůst o 50%.
 • V roce 2011 se Evropě prodalo celkem 100 milionů zimních pneumatik.
 • V roce 2011 byla jedna ze tří prodaných pneumatik zimní.
 • Segment zimních pneumatik jako originální výbavy si vedl ještě lépe – v Evropě se prodalo 9 milionů pneumatik pro premium modely a sportovní užitné vozy.
 • Za tři roky zaznamenal tento segment nárůst o 82%.

 

V roce 2012 budou zimní pneumatiky povinné v 11 evropských zemích

 • Po Finsku, Norsku, Švédsku, České republice, Lotyšsku, Slovinsku, Estonsku a Litvě v prosinci 2010 uzákonilo povinné zimní pneumatiky také Německo..
 • Zimní pneumatiky budou povinné od začátku roku 2012 také v Lucembursku a Rumunsku.
 • V zemích, kde v zimě panují v zimě drsné povětrnostní podmínky, rostou prodeje nových vozidel – v Německu o 8,8%, o 8,4% ve Švýcarsku a o 8% v Rakousku.

 

Bezpečnost je povinností pro všechny motoristy

 • V zimě i v létě vyžaduje 70%* všech motoristů od svých příštích vozidel maximální bezpečnost v každé situaci.
 • 92% evropských řidičů říká, že pneumatiky hrají v rámci bezpečnosti jejich vozu aktivní roli.
 • 69% motoristů říká, že si vybírají prémiové značky pneumatik. Toto číslo v posledních pěti letech neustále roste.
 • Více než 50% spotřebitelů si získává před nákupem pneumatik informace na internetu.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku MICHELIN: Odborník na bezpečnost v zimě


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.