Přeposlat Ohlédnutí za 10. Svatováclavskou jízdou

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Ohlédnutí za 10. Svatováclavskou jízdou

12.10.2012 | www.skodahome.cz | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Na jubilejní desátou Svatováclavskou jízdu veteránů přijelo do Mladé Boleslavi na 150 účastníků, kteří se sjížděli již od brzkých ranních hodin.

Ohlédnutí za 10. Svatováclavskou jízdou

Svatý Václav

Svatý Václav se narodil v r. 907 jako syn českého knížete Vratislava a jeho manželky Drahomíry. Jako kníže po porážce saským králem Jindřichem Ptáčníkem dokázal zachovat suverenitu českého státu a založil chrám sv. Víta, hlavní kostel knížectví. Byl zavražděn ve (Staré) Boleslavi v sídle svého bratra Boleslava, který díky tomu převzal vládu. Po smrti začal být Václav uctíván jako svatý pro svou zbožnost a posmrtné zázraky. Později se stal symbolem českého státu, např. v Kodexu vyšehradském, na mincích nebo na Myslbekově pomníku.

Ohlédnutí za 10. Svatováclavskou jízdou

Svatováclavská jízda

V Mladé Boleslavi se konala již desátá jubilejní Svatováclavská jízda veteránů, které se zúčastnilo na 150 automobilů a motocyklů. Samotní účastníci jízdy se již v brzkých ranních hodinách sjížděli na Staroměstské náměstí (Mladá Boleslav), kde byl připraven malý program (ukázková jízda na velocipedech, mažoretky) a v půl desáté se vydala kolona veteránů na spanilou jízdu městem.

Ohlédnutí za 10. Svatováclavskou jízdou

Ohlédnutí za 10. Svatováclavskou jízdou

Městský stadion

Historické motocykly a automobily absolvovaly dva okruhy po Mladé Boleslavi, aby svoji jízdu zakončily na městském stadionu. Cestou veterány obdivovaly stovky lidí a další obdivovatelé přišli do prostor městského stadionu, kde zblízka obdivovali již zaparkované historické stroje.

Ohlédnutí za 10. Svatováclavskou jízdou

Škoda Auto

Svojí troškou do mlýna přispěla i automobilka s okřídleným šípem ve znaku. Ta přivezla několik nádherných kousků ze svého muzea a absolvovala s nimi Svatováclavskou jízdu. Ostatně značka Škoda měla v 10. Svatováclavské jízdě největší zastoupení a nechyběli ani zástupci SKODAHOME.

Ohlédnutí za 10. Svatováclavskou jízdou

Autor: Libor Olič (Olin) SKODAHOME.cz

Velká fotogalerie z 10. Svatováclavské jízdy zde.

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Ohlédnutí za 10. Svatováclavskou jízdou


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.