Přeposlat SEAT představuje zcela nový Leon

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

SEAT představuje zcela nový Leon

27.09.2012 | Tisková zpráva | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

• Kultovní design v kombinaci s pokrokovou technikou zvyšuje laťku v segmentu Leonu • Zahájení prodeje před koncem roku 2012 • Uvedení nového loga SEAT společně s novým Leonem otvírá novou kapitolu v historii španělské značky

SEAT představuje zcela nový Leon

Praha, 26/09/2012 – James Muir, prezident společnosti SEAT S.A., poprvé odhalil zcela nový SEAT Leon na galavečeru, který koncern Volkswagen uspořádal pro zástupce médií v předvečer Pařížského autosalonu. Muir prohlásil, že „nový Leon nevyžaduje od zákazníka žádné kompromisy.“

Na koncernovém galavečeru bylo prezidentem společnosti SEAT představeno nové logo, jehož uvedení se časově shoduje s představením nového Leonu. „Nový Leon bude prvním vozem SEAT s naším novým firemním logem. Nové logo SEAT odráží naše úsilí o čistý, precizní design a jedinečnou úroveň techniky,“ vysvětlil Muir.

SEAT představuje zcela nový Leon

Zcela nový Leon míří do velmi konkurenčního evropského segmentu hatchbacků nižší střední třídy jako první sériově vyráběný vůz s novým designérským stylem značky SEAT, který měl předpremiéru na koncepčních vozech IBE, IBX a IBL. Nový Leon bude mít ve své výbavě celou řadu inovativních technologií z oblasti bezpečnosti a konektivity. Bude také prvním vozem ve svém segmentu, který nabídne světlomety LED pro všechny osvětlovací funkce. Interiér se vyznačuje orientací na řidiče a zaujme nejvyšší úrovní řemeslného zpracování i nejmodernějšími materiály s povrchem měkkým na dotek.

Nový Leon je postaven na nové platformě MQB koncernu Volkswagen, je o 90 kg lehčí, a přestože je o 52 mm kratší než předchůdce, nabízí větší vnitřní prostor. K dispozici je paleta šesti zážehových a čtyř vznětových motorů, z nichž si každý zákazník vybere nejvhodnější jednotku podle vlastních preferencí. Nový Leon bude vybaven systémem start/stop a s nejúspornějším motorem se může pochlubit emisemi CO2 pouhých 99 g/km, což je u vozu této třídy pozoruhodně nízká hodnota.

SEAT představuje zcela nový Leon

Novinka je třetí generací modelové řady Leon a svou nižší hmotností a delším rozvorem hodlá navázat na skvělé postavení obou předchůdců, kteří si získali pověst automobilů nabízejících podmanivé jízdní vlastnosti s výbornou zpětnou vazbou pro řidiče. Nový Leon se bude stejně jako předchozí generace vyrábět ve španělském závodě SEAT v Martorellu nedaleko Barcelony. Od představení první generace v roce 1999 bylo dosud prodáno celkem 1,2 milionu vozů Leon. Prodej nového Leonu bude zahájen koncem listopadu, nejprve v Německu, Rakousku a Švýcarsku.

James Muir také potvrdil, že se z nového Leonu stane rozvětvená rodina s různými karosářskými variantami. „Modelová řada Leon bude úplně poprvé rozšířena o třídveřovou verzi a kombi. Nové varianty zvýší atraktivitu Leonu a umožní mu v rámci segmentu oslovit širší skupiny zákazníků,“ vysvětlil Muir.

Nový Leon přichází do nabídky značky SEAT v období, kdy španělská automobilka uvádí na trh nejvíc nových produktů ve své historii. V rámci produktové ofenzivy byl již představen nový městský vůz Mii, dále výrazně modernizovaná Ibiza a nedávno také pětidveřový sedan Toledo.

SEAT představuje zcela nový Leon

Přestože již samotná modernizace nabídky představuje dostatečný impulz pro zvyšování prodeje, James Muir zdůraznil, že budoucí úspěch značky SEAT bude postaven také na expanzi na nové trhy. K tomu poznamenal: „Ve spojení s naší strategií tržní expanze, v jejímž rámci vstoupila značka SEAT začátkem letošního roku na čínský trh, se bude budoucí úspěch značky SEAT opírat o nové produkty nabízené ve více segmentech a na více trzích.“

Tisková konference značky SEAT se uskuteční v prvním tiskovém dni Pařížského autosalonu 2012 v 9:45 h. SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží cca 80 % své výroby do 75 zemí a je vedoucí značkou na španělském trhu. V roce 2011 dosáhl SEAT s celkovým prodejem 350 000 vozidel obchodního obratu ve výši více než 5,0 miliardy eur.

SEAT představuje zcela nový Leon

Skupina SEAT zaměstnává vice než 14 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech v Barceloně - Zona Franca, El Prat de Llobregat a Martorell, kde kromě ostatních modelů vyrábí především velmi úspěšné modelové řady Ibiza a Leon. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod koncernu Volkswagen Group v portugalském městě Pamela, vozy SEAT Mii vyrábí závod ve slovenské Bratislavě a nové Toledo závod v Mladé Boleslavi v České republice.

Španělská nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také výzkumným a vývojovým střediskem, v němž více než 900 inženýrů pracuje na vývoji inovativní automobilové techniky. V souladu s vyhlášenou strategií důsledné ochrany životního prostředí odpovídají veškeré aktivity společnosti SEAT kritériím trvale udržitelného rozvoje, a to se zvláštním zřetelem na snižování emisí CO2, efektivní využívání energií, recyklaci a opakované využívání zdrojů.

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku SEAT představuje zcela nový Leon


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.