Přeposlat TACHLOVICKÝ trojúhelník 2012

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

TACHLOVICKÝ trojúhelník 2012

21.09.2012 | Skodahome.cz | Komentářů: 0 |

Již podruhé jsme se zúčastnili tradičního závodu historických vozidel, Tachlovický trojúhelník. Pořadatelem je spolek Veteran Car Club Tachlovice a letos byl vypsán pro vozy do roku výroby 1960.

TACHLOVICKÝ trojúhelník 2012

Memoriál Jana Horáka

V roce 1959 z iniciativy Jana Horáka, aktivního motocyklového závodníka, a dalších deseti nadšenců motoristického sportu byl v Tachlovicích založen autoklub SVAZARMu se zaměřením na historická vozidla. Dnes se jmenuje Veteran Car Club Tachlovice v AČR a letos pořádal již 36. ročník TACHLOVICKÝ trojúhelník – memoriál Jana Horáka.

TACHLOVICKÝ trojúhelník 2012

XXXVI. ročník TACHLOVICKÝ trojúhelník

Trať dlouhá 5 km vede z Tachlovic přes okraje sousedních obcí Nučice a Dobříč. Každé vozidlo jede tuto trať dvakrát po jednom kole. Řidič si určí průměrnou rychlost, jakou projede, a trať, a ta je mu změřena. Za každou vteřinu rozdílu od stanoveného času je soutěžícímu připsán jeden trestný bod; vítězí ten účastník, který má nejméně těchto bodů.

TACHLOVICKÝ trojúhelník 2012

Sears z roku 1907

Na parkovišti vystavovatelů a soutěžících se také představil nejstarší účastník Sears z roku 1907. Sears pohání vzduchem chlazený dvouválcový motor Boxer o obsahu 1900ccm. Ztrátové mazání zajišťuje mechanické čerpadlo. Převodovka je třecí systém tzv. variátor mechanicky ovládaný: předvolba vpřed 4 rychlosti, 1 rychlost vzad. Plynulý rozjezd systému pomocí přitlačení třecího kotouče. Přenos síly od variátoru je pomocí řetězu na každé kolo; není diferenciál, proto je vybaven každý převod prokluzovou spojkou. Řízení je pomocí příčné páky nahrazující volant.

TACHLOVICKÝ trojúhelník 2012

Škoda Felicia vítězí

Na startu se představilo na osm desítek motocyklů a tři desítky automobilů. Předjezdcem byl vůz Škoda 130 RS v barvách, ve kterých se úspěšně představil v roce 1977 na rally Monte Carlo.  Po něm již následoval start motocyklů.  Když přišly na řadu automobily, jako první odstartovaly dvě Formule 3, z nichž jedna byla osazena motorem značky Škoda. Za nimi již vyjely ostatní vozy a nejlépe se s tratí vypořádal jezdec Bubrle Jaroslav se Škodou Felicia z roku 1960.

TACHLOVICKÝ trojúhelník 2012

SKODAHOME.cz

Na startu 36. ročníku TACHLOVICKÝ trojúhelník se opět objevil zástupce našeho webu SKODAHOME.cz. Olin a jeho Škoda 1000 MBG (rok výroby 1967) dostaly výjimku, a i když byl limit do roku výroby 1960, mohli se postavit na start. Po loňském osmém místě (3 trestné body) to bylo letos o něco horší. První jízda se vydařila a jeden trestný bod dával šance na dobrý výsledek. Bohužel, ve druhém kole Olin nasbíral čtyři trestné body a celkově skončil na slušném desátém místě. Na parkovišti mohli návštěvníci opět obdivovat krásnou Mácovu užovku, která na první pohled upoutá originální patinou.

Autor: Libor Olič (Olin) SKODAHOME.cz

Velká fotogalerieTachlovický trojúhelník 2012 zde.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku TACHLOVICKÝ trojúhelník 2012


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.