Přeposlat SLET eMBeiXu - Mladé Boleslav

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

SLET eMBeiXu - Mladé Boleslav

10.08.2012 | Michal Kačmár, Olin SKODAHOME.cz | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Letošní SLET eMBeiXu se opět vrátil do rodiště vozů s okřídleným šípem ve znaku. Po loňském maďarském Balatonu přivítala embéčka Mladá Boleslav s mezinárodní účastí.

SLET eMBeiXu - Mladé Boleslav

SLET eMBeiXu  2012

Na boleslavském Staroměstském náměstí se objevilo na tři desítky vozů, mezi kterými nechyběla kompletní řada embéček (MB, MBX, MBG), a přijely i další modely Š100, 110, 120 nebo hezká Škoda 1201. Nejvíce účastníků bylo z Čech, ale přijely i zahraniční posádky ze Slovenska, Německa, Dánska a Švédska.

Škoda Sedan 1201

Nejzajímavějším maskotem srazu byl veterán Škoda Sedan 1201, který byl čerstvě renovován a vypadal, jako když sjel právě z výrobní linky. Zároveň dostal čestné startovní číslo 1 a stal se také symbolem pivní etikety „Vratislavský Sedan“. Zároveň se na Boleslavském náměstí v české premiéře představil koncept BT Etape od firmy Benet, jenž měl premiéru na autosalóně v Lipsku.

SLET eMBeiXu - Mladé Boleslav

Český ráj

Celé dopoledne byly vozy vystavené na slunném mladoboleslavském náměstí a půl hodiny po poledni odstartovalo první auto do orientační rally, která posádky romantickou jízdou zavedla do Českého ráje. První část rally byla zakončená na Hoškovickém letišti, kde proběhly i první soutěže. První byl slalom, který se jel na zpátečku a druhý byl sprint na 50 metrů. Zde museli soutěžící svůj stroj dotlačit vlastní silou do cíle. Nejsložitější to měla posádka Sedanu 1201, který váží 1,5 tuny. Další spojovací etapa vedla po okolí zámku Sychrov, kde plnili soutěžící vědomostní test. Otázky směřovaly na novinku - na nejmenší škodovku Citigo. Poslední částí byla jízda směrem na Liberec a vyjížďka na 110 let starý Ještěd.

SLET eMBeiXu - Mladé Boleslav

Nedělní dotlačený SLET

V neděli Slet pokračoval v Automuzeu.cz ve Vratislavicích nad Nisou. Zde si účastníci prohlédli muzeum a pivovar. Opět je čekal sprint na 50 metrů. Ale tentokrát auto tlačili z kopce, museli projet zatáčku a dosáhnout stejného času jako na rovném letišti. Rozdíl časů pak tvořily trestné body. Nejlepší byly manželé Fidlerovi a jejich MBX, kteří dosáhli totožný čas a 0 trestných bodů. Tím všichni soutěžící naplnili podtext srazu „Všichni své stroje dotlačili do cíle SLETueMBeiXu 2012“.

SLET eMBeiXu - Mladé Boleslav

Všichni zvítězili

Čas potřebný na spočítání výsledků soutěžící strávili výletem historickým autobusem Karosa a tramvají dopravního podniku Liberec. Cílem bylo městské muzeum.

SLET eMBeiXu - Mladé Boleslav

Výsledky MBXcup 2012:

Ondra Svoboda – Petr Svoboda č. 16 – CZ  / 28,83trestných bodů

Ilja Marco č.15 – Sweden  /  49,33 trestných bodů

Martin Bičiště  č.5 -  CZ  /  72,73 trestných bodů

Cenu za nejlepší renovaci získalo eMBeiXočíslo 21. Majitel David Puda si odvezl skleněné eMBeiXo, které darovala a připravila firma Glass Novotný.

SLET eMBeiXu - Mladé Boleslav

Text: Michal Kačmár, Olin SKODAHOME.cz

Foto: SKODAHOME.cz

Fotogalerie : http://forum.skodahome.cz/gallery/album/1384-slet-embeixu-2012/

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku SLET eMBeiXu - Mladé Boleslav


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.