Přeposlat MICHELIN ENERGYTM Saver+ a MICHELIN Agilis+: Dvě nové řady pneumatik, které v sobě optimálně kombinují bezpečnost, dlouhou životnost a úsporu paliva

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

MICHELIN ENERGYTM Saver+ a MICHELIN Agilis+: Dvě nové řady pneumatik, které v sobě optimálně kombinují bezpečnost, dlouhou životnost a úsporu paliva

29.07.2012 | Michelin | Tiskové zprávy | Komentářů: 0 |

Nový MICHELIN ENERGYTM Saver+ pro osobní automobily a nový MICHELIN Agilis+ pro lehká nákladní vozidla se dostávají na evropský trh.

MICHELIN ENERGYTM Saver+ a MICHELIN Agilis+: Dvě nové řady pneumatik, které v sobě optimálně kombinují bezpečnost, dlouhou životnost a úsporu paliva

Rok 2012 je díky tomu, že vstoupí v platnost evropské nařízení týkající se štítkování pneumatik, pro automobilový průmysl velmi významným rokem. Postupné nasazování štítků začalo již od 1.června a štítky na pneumatikách budou povinné od 1.listopadu. Nový systém štítkování představuje chválihodný krok kupředu, a to především díky tomu, že poskytuje zákazníkům přístup k takovým informacím o vlastnostech pneumatik, které byly v minulosti často přehlíženy.

Štítek poskytuje zákazníkům objektivní informace o třech klíčových vlastnostech pneumatiky: přilnavosti za mokra, energetické účinnosti a hladině hluku. Nicméně neposkytuje informace o přilnavosti za sucha nebo kolik je pneumatika schopna najet celkem kilometrů.

Michelin se cítí zavázán nabízet motoristům a uživatelům lehkých nákladních vozů všechny zásadní vlastnosti, které jsou zárukou mimořádného výkonu pneumatik, a to bez ohledu na to, zda se tyto informace objevují na novém štítku. Proto nabízejí pneumatiky MICHELIN:

  • Maximální bezpečnost za jízdy v každém počasí, bez ohledu na to, zda je mokro či sucho
  • Bezpečí při jízdě v zatáčkách či po rovině
  • Nepřekonatelně vysoký počet km, které jsou schopné najet a skvělé vlastnosti, které se nemění po celou dobu životnosti pneumatiky.

 

Strategií Michelinu je nabídnout co nejlepší vlastnosti. Jinými slovy, nejlepší kombinací bezpečnosti, úspor paliv a nepřekonatelného počtu najetých kilometrů. Motorista řídící osobní vůz nebo lehký nákladní vůz nemusí při výběru pneumatiky Michelin přistupovat na žádný kompromis. On či ona dostane kompletní  a zcela harmonizovanou kombinaci vlastností.

A to je to, co Michelin nazývá MICHELIN Total Performance.


200 litrů
Právě toto množství paliva se ušetří každých 45 000 km najetých na nové pneumatice MICHELIN ENERGYTM Saver+ v porovnání s pneumatikou, která odpovídá minimálním požadavkům na minimální úroveň vlastností pneumatiky v souladu s evropským nařízením týkajícím se štítkování pneumatik.

270 litrů
Množství paliva, které se ušetří při najetí každých 60 000 km s novou pneumatikou MICHELIN Agilis+ v porovnání s pneumatikou, které odpovídá požadavkům na minimální úroveň vlastností v souladu s evropským nařízením týkajícím se štítkování.

16 metrů
MICHELIN ENERGYTM Saver+ zkracuje brzdnou vzdálenost na mokrém povrchu o 16 metrů v porovnání s minimálním hodnocením v rámci evropského štítkování pneumatik. To odpovídá téměř délce jednoho kamionu.

Více než 17 metrů
MICHELIN Agilis+ pro lehké nákladní vozy zkracuje brzdnou vzdálenost na mokrém povrchu o více než 17 metrů v porovnání s pneumatikou, které získala minimální hodnocení v rámci evropského systému štítkování.

1 z 5
Jeden z pěti litrů paliva – nebo také jedna z pěti nádrží – připadá na pneumatiky. Proto se Michelin snaží již od roku 1992 zlepšovat energetickou účinnost svých pneumatik.

Č. 1
Jak zjistil průzkum společnosti GFK v roce 2010, bezpečnost pneumatik představuje pro spotřebitele prioritu č. 1 v očekávání toho, co od svých pneumatik požadují. Tento fakt byl potvrzen nejméně v 5 zemích:  ve Francii, Německu, Itálii, Španělsku a Spojeném království.

20 000
Toto číslo představuje počet dopravních nehod, které analyzovala Drážďanská technologická univerzita, která má katedru zabývající se výzkumem a analýzou dopravních nehod. Univerzita provedla detailní analýzu přibližně 20 tisíc dopravních nehod, které se v Evropě staly v průběhu posledních 10 let.  Tyto informace byly mapovány především proto, aby bylo možné rozlišit různé typy dopravních nehod. Díky těmto analýzám vypluly na povrch poměrně působivé statistiky.

Analýzy odhalily že:

  • 7 z 10 dopravních nehod se stane za sucha.
  • 6  z 10 nehod se přihodí ve městě při nízké jízdní rychlosti.
  • 75% dopravních nehod se stane na rovných silnicích.
  • 25% dopravních nehod se stane při zatáčení. Jsou to často ty nejzávažnější typy nehod.
  • 99%  nehod, které se stanou na mokré vozovce, se přihodí ve velmi mělké vodě.

 

15
Toto číslo představuje počet litrů paliva v miliardách, které se od roku 1992 ušetřily díky řadě energeticky účinných pneumatik Michelin, v jejichž čele stojí od svého prvního uvedení na trh před 20 lety produktová řada MICHELIN ENERGY.

39
Snížení emisí CO2 v milionech tun díky použití energeticky účinných pneumatik  MICHELIN.

160
Počet patentů zaregistrovaných od roku 1992 jako součásti neustálého procesu zlepšování pneumatik MICHELIN ENERGYTM.

190
Od svého uvedení na trh v roce 1992 byla produktová řada pneumatik MICHELIN ENERGYTM schválena více než 190krát 22 různými výrobci vozidel pro využití na automobilech.

Michelin aktivně podporuje výrobce vozidel v jejich neustálém hledání lepší energetické účinnosti vozidel i snaze zlepšit jejich bezpečnost.

 

Pohled zblízka na MICHELIN ENERGYTM Saver+

Tři hlavní výhody a nová gumová směs
MICHELIN ENERGYTM Saver+ zlepšuje spotřebu paliva
Michelin hraje díky svým 20 letům zkušeností  s vývojem energeticky účinných pneumatik významnou roku v neustálém hledání lepší energetické účinnosti vozidel. Jak již bylo zmíněno výše, nová pneumatika MICHELIN ENERGYTM Saver+ snižuje spotřebu paliva o 200 litrů na každých najetých 45 000 kilometrů  v porovnání s pneumatikou splňující minimální požadavky definované evropským nařízením týkajícím se štítkování pneumatik.

MICHELIN ENERGYTM Saver+ zvyšuje bezpečnost vozidla
Inženýři Michelinu upravili design pneumatiky tak, aby měl nový MICHELIN ENERGYTM Saver+ optimalizovanou kontaktní plochu. Díky zvětšení stopy o 10% ve srovnání s předchozí generací má nová pneumatika skvělou přilnavost k mokrému i suchému povrchu vozovky. Proto má MICHELIN ENERGYTM Saver+ kratší brzdnou vzdálenost o 16 metrů na mokrém povrchu ve srovnání  pneumatikou splňující minimální hodnocení definované evropským nařízením týkajícím se štítkování pneumatik.

MICHELIN ENERGYTM Saver+ najede celkově více kilometrů
Nový MICHELIN ENERGYTM Saver má dodatečné příčné vazby, které posilují integritu gumové směsi a zvyšují její odolnost vůči opotřebení.

MICHELIN ENERGYTM Saver+ profituje z nové směsi Eco and Grip Compound
MICHELIN ENERGYTM Saver+ je první pneumatika vyrobená ze směsi Eco and Grip Compound, nové patentované gumové směsi vyvinuté výzkumníky v Technologickém centru v Ladoux. Tato inovovaná nová směs omezuje tvorbu tepla, čímž snižuje množství energie, kterou do sebe pneumatiky absorbují. Technologická síla této inovace spočívá ve schopnosti nabídnout tuto jedinečnou charakteristiku aniž by tím byly jakkoliv poznamenány ostatní vlastnosti pneumatiky, mezi které patří maximální bezpečnost při jízdě za každého počasí a větší celkový počet najetých kilometrů.

Pneumatika MICHELIN ENERGYTM Saver+ bude dostupná ve 14ti, 15ti a 16ti palcové verzi a v celkovém počtu 58 velikost, které je možné osadit na velmi široké spektrum vozidel na evropském trhu.


Pohled zblízka na MICHELIN Agilis+

Základní nástroj pro efektivitu podniku

Pro profesionální uživatele hrají vozidla často rozhodující roli ve snaze o to, aby jejich podnik fungoval efektivně. Obchodní zástupci, obchodníci a další profesionálové musí být schopni spolehnout se na své pneumatiky tak, jako se spoléhají na všechny ostatní nástroje svého obchodu.

Proto Michelin vyvinul nový MICHELIN Agilis+, pneumatiku pro lehké nákladní vozy, která v sobě úspěšně kombinuje různé vlastnosti, které je obvykle velmi těžké propojit. Nová pneumatika umožňuje uživatelům realizovat své profesionální aktivity efektivně a bezpečně a zároveň snižuje provozní náklady díky dvojitému účinku – snížené spotřebě paliva a většímu počtu najetých kilometrů.


MICHELIN Agilis+ pomáhá snižovat spotřebu paliva
Být obchodníkem nebo obchodním zástupcem často znamená, že jeden musí cestovat na velké vzdálenosti, aby se dostal na staveniště či se setkal se zákazníkem. Cena paliva neustále stoupá a ačkoliv není možné se spotřebě určitého množství paliva vyhnout, je to určitě oblast, kde je stále možné ušetřit.

Michelin vložil své odborné zkušenosti do toho, aby energetická účinnost skutečně fungovala. Proto pneumatika MICHELIN Agilis+ ušetří při najetí každých 60 000 km 270 litrů paliva ve porovnání s pneumatikou splňující minimální požadavky definované evropským nařízením týkajícím se štítkování pneumatik.


MICHELIN Agilis+ aktivně zlepšuje bezpečnost silničního provozu
Obchodníci a obchodní zástupci jsou nuceni často trávit hodně času na cestách, a to za každého počasí a v různých jízdních podmínkách a jejich vozy jsou často velmi plně naloženy. Bezpečnost je proto hlavní prioritou a pneumatiky v ní hrají hlavní roli. Pneumatika MICHELIN Agilis+ zkracuje brzdnou vzdálenost o více než 17 metrů ve srovnání s pneumatikou splňující minimální požadavky definované evropským nařízením týkajícím se štítkování pneumatik.


MICHELIN Agilis+ najede více kilometrů a je mimořádně robustní
Být mobilní je integrální součástí podnikání obchodníků a obchodních zástupců a výměny pneumatik jsou nepříjemné. Proto uživatelé lehkých nákladních vozidel potřebují pneumatiky, které najedou maximální počet kilometrů a zároveň jsou maximálně bezpečné.

To je přesně to, čeho Michelin dosáhl s pneumatikou MICHELIN Agilis+, která v sobě spojuje úsporu paliva, větší kilometráž a odolnost díky své mimořádné robustnosti.


Štítky proti poškrábání chrání pneumatiku před poškozením
MICHELIN Agilis+ má bočnicové štítky proti poškrábání, které ji chrání před poškozením  v případech, kdy se pneumatika dostane do kontaktu s obrubníky nebo výmoly. Každá pneumatika má na sobě osm těchto štítků, díky kterým je odolnější  proti každodennímu opotřebení a protržení.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku MICHELIN ENERGYTM Saver+ a MICHELIN Agilis+: Dvě nové řady pneumatik, které v sobě optimálně kombinují bezpečnost, dlouhou životnost a úsporu paliva


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.