Přeposlat Jak prodloužit životnost vašich pneumatik

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Jak prodloužit životnost vašich pneumatik

08.05.2012 | Michelin | Tipy, triky, rady, Tiskové zprávy | Komentářů: 0 |

Nikdo nechce měnit své pneumatiky častěji, než je nezbytně nutné. Nebylo by skvělé, kdybyste mohli udělat něco pro to, aby vaše pneumatiky vydržely déle? Seznamte se s 8 tajemstvími delší životnosti.

Jak prodloužit životnost vašich pneumatik

TIP 1
Udržujte doporučený tlak huštění
Kontrolujte pravidelně tlak huštění vašich pneumatik. Pokud vaše pneumatiky nejsou dostatečně nahuštěné, rychleji se opotřebovávají, a navíc zvyšují spotřebu paliva.

TIP 2
Myslete na správné vyvážení
U správně vyvážených kol nedochází k nerovnoměrnému opotřebení, které bývá příčinou předčasného poškození pneumatik. Pokud nejsou kola dobře vyvážena, působí na ně nerovnoměrné tlakové síly. Jestliže vaše vozidlo vibruje v okamžiku, když zvýšíte rychlost, například na dálnici, je to známka problému s vyvážením kol.

TIP 3
Jezděte nalehko
Každý náklad navíc představuje tři problémy najednou: vaše pneumatiky se opotřebovávají rychleji, vaše vozidlo spotřebovává více paliva a ve větším množství znečišťuje ovzduší.

TIP 4 
Měňte pravidelně pozice pneumatik
U většiny vozidel se jeden pár pneumatik opotřebovává rychleji než ten druhý. Klasickým příkladem jsou vozidla s přední hnací nápravou, u nichž obě přední pneumatiky vykonávají většinu práce. Pokud pravidelně měníte pozici svých pneumatik, opotřebují se rovnoměrněji a vydrží déle.

TIP 5
Nechte si seřídit geometrii
Nechte si seřídit geometrii kol. Nejen že vaše jízda bude hladší, ale nesprávná geometrie zavěšení kol vede k předčasnému opotřebení pneumatik.

TIP 6 
Dbejte na zavěšení kol
Nechte si zkontrolovat zavěšení kol. Staré tlumiče mohou vést k předčasnému opotřebení vašich pneumatik a zároveň ohrozit vaši bezpečnost. Pokud se vaše vozidlo při jízdě pohupuje, je potřeba věnovat pozornost zavěšení kol.

TIP 7
Kontrolujte opotřebení běhounu
Kontrolovat míru opotřebení vašich pneumatik je velmi důležité, proto každý výrobce pneumatik umisťuje na své produkty nějaký prvek, který tuto kontrolu co nejvíce usnadní. Například u pneumatik MICHELIN se indikátor opotřebení v podobě panáčka MICHELIN nachází na jejich ramenou. Pokud se úroveň běhounu nachází v blízkosti tohoto indikátoru, nebo přímo na něm, je čas na výměnu vašich pneumatik.

TIP 8
Začněte s pneumatikou, která byla vyvinuta, aby vydržela déle
Výrobci pneumatik boří hranice a vyvíjejí nové dezény pneumatik, takže některé modely mohou ujet až o 10 000 km více. S pneumatikami, které vydrží déle, vydrží déle i vaše peníze…

 

Tak tady je 8 tajemství pro delší životnost vašich pneumatik, která vám ovšem zároveň pomohou jezdit bezpečněji, šetřit palivo a být ohleduplní k životnímu prostředí. Dopřejte vašemu vozidlu a pneumatikám trochu péče a ony se vám odvděčí hladší jízdou a delší životností. A v okamžiku, kdy přijde čas na výměnu vašich pneumatik, se ohlížejte po značkách, které jsou speciálně vyvíjeny tak, aby vaše jízda trvala co nejdéle.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Jak prodloužit životnost vašich pneumatik


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.