Přeposlat Michelin Pilot Alpin a Latitude Alpin - na sníh a led v plné polní

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Michelin Pilot Alpin a Latitude Alpin - na sníh a led v plné polní

12.03.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dostali jsme možnost otestovat si nové zimní pneumatiky od Michelinu, a to hned dvě varianty. Zima se sice již blíží ke konci, nicméně pokud plánujete nákup nových zimních pneumatik na nadcházející zimu, tyto nové modely by vás mohly zajímat.

Michelin Pilot Alpin a Latitude Alpin - na sníh a led v plné polní

Známý výrobce pneumatik, Michelin, připravil dvě nové verze zimních pneumatik a my jsme vyrazili do Lotyšska, abychom si je odzkoušeli. Konkrétně se jedná o pneumatiky Pilot Alpin a Latitude Alpin, přičemž první ocení majitelé sportovních vozů a ty druhé zase uživatelé SUV s pohonem všech čtyř kol. Mimo rozdílné použití mají tyto pneumatiky společný jeden hlavní faktor, a tím je samozřejmě bezpečnost. Na tu se Michelin u svých pneumatik zaměřuje již opravdu dlouho, s každou novou generací ji ještě zlepšuje a nyní tomu samozřejmě není jinak. Kromě snížení brzdné dráhy vynikají tyto pneumatiky také lepší kontrolou, takže i na ledu a sněhu můžete cítit, jak s vámi automobil komunikuje.

Michelin Pilot Alpin a Latitude Alpin - na sníh a led v plné polní

Nyní si jednotlivé pneumatiky trochu rozebereme a začneme s Pilot Alpin, které byly vyvíjeny ve spolupráci s automobilkou Porsche. U těchto pneumatik vyvinul Michelin dva rozdílné dezény. Jednosměrný dezén je speciálně pro potřeby vozů Porsche a asymetrický dezén je pro ostatní sportovní automobily. Společný vývoj má pozitivní dopad hlavně na finanční stránku věci a výrazně snížil také čas vývoje, a to o celou polovinu. Tyto pneumatiky získaly nejvyšší hodnocení v porovnání s konkurencí v oblastech brzdění, ovládání, přilnavosti a záběru.

Michelin Pilot Alpin a Latitude Alpin - na sníh a led v plné polní

Druhé typy pneumatik, Latitude Alpin, jsou navrženy pro zvýšenou zátěž vozů SUV, takže jsou robustnější a odolnější v oblasti bočnic. Dezén těchto pneumatik má více žeber a lamel, než předchozí generace, a to konkrétně o 40, respektive 75 %. Výsledek je brzdná dráha kratší až o 2 metry na silnici pokryté sněhem a až o 4 metry na silnici s ledem (v porovnání s hlavními konkurenty) a také lepší kontrola vozu při jízdě a lepší záběr. Co se týče technologických věcí, tak při vývoji obou typů pneumatik byly použity nové technologie Maxi Edge, lamely StabiliGrip a gumová směs Helio Compound 3G, které dohromady tvoří jeden balíček, označený jako Ridge Flex. Dezén Maxi Edge se stará o lepší přilnavost k silnici, lamely StabiliGrip mají na starosti přesnější řízení a větší tuhost a směs Helio Compound 3G poskytuje lepší přilnavost k mokrému a zledovatělému povrchu.

Michelin Pilot Alpin a Latitude Alpin - na sníh a led v plné polní

Pojďme se ale přesunout do Lotyšska, konkrétně do Rigy a podívat se, jaký byl reálný test. Hned ze začátku jsme si mohli vyzkoušet pneumatiky Latitude Alpin, a to na krásných vozech Range Rover Evoque a VW Touareg. Vyrazili jsme proto na jízdu po lotyšských lesích, kde jsme překonávali obtížný terén, šplhali se na kopce a brodili se vodou. Všechny hodně překvapilo, s jakou lehkostí si vozy Evoque razili cestu terénem, nedostali jsme se do žádné prekérní nebo obtížné situace a všechny nástrahy lesa jsme zdolali levou zadní. Díky vylepšenému dezénu pneumatiky velmi dobře zabíraly i ve vysokém sněhu a zakusovaly se do špatného podkladu opravdu s vervou. Ve zpětném zrcátku jsem očkem sledoval kolegu v Touaregu, který si vedl také hodně suverénně.

Michelin Pilot Alpin a Latitude Alpin - na sníh a led v plné polní

Michelin Pilot Alpin a Latitude Alpin - na sníh a led v plné polní

Další na řadě byl test přilnavosti a celkové ovladatelnosti, ke kterému jsme do rukou dostali pořádně ostrý sedan Mercedes E63 AMG. První věc, která nám byla sdělena, bylo to, že veškerá elektronika je vypnutá a tak máme na zadních kolech plných 525 koní. To bylo ve spojení se sněhovou dráhou slalomu opravdu něco. K našemu překvapení se ale E63 AMG ovládalo opravdu dobře, automobil poslouchal, reagoval a zvládnout s ním ledový slalom i ve vyšších rychlostech šlo s trochou cviku až překvapivě jistě. Kromě toho, že jsme se přesvědčili, že i na sněhu může automobil velmi dobře poslouchat, byl tento test také hodně velká zábava.

Michelin Pilot Alpin a Latitude Alpin - na sníh a led v plné polní

Na konci testovacího dne jsme mohli osedlat nové Porsche 911 a vyrazit s ním na speciální ledový okruh. Kromě pneumatik Pilot Alpin byly k dispozici také vozy s konkurenčními pneumatikami, takže jsme mohli velmi dobře porovnat rozdíly. Tento test hezky demonstroval zlepšenou ovladatelnost na nepříznivém povrchu, protože se zde střídal sníh a led. I při vyšších rychlostech automobily poslouchaly, reagovaly na naše povely a bylo poznat, že s kvalitní pneumatikou se těchto podmínek nemusíme bát. Proti konkurenčním pneumatikám vynikly Michelin Pilot Alpin hlavně velmi dobrými reakcemi a také přilnavostí, která prostě šla poznat.

Michelin Pilot Alpin a Latitude Alpin - na sníh a led v plné polní

Testovací den v Rize se opravdu povedl, Michelin hezky demonstroval technologickou vyspělost svých nových zimních pneumatik a také skvělou funkčnost, kterou jsme si vyzkoušeli na vlastní kůži. Mít v zimě kvalitní pneumatiky je nutnost, výrazně tím zvýšíte bezpečnost svou i jiných účastníku silničního provozu, a pokud máte sportovní vůz, tak s novými Pilot Alpin nemusíte dělat žádné kompromisy. Na evropský trh budou tyto nové pneumatiky uvedeny na jaře 2012.

Michelin Pilot Alpin a Latitude Alpin - na sníh a led v plné polní

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Michelin Pilot Alpin a Latitude Alpin - na sníh a led v plné polní


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.