Přeposlat IAA Frankfurt 2011 - tipy na cestu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

IAA Frankfurt 2011 - tipy na cestu

26.08.2011 | Ondřej Koníček | Ostatní články, Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Autosalon ve Frankfurtu s pořadovým číslem 64 se nezadržitelně blíží a stejně jako každý rok ho i tentokrát vyrazí navštívit spousta lidí i z naší republiky. Máme pro vás několik informací a tipů, které by vám mohly cestu usnadnit.

 

Autosalon ve Frankfurtu je jedna z největších automobilových událostí roku a vystavují na něm snad všechny automobilky. Jediná větší automobilka, která tento rok zatím potvrdila svou neúčast na autosalonu, je v problémech se zmítající Saab. Automobilka má problémy s financemi a vlastně ani nemá žádný nový koncept, který by zde vystavila. Jinak se ale můžeme těšit na všechny významnější automobilky a největším tahákem tohoto roku budou hybridní koncepty od BMW s označením i3 a i8.

 

IAA Frankfurt 2011 - tipy na cestu

IAA Frankfurt 2011 - tipy na cestu

 

Autosalon probíhá ve dnech 15. až 25. záři, takže od čtvrtka do neděle a své brány otvírá každý den v 9:00 ráno a zavírá se v 19:00. Obchodní dny autosalonu připadly na 15. a 16. září a pro veřejnost se otevírá v sobotu, 17. září. Co se týče cen vstupenek, tak nejsou tak drahé, jak by se mohlo zdát. Lístek pro dospělého návštěvníka ve všední den vyjde na 13 Euro (necelých 320 Kč) a o víkendu zaplatíte za stejný lístek pořád docela přijatelných 15 Euro (cca 370 Kč). Pokud se rozhodnete vyrazit na první dva obchodní dny autosalonu, za lístek zaplatíte 45 Euro (něco málo přes 1100 Kč). Po třetí hodině odpolední si můžete také zakoupit pouze poloviční vstupenku, která vyjde na 8 Euro (cca 196 Kč). Děti do sedmi let mají vstup zdarma a děti nad touto hranicí zaplatí za vstup 7.5 Euro (183 Kč). Vstup zdarma pro tělesně postižené účastníky je samozřejmostí. Lístky si můžete zakoupit přímo na místě, nebo můžete využít služeb online obchodu zde.

 

IAA Frankfurt 2011 - tipy na cestu

 

A jakou zvolit do Frankfurtu cestu? Nejrychlejší a nejpohodlnější je to samozřejmě letadlem, ale spolehnout se můžete také na vlaky, autobusy a pokud je vás víc, tak nejekonomičtější způsob je po vlastní ose autem. Z Ruzyně létají přímé lety na Frankfurtské mezinárodní letiště (FRA) velmi často a můžete si vybrat hned ze třech společností, a to z ČSA, Lufthansy a Austrian Airlines. Samozřejmě do Frankfurtu létají i jiné společnosti, ale většinou to nejsou přímé lety, takže je nemá smysl řešit. Z Frankfurtského letiště vás na autosalon celkem pohodlně odveze městská hromadná doprava nebo taxi. Cesta vlakem by neměla být problém, z Prahy jezdí přímý vlak až do Frankfurtu a problém není samozřejmě ani cesta autobusem. Přímo do Frankfurtu jezdí například Student Agency a jízdenka na autobus tam i zpět vyjde pro jednu osobu na 2350 Kč.

 

 

IAA Frankfurt 2011 - tipy na cestu

 

IAA Frankfurt 2011 - tipy na cestu

 

Nejvýhodnější je cestovat autem a to za předpokladu, že vás pojede více. Cesta to není nijak daleká, z Prahy je to něco málo přes 500 km a dá se to zvládnout za 6 hodin. Ideální je vyrazit z Prahy po dálnici D5 směrem na Plzeň a v Německu se napojíte na dálnici A6. Poté u Norimberku sjedete na dálnici A3. Pokud budete vyrážet z Moravy, například z Brna tak pořád platí, že nejrychlejší to bude na Prahu, Plzeň a pak přes dálnice A6 a A3. Při cestování se můžete samozřejmě spolehnout na svůj orientační smysl, na klasickou mapu ale doporučujeme použít satelitní navigaci, která vám cestu výrazně usnadní a zaručí, že dorazíte bez bloudění na místo.

 

IAA Frankfurt 2011 - tipy na cestu

IAA Frankfurt 2011 - tipy na cestu

 

Německé dálnice jsou velmi kvalitní, hlavně ve srovnání s těmi v naší republice a i po cestě do Frankfurtu narazíte na několik neomezených úseků, kde můžete jet tak rychle, jak vám to jen váš automobil dovolí. Ovšem pozor na úseky, kde rychlost omezená je. Pokuty v Německu za překročenou rychlost jsou velmi vysoké a můžete si být jistí, že tam, kde je omezená rychlost, je i policejní hlídka, která měří. Pokud se na autosalon ve Frankfurtu vydáte, doporučujeme pobýt tam minimálně dva dny. Výstava se dá projít za jeden den, ale budete muset spěchat a pokud si ji chcete opravdu užít, dva dny jsou optimální. Pro více informací navštivte oficiální stránky autosalonu zde, kde najdete například také odkazy na půjčovny aut v případě, že vyrazíte například vlakem nebo letadlem a budete chtít pro cestování po Frankfurtu použít auto.

 

IAA Frankfurt 2011 - tipy na cestu

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku IAA Frankfurt 2011 - tipy na cestu


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.