Přeposlat Peugeot 3008 HYbrid4

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Peugeot 3008 HYbrid4

29.06.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Hybridní Peugeot 3008 s označením HYbrid4 byl sice představen již před časem, ale do prodeje se dostane až na podzim tento rok. V dnešní novince se podíváme na několik nových informací.

 

Peugeot 3008 HYbrid4

 

Tento automobil je první dieselový hybrid na světě (spojení diesel - elektromotor) v nabídce Peugeotu to bude pouze první vlaštovka, další hybridní modely budou následovat. Peugeot plánuje za rok od uvedení na trh prodat 10 000 hybridních 3008 a celý koncept PSA by chtěl do roku 2015 prodat na 100 000 kusů hybridních vozů. Jsou to vcelku vysoká čísla, ale vzhledem ke stále se zvyšující popularitě hybridních vozů to není nereálné. Jako základ pro model 3008 HYbrid4 byl samozřejmě použit crossover střední třídy 3008, takže výsledný model se tváří jako dokonalé rodinné auto s prostorným interiérem a velmi nízkými provozními náklady. Hybridní verze se na první pohled od té normální takřka vůbec neliší. Design vozu je povedený, Peugeoty konečně přestaly vypadat jako velké hračky a působí seriózním a dospělým dojmem. Přední části dominuje mohutná maska chladiče, která je doplněná ostře řezanými světlomety a také mlhovkami. Pod světly se nacházejí v dnešní době nezbytné LEDky pro denní svícení.

 

Peugeot 3008 HYbrid4

Peugeot 3008 HYbrid4

 

Na zadní části se nacházejí trochu zvláštní světla trojúhelníkovitého tvaru a velké logo automobilky. Na první pohled si můžete všimnout také rozměrného předního skla, které zaručí výrazné prosvětlení interiéru a lepší výhled. Po stránce prostornosti na tom bude tento hybrid stejně, jako jeho předobraz 3008. Vzhled interiéru je přesně takový, jaký byste od Peugeotu očekávali. Je útulný, působí moderním dojmem a můžeme očekávat také velmi dobré dílenské zpracování. Dominantou interiéru je rozměrná středová konzole se spoustou ovládacích prvků a za příplatek si budete moci vůz vybavit snad vším, na co si vzpomenete. Děti určitě ocení obrazovky v hlavových opěrkách předních sedaček, takže se budou moct při dlouhé cestě koukat na filmy. Nyní se podíváme na pohonnou jednotku, což je u hybridního vozu to hlavní. O pohon tohoto modelu se stará naftový čtyřválcový dvoulitr o výkonu 163 koní, který je doplněn elektromotorem o výkonu 37 koní, takže celkový výkon soustavy je velmi hezkých 200 koní.

 

Peugeot 3008 HYbrid4

Peugeot 3008 HYbrid4

 

Dieselový motor je vybaven filtrem pevných částic pro co nejekologičtější provoz a Peugeot uvádí kombinovanou spotřebu pouze 3.8 litru / 100 km. Emise se dostaly pod magickou hranici 100g CO2/km jízdy, a to na hodnotu 99 g CO2/km. Hodnoty jsou to velmi dobré, hlavně když vezmete v potaz celkovou robustnost vozu. Automobil poskytne také možnost jízdy pouze na elektřinu při nulových emisích, ale dosah tohoto režimu je necelých 5 km při maximální rychlosti 48 km/h. Baterie elektromotoru se dobíjejí při brzdění. Poháněna jsou všechna čtyři kola, přičemž naftová jednotka pohání přední a elektromotor zase zadní nápravu. Jak jsme se již zmínili, tento model je pouze první vlaštovka hybridní produkce PSA, další hybrid označený jako 508 HYbrid4 dorazí v roce 2012 a podle prvních informací se můžeme těšit také na malé městské hybridní vozítko se stejnou technologií. Cena modelu Peugeot 3008 HYbrid4 pro Velkou Británii je necelých 27 tisíc liber (v přepočtu cca 732 tisíc Kč).

 

Peugeot 3008 HYbrid4

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Peugeot 3008 HYbrid4


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.