Přeposlat Renault R-Space koncept

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Renault R-Space koncept

09.03.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Je všeobecně znává věc, že francouzské automobilky vytvářejí ty nejvýraznější koncepty. Do prodeje se sice v drtivé většině případů v původní verzi nedostanou, ale i tak máme z každého konceptu od francouzské automobilky radost. V dnešní novince se podíváme na nový Renault s označením R-Space.

Renault R-Space koncept

Samozřejmě se jedná pouze o koncept a Renault tímto vozem ukazuje, jak by mohla vypadat jedna z dalších generací velmi populárního SUV Scénic. Renault Scénic je sice velmi populární, ale po stránce stylu je velmi střízlivý a konkurence je ve většině případů stylovější. Nicméně, pokud by nový Scénic vypadal opravdu nějak takhle, stal by se hned nejstylovějším SUV na trhu. Vzhled tohoto vozu je opravdu úžasný, ale musíme ho samozřejmě brát s hodně velkou rezervou. Přední části dominuje velké logo automobilky, dynamické světlomety doplněné LED diodami a samostatně umístěné ukazatele směru. Na zadní části jsou nejvýraznější rozměrné světlomety a také mohutně klenuté zadní okno. Hrana nakládacího prostoru se zdá být až zbytečně vysoko, nicméně výš položené těžiště dodává vozu na dynamice. Součástí konceptu jsou také obrovská, 21 palcová litá kola, které jsou opravdu povedené a k celkovému stylu vozu sedí perfektně.

Renault R-Space koncept

Renault R-Space koncept

Automobil je zcela jistě nejdynamičtější při bočním pohledu, a to hlavně díky zajímavě navrženým liniím oken a výrazným sloupkům. Hlavně výrazně zkosené zadní okna vypadají opravdu dobře, i když kvůli nim by mohli mít zadní pasažéři trochu horší výhled z vozu. Interiér vypadá snad ještě futurističtěji, než exteriér a nejvíce mu dominuje určitě zvláštně tvarované sedadlo řidiče. Můžeme si zde všimnout také elegantního volantu s pevným středem, nastavitelných pedálů a stylových výdechů klimatizace. U dnešních SUV se začínají čím dál více protěžovat dveře, které se otvírají proti sobě, což má své nesporné výhody. Na zadní sedadla se nastupuje daleko pohodlněji a to samé platí také pro vysedání. Koncept obsahoval také zadní sedadla, což vlastně nebyla sedadla, ale taková trochu zvláštní lavice, která po designové stránce kontrastovala s podlahou v celém interiéru. Drtivá většina těchto nápadů se samozřejmě nemá šanci do sériové výbavy dostat.

Renault R-Space koncept

Renault R-Space koncept

O interiéru by se dalo ještě říct, že je designovým předobrazem domácnosti. Přední sedadla mají představovat křesla, zatímco zadní zase pohodlnou pohovku. Zajímavostí u konceptu bylo také to, že kostky, ze kterých byla zadní ,,pohovka“ složená, byly poháněny celkem 21 malými motory, takže se dokázaly dokonale přizpůsobit osobě, která se rozhodla se zde usadit. Nicméně tohle je opravdu hudba budoucnosti. O pohon konceptu se staral přeplňovaný benzinový tříválec o zdvihovém objemu 900cc, který dával nejvyšší výkon 110 koní a jedná se o první předobraz nových jednotek TCe pro rok 2012. Motor byl vybaven také přímým vstřikem paliva a technologií start / stop, která snižuje spotřebu a také emise. Renault díky tomuto motoru zkombinoval výkon 1.6 a produkci C02 pouze 95g/km. Dynamické vlastnosti motoru přitom nejsou vůbec špatné, R-Space zvládne zrychlit z 0-100 km/h za 11 s a maximální rychlost činí 198 km/h. Renault R-Space vypadá opravdu zajímavě a i když je jasné, že se do sériové výroby drtivá většina věcí nedostane, nová generace Renaultu Scénic by alespoň nemusela být tak usedlá.

Renault R-Space koncept


 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Renault R-Space koncept


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.