Přeposlat Noble M600 konečně ve výrobě

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Noble M600 konečně ve výrobě

01.02.2011 | Redakce Katalog Automobilů.cz | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Nejnovější britský Supersport ztrácí na špičku padesát koní, zato je s 1200 kilogramy výrazně lehčí než Pagani Huayra nebo Lamborghini 834.

 

Noble M600 konečně ve výrobě

 

Malý britský výrobce Noble Automotive představil rok a půl po premiéře finální verzi svého nového modelu M600. Auto je kvalitnější, lehčí a rychlejší než bledě modrý prototyp, který sklidil uznání médií v roce 2009. První zákazníci se novým autem svezou už za pár dnů, výroba začne v dubnu. Zpočátku nebude vznikat víc než jeden kus měsíčně, přestože Noble má už padesát zákazníků rozhodnutých zaplatit šest milionů korun.

 

Noble M600 konečně ve výrobě

 

M600 je tolik potřebnou náhradou modelu M12/M400, který se vyráběl mezi lety 2000 a 2008. Všechny předchozí projekty, jako ambiciózní M14 a M15, skončily v zapomnění. Nový supersport vyvolal v roce 2009 pozdvižení, jenže pak se po něm na dlouhé měsíce slehla zem. "Světle modré auto nebylo nic než prototyp," říká o něm šéf Noble Peter Boutwood. "Nereprezentoval kvalitu, kterou chceme nabídnout zákazníkům. Teď je auto hotové a připravené k prodeji." Boutwoodovi je však těžké uvěřit, před rokem a půl totiž situace vypadala jinak. Do hry pravděpodobně vstoupily další faktory, které nám zůstanou utajené.

 

Noble M600 konečně ve výrobě

Noble M600 konečně ve výrobě

 

Tak či tak, Noble M600 je připravený na zkoušku životem. Má stále 650 koní z přeplňovaného osmiválce od Yamahy. Výkon motoru o objemu 4,4 litru lze regulovat přepínačem v kabině. Silniční nastavení dá řidiči k dispozici hodných 450 koní, v poloze Track povolí řídicí jednotka vycházku šesti stovkám koní a teprve režim Race uvolní veškerý potenciál.

 

Noble M600 konečně ve výrobě

Noble M600 konečně ve výrobě

 

Auto s karbonovou karoserií neváží ani 1200 kilogramů. To je velké zlepšení, bledě modrý Noble, který se představil i v Goodwoodu, měl 1250 kilogramů. Hotnosti jsou bez našeho normovaného řidiče a zavazadel, oficiálně si tedy přičtěte nejméně 75 kilogramů. Přesto jde o rekordně nízkou hmotnost, která M600 dovolí měřit se s těmi nejlepšími. Lehké Pagani Huayra se sedmi stovkami koní váží 1350 kg suchá a chystané Lamborghini 834 (Aventador), rovněž se sedmi sty koní, vyžene ručičku vah až k 1575 kilogramům, a to bez náplní. Prototyp Noblu M600 zvládal stovku za 3,5 sekundy, nové auto bude nepatrně rychlejší.

 

Noble M600 konečně ve výrobě

 

"Neprodám nikomu ani auto, dokud si ho neprohlédne a nesveze se," řekl médiím Boutwood. Dodal, že první možnost zákazníci dostanou od 10. do 13. února u Peter Smith Sportscars v Derby. "Tolik lidí si o Noblu M600 myslí, že jde o závodní stroj. A já bych chtěl každému zákazníkovi nejdřív vysvětlit, že jde o zcela normální silniční auto." Produkce v Leicestershire se rozběhne tempem jednoho auta měsíčně, pokud však bude poptávka dostatečná, zrychlí až třikrát.

 

Noble M600 konečně ve výrobě

 

Zdroj: Autoweb.cz

Související články na Autoweb.cz:

Noble M600 odhalen

Noble M15 dostane osmiválec s 650 koňmi!

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Noble M600 konečně ve výrobě


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.