Přeposlat Fúze Porsche a Volkswagenu je o krok blíž

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Fúze Porsche a Volkswagenu je o krok blíž

12.01.2011 | Redakce Katalog Automobilů.cz | Ostatní články | Komentářů: 0 |

Soud v USA strhl velkou překážku spojení německých automobilek. Investoři nemají nárok na kompenzace škod, které utrpěli, když Porsche nakoupilo akcie VW.

 

Fúze Porsche a Volkswagenu je o krok blíž

 

O spojení Porsche a Volkswagenu se mluví jako o hotové věci, skutečnost je však jiná. Obě společnosti jen obtížně překonávají existující problémy a operace, započatá vloni, by se mohla táhnout ještě nekolik let. Z celého podniku by mohlo dokonce sejít, byť americké soudy těsně před koncem roku odstranily jednu z velkých překážek.

 

Fúze Porsche a Volkswagenu je o krok blíž

 

Skupina 39 hedgeových fondů z USA žalovala automobilku Porsche a dva její manažery, že podávali trhu zavádějící informace. Fondy spekulovaly na pokles ceny akcií VW, jenže v roce 2008 začalo Porsche se svými nákupy a cena naopak vyletěla vzhůru. Nečekaný vývoj způsobil Američanům ztráty v řádech miliard eur.

 

Fúze Porsche a Volkswagenu je o krok blíž

 

Soudce odmítl přiřknout žalujícím kompenzace. Rozhodnutí odůvodníl tím, že transakce byla kvůli použitým nástrojům funkčně ekvivalentní obchodování na německých burzách. Nejednalo se tedy o obchod na americké půdě, takže fondy nemohou použít soudní systém USA k vymáhání náhrad. Toto rozhodnutí se týká žalob proti Porsche i dvěma bývalým nejvyšším představitelům: Wendelinu Wiedekingovi a Holgeru Härterovi.

 

Fúze Porsche a Volkswagenu je o krok blíž

 

Obě automobilky zatím trpělivě čekají na vyjádření německé vlády. Ta by měla v nejbližších týdnech vyjasnit, zda bude od fúzujících společností požadovat daň ve výši několika miliard eur. Pokud si úřady o peníze řeknou, Volkswagen a Porsche mohou jednoduše počkat do roku 2015, kdy už jejich fúze nebude dani podléhat. Martin Winterkorn si je přes všechny komplikace jist, že ke spojení dojde.

 

Zdroj: Autoweb.cz

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Fúze Porsche a Volkswagenu je o krok blíž


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.